Avatar (2009)

Jedním slovem nádhera. Kdyby takovýhle lidí bylo více a na filmech si dali pořádně záležet, žilo by se na tomto světě lépe. Avatar je jedinečným filmem, který patří mezi ty, který by měl vidět každý. A pokud jej někdo obejde, tak by si měl uvědomit, že o hodně přichází. I když to bylo jedno velké klišé a většina děje byla dopředu jasná, i tak je to něco neuvěřitelného.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Pokud bych celkový film brala jako menší olympiádu příběhů, která se pro tentokrát pořádala v New Yorku, zhodnotila bych to tak, že se zúčasnilo plno nadaných umělců. Někteří ovšem mohli svůj potenciál využít lépe, ale i tak se našlo pár lidiček, kteří překvapili. V mém pomyslném žebříčku by si pro bronzovou medaily mohl dojít Orlando Bloom a Christina Ricci - láska přes telefon není nic nemožného a příběh měl v sobě nejvíc romantického ducha. Na stříbrném stupínku by stáli manželé v důchodovém věku - věřila bych, kdyby mi někdo řekl, že ty dva točil skrytou kamerou, a ani na vteřinu nezaváhala a vše odkývala. A kdo by byl na špičce vítězů? Nevím jak to bylo u Vás, ale mě naprosto dostal manželský pár na "kuřpauze". Nejvíce nápaditý a celkově nejúžasnější příběh. Nevím jak to bude s celkovým filmem, ale jsem si jistá, že tento příběh jsem neviděla naposledy. Celkově bych film zhodnotila průměrně, ale kvůli mému vítězi pár bodíků přidávám.

Jih proti Severu (1939)

Nevím jak bych popsala všechny ty pocity, které mnou za těch 238 minut prošly, ale co vím určitě, že Scarlett O'Harová mi nedá dlouho spát.

2Bobule (2009)

Jsi cukr i sůl, jsi nic, jsi víc, jsi radost, jsi bolest, jsi všechno co mám na dně mý lžičky. ........ film má blíže k tomu solenému nic, ale zasmáli jste se? Já ano. Opravdu jste se tak nudili? Já ne. Možná to bylo zbytečné natáčení, ale berte to tak lepší jak mrazení v zádech či fronta v Tescu;-)

Vánoční koleda (2009)

Vánoční příběh, který naladí do té správné atmosféry, tak trošku dojme a zároveň i pobaví, ale dle mého názoru je určen spíše pro starší publikum. Některé scény zrovna nejsou určeny pro dětské oči, jak jsem se i přesvědčila na pár tvářičkách v kinosále. Což je právě velké mínus tohoto snímku, Zemeckis zamýšlel určitě něco jiného a ono se mu to tak zvrtlo. Ale uznejte duch budoucích Vánoc by klidně mohl konkurovat Samaře z Kruhu.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Nepatřím mezi ty, že bych na sebe naplácala tunu bílého pudru, dala si kontaktní čočky a nadšeně očekávala co se bude dít. Proto mi film nepřišel strhující a dialogy ohromně zajímavé. Hlavní hrdinka ve mě nevzbuzovala pocity, že právě jako ona bych chtěla být a při pohledu na Roberta Pattinsona jsem neměla nutkání si odnést domů jeho podobiznu v nadživotní velikosti, která se vyjímala před sálem. Prostě byla to taková blbůstka, hlavní hrdinové neřešili a tím pádem ani nevyřešili vůbec nic (i když možná něco ano, ale to už bych nebyla za slušnou dívku;-) Celkově by se to dalo shrnout do věty: Hrdinku opouští její životní láska, začne trapčit a když se začne blýskat na lepší časy tak se vrací do hry ON...Zlatej Harry Potter!

Zakletý v čase (2009)

Hlavní hrdina byl zakletý v čase a já pro změnu zakletá v ději. Tak trošku jsem byla především zmatená z věku hlavního hrdiny a celého toho jeho přemisťování. Možná právě toto mé tápání způsobilo, že jsem přehlídla tu velkou romantiku celého snímku. Konec byl sice krásný, ale jinak zbytek? - film na doporučení to určitě není. Škoda...slibovala jsem si od toho trošku více.

Bobule (2008)

Ještě nejsme ve fázi, kdy by jsme museli říct, že Češi neumějí točit dobré filmy. Jsme dobrý:-) Film Bobule je jeden z nejpohodovějších, který máme. Není to naštěstí taková ta komedie, kdy Vás herci svými trapnými pokusy nutí smát se tak, aby Vám puklo břicho, ale humor je opravdu nenásilný, pokud chcete tak se smějete a naopak. Já sice jsem z Moravy, ale určitě být nemusíte, aby se Vám to líbilo;-) P.S. Holky hlavně si nezapomeňte dát po ránu skleničku bílého...

Starci na chmelu (1964)

Den je krásný, den je krásný - s tebou Je pravda, že tento unikátní první český muzikál udělá den krásnější. Zvláštní příběh o lásce mezi ne o moc zvláštnějšími dvěma lidmi na chmelové brigádě v doprovodu s úžasnými písničkami se skvělým textem - je opravdu něco, co by si neměl nechat ujít žádný člověk, který má rád muzikály. Když to budeme brát pozitivně, tak jeden z mála hudebních filmů při kterých nemusíte číst titulky;-)

Před úsvitem (1995)

Osobně se přiznávám, že já bych tu odvahu vystoupit s cizím mužem v cizím městě nejspíš neměla - možná kdybych cítila to co hlavní hrdinka tak ano, ale to se opravdu musí cítit... Procházka noční Vídní s plno ne tak úplně zodpovězenými otázkami, na které se budete sami sobě snažit zodpovědět a dojdete k tomu (tedy já jsem k tomu došla), že na spoustu nemáte a ani neznáte (možná nechcete znát) odpověď. Film mě o něco zase obohatil a přidal mi další nápad, co bych chtěla v životě prožít - noční myšlenkovou procházku nějakým krásným městem.