Zkažená mládež (2007)

Otřesně drsný snímek o šikaně na střední škole. Z celé třídy mi bylo opravdu zle a opravdu jsem se dokázal vžít do situace šikanovaného kluka. Škoda jen, že to neřešil jinak, je tolik možností a vybrali si zrovna tu nejhorší možnou...

X-Men: První třída (2011)

Mile překvapen po velice nepovedeném Posledním vzdoru. Původně jsem tento film pořád odkládal na později, že to nestojí za to, ale nakonec jsem rád, že jsem se k němu dostal. Uznávám, že víc věcí bylo trochu přitažených za vlasy, ale dalo se to vzhled ke všemu ostatnímu přehlédnout. Moc se mi líbilo, jak byly vysvětleny vztahy jednotlivých postav a jejich příběhy.

Bůh žehnej Americe (2011)

Perfektně jsem se bavil, nejvíc mě dostala hned úvodní scénka se sousedy od vedle. Film si od začátku na nic nehraje jako tomu bylo třeba u Falling down, který měl zoufalý konec. Musí se to brát s nadhledem a nepřemýšlet o nějakém poselství dobra nebo úpadku morálky společnosti. Na mě tyhle řeči Franka působily spíš jako parodie na filmy s podobným tématem.

Rango (2011)

Super animák, opravdu se mi líbil. Jen mi nejde do hlavy proč v závěru filmu potřeboval starosta nějaké podpisy, když měl vedle sebe hada, který mohl všechny zabít a měl by po starostech...

Muž na hraně (2012)

Tak tohle opravdu ne. Strašná bída...Herecké výkony nulové, děj ani postavy nepropracované a konec jedno velké WTF! SPOILER! nejvíc mě dostal závěr jak jsou všichni v baru, to snad není ani možné, že tohle někdo myslel vážně. SPOILER!

Pád (2006)

Úžasná vizuální stránka film a výborná režie, takhle by to rozhodně šlo. Pohádkově vyprávěný příběh, který není uplně nejšťastnější...

Monstra vs. Vetřelci (2009) odpad!

Otřesně nudný animák...mám pro ně pochopení, ale tohle opravdu ne. Nechápu, kde vzal tak dobré hodnocení. Za ty trapné hlášky a rádoby vtipné scénky nemůžu jinak než takhle. Nebavil jsem se a ani trochu nezasmál, děkuji mockrát.

Mezi vlky (2011)

Velké zklamání...utahaná rozbředlá nuda plná sněhu a vlků. Zajímavý nápad, otřesné provedení.

Hunger Games (2012)

Četl jsem prvně knihu a čekal jsem, jak se povede film trefit do předlohy. Dopadlo to podle očekávání- knížka byla lepší než film. Myslím, že kdyby si početl i pan režisér nebylo by to na škodu. Skvělý námět na perfektní trilogii bohužel kazí prvnímu dílu nepovedená režie. Jsem zvědavý na další díl a nového režiséra. *** May the odds be ever in your favor ***

Kronika (2012)

Tři mladíci dostanou nadpřirozené schopnosti a zachází s nimi naprosto odlišným způsobem než jaký známe z ostatních filmů. Boří staré klišé a využívají schopností asi tak, jak by to udělalo víc obyčejných lidí. Kamera i efekty opravdu na vysoké úrovni společně se zajímavým nápadem dává dohromady skvělý sci-fi příběh hodný komiksu. Trochu mě mrzí, že životy postav nejsou trochu lépe popsané (spíš vůbec) a celkově dialogy mezi nimi jsou také slabší. Přesto jsem si tento film velice užil.