Captain Marvel (2019)

I když se nejedná o nejlepší marvelovku, tvůrcům se podařilo naservírovat zdařilou popcornovku, která se může pyšnit kvalitním scénářem, skvělým obsazením, výborným záporákem a příjemnou retro atmosférou. Captain Marvel však chybí tah na branku zejména v akčních scénách, které nejsou ničím výjimečné. Na druhé straně potěší zejména to, že film o superhrdince netlačí na pilu v důrazu na ženskost a na rozdíl od Wonder Woman se tolik nepodbízí dámskému publiku. Zkrátka kvalitně odvedená práce, ale dvojka může ještě lepší.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nejlepší Spidey od Raimiho dvojky. Nejlepší komiksový snímek tohoto roku! Jeden z nejoriginálnějších originů vůbec. Výborný mix emocí, akce, srdce a humoru - přesně takové ingredience, kterými se chlubila původní trilogie.

Roma (2018)

Jeden z filmů roku!

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

I na televizní pohádku velmi slabé.

Bumblebee (2018)

Pokud jste měli rádi Bayův rukopis, mlácení robotů a otravné postavy z předešlých pěti filmů, pak Bumblebee není pro vás, jelikož nabízí pravý opak. Postavy jsou sympatické a po celou stopáž jim fandíte. Kombinace humoru, emocí a akce zde funguje na jedničku. Navíc retro styl a jisté odlehčení snímku úžasně pomáhá. Insiprace u Železného obra a Mého auťáka brouka je evidentní, ale to vůbec není škodu, ba naopak. Bumblebee je zkrátka překvapení roku a bez debat nejlepší díl Transformers.

Aquaman (2018)

Na DC velmi slušný počin. Aquaman má spoustu dobrých scén, zejména těch akčních, které jsou natočeny na jedničku, ale jakmile dojde na dialogy a nedej bože na romantickou linku, je to příšerný. Momoa a Heard nejsou dobří herci a ve zmíněných momentech postavám nevěříte. Velký problém mám i s tím, že Aquaman neví, čím chce být. Je to směsice snímků od Star Wars, Avatara nebo Indiana Jonese. Navíc se místy bere opravdu vážně a nepomohou tomu ani rádoby vtipné momenty jako například hlava v záchodě. Jako výplach ok, ale od Wana jsem čekal daleko víc. 65 %

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Škoda. Mohlo to být skvělý béčko, který se nebere vážně, ale nic z toho.

Halloween (2018)

Úžasná atmosféra. Tenhle film ale není pro všechny, zejména pro mladý.

Smrtelné stroje (2018)

Šílená kombinace filmů jako Star Wars, Šílený Max, Hunger Games nebo Labyrint dokáže diváka upoutat jen samotným nápadem jezdících měst. Vysněný projekt Petera Jacksona totiž ztroskotává především na scénáři, který možná dobrou předlohu pohřbívá mezi tupé snímky pro mládež jako Twilight sága.