Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

McGregor se pro tu roli prostě narodil, o tom žádná. Jen je škoda, že minisérie je taková mdlá až na závěrečnou epizodu, což je málo. Tahle látka si zasloužila lepší péči.

Kingsman: První mise (2021)

Jednotlivé scény místy až geniální, jako celek oproti předchůdcům trochu pokulhává. Finále mě ale dost navnadilo na to, že bych si dal klidně i pokračování.

Top Gun: Maverick (2022)

Tohle je ten typ filmu, na který se prostě musí do kina. Dvojka sice není dějově tak slabá jako jednička, ale předvídatelná je, to bez debat. Jenže to je jediná kaňka na jinak naprosto fenomenálním filmu, který Cruise a spol dali dohromady. Akční scény s minimem CGI, nostalgie, nádherný audiovizuál a také nestárnoucí Jennifer Connelly, které to snad nikdy neslušelo více. Tohle je prostě fantastický blockbuster, jenž uspokojí nejen skalní fandy prvního Top Gunu. Tleskám a smekám.

Je to dort? (2022) (pořad)

Přijde mi to docela dobré, ale moderátor je naprosto tragickej.

Projekt Adam (2022)

Nenáročná blbina, která ani náhodou neurazí. Kdyby Netflix servíroval takovéto filmy častěji, tak bych proti tomu nic neměl

Jack Reacher (2022) (seriál)

Amazon má našlápnuto na moc povedený seriál.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Ambice natočit podobně dobrý kousek jakým byl Halloween, čili pokračování po iks letech ignorující různé sequely a restarty, se nezdařila. Stupidní chování postav, nelogické scény, nesympatičtí hrdinové a naprosto, ale opravdu naprosto debilní konec řadí nový Texaský masakr mezi adepty na nejhorší film roku 2022.

Mnichov: Na prahu války (2021)

Natočené je to hezky. I když je to zčásti fikce, výprava a kostýmy na výborné úrovni. Herci rovněž dobří. Co mi ale fakt dost vadilo, bylo posledních 10 minut filmu, které úplně zabily to, co se ve snímku budovalo - hlavně poslední závěrečný titulek. Spoilerovat nebudu, každému to dojde. Nebýt této části, na film bych se podíval někdy znovu a rád.