• Krátkometrážní

Saulův syn (2015)

mrazivě autentické a originálně pojaté bezesporu ano, jenže ta netradiční kamera je po chvíli pěkně otravná a hlavní postava Saula, který se po celou dobu chová jako naprostý idiot, je v té otravnosti bohužel ještě o několik levelů výš.. takže za 2*

X-Men: Apokalypsa (2016)

nezajímavá zápletka, nezajímavý záporák a nezajímaví noví mutanti.. fajn jsou akorát triky (byť to místy sklouzává k digibordelu) a pár momentů finále, jenže to je dost málo..

Tajný život mazlíčků (2016)

nijak zvlášť originální, ale zato dost vtipný a moc roztomilý animák, který je ideální jako večerní oddychovka.. slabší 4*

Coherence (2013)

mysteriózní sci-fi s výborným námětem, díky němuž divák i na malém prostoru a za málo peněz dostane hodně muziky.. spokojené 4*

Hardcore Henry (2015)

originální nápad, který skvěle fungoval při pětiminutové stopáži, natažený na hodinu a půl, toť vše.. ta kamera hold po chvíli omrzí a jelikož celá zápletka je neskutečná slátanina, dalo mi dost práce to vůbec dokoukat..

Sebevražedný oddíl (2016)

jednoznačné zklamání.. po fantastických trailerech slibujících nekorektní komiksárnu s opravdovými anti-hrdiny se ze Suicide Squad nakonec vyklubala dost předvídatelná a na jistotu jedoucí podívaná, jejíž hlavní postavy se sice naoko tváří jako padouši, ale ve skutečnosti jsou to vlastně (možná s výjimkou Harley Quinn) dobráci, co by neublížili ani mouše.. to všechno by se ovšem dalo překousnout, nebýt ultratrapné ústřední zápletky a záporáka, který je vyloženě smíchu.. škoda slov.. 3* P.S.: soundtrack je fajn, ale ve své podstatě je to totální vykrádačka Strážců Galaxie..

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Bay si opět odskočil od Transformers a natočil nečekaně povedený válečný akčňák, ve kterém hrstka vysloužilých mariňáků bojuje proti hordě zfanatizovaných arabů.. jo, je to sice setsakramentsky americké, ale hlavně je to výborně natočené, pekelně napínavé a po akční stránce bezchybné.. takže silné 4*

Warcraft: První střet (2016)

fantasy snímků už tu sice bylo mnoho, ale troufám si tvrdit, že žádný nebyl po vizuální stránce tak originální jako právě Warcraft, v němž se Duncanu Jonesovi, který je pro mě nadále jedním z nejzajímavějších tvůrců současnosti, podařilo stvořit podmanivý barevný svět, ve kterém se i naprostý neznalec hry jako já dokáže bez problémů zorientovat.. samotný příběh je poměrně jednoduchý, ale po dějové i vizuální stránce to všechno funguje, a tak mě dost mrzí, že film finančně tak propadl, jelikož bych bez váhání vyrazil na dvojku.. 4*

Captain America: Občanská válka (2016)

marvelovská sázka na jistotu, která ničím nepřekvapí, ale zabaví spolehlivě.. a rozhodně je třeba smeknout klobouk před tím, s jakým přehledem zvládli Russoovi ukočírovat to obrovské množství postav..

Kniha džunglí (2016)

vizuálně fantastické, ovšem po dějové stránce místy lehce pokulhávající.. 3*