• Pohádka

Chalupáři (1975) (seriál)

Tenhle ten povedený seriál mám trochu problém ohodnotit jelikož je sice pravda že ho znám od malička a jakožto maličký sem ho i vídaval,  potom normálně sem už na chálupaře normálně koukal ale vždy sem koukal jen na první dva díly který sou fakt super a pořádně k zasmání a mají dobrý děj,  ostatní díly sem tak jako viděl vždy jen částečně jelikož ostatní některé díly bývali takové slabší, nudnější ale když šli chalupaři posledně v televizi sem koukaval tak nějak na všechny díly ,  je pravda že některé díly sem neviděl celé ale i tak tam bylo plno výborných scén,  dobrý děj i humor.  Sice jak sem již psal první dva díly sou skvělé,  zbylé takové slabší některé více některé méně a sou stále dobré ale i tak vysoké hodnocení a čtyři hvězdy ode mě si to zasluhuje,  je to rozhodně jeden z nejpovedenějších českých seriálů s výborným, dějem, příběhem, humorem a s výbornou kamerou,  a taky se skvělými herci a nezapomenutelnými simpatickými postavami

Kanibalové (1980)

Opět těžko říct zda je to víc na 2 nebo 3 hvězdičky,  první polovina filmu byla docela dobrá,  řekl sem si že nechapu proč ten film je tak kontroverzní odsuzovanej a byl dost zakázovan a dokonce sem to viděl i na 4 hvězdy v jednu chvíli ,  ale od druhé poloviny to trochu přestávalo mít hlavu a patu,  oni byly druzí cestovatele hledat ty první cestovatele v džungli zastřelí pár divochu pak se s nimi usmíří najdou foťák cestovatelů zmizelych u ostatků a pak přijedou domu a tam to shlédnou,  pokud to chápu správně,  a pak sem se přestal divit tomu proč tento film je jeden z nejkontrovereznějších všech dob,  to Gore zprva nevypadalo tak drsně ale nakonec tam byly opravdu hnusné sadistické scény a to nemluvím o scéně s želvou to byla tak hnusná scéna když ta želva byla pravá a to byla vlastně jediná scéna co mi vadila jinak v pohodě ale když si vemu co to muselo být pro lidi v roce 1980 jako fakt hrozný to muselo pro lidi tehdy být,  na rok natočení je to teda fakt dobře natočené,  found footage sem si tolik neužíval kvůli blbé kameře, ty cestovatele na začátku byly fajn a překvapovali mě ty lokace a ten děj bylo to fakt celkem dobrý,  ti od poloviny filmu z té filmové pásky na foud footage byly fakt tak otravný nesimpatický a otřesný a nemohl sem se dočkat až ty bastardy ti kanibalové brutálně zabijou a sežerou a jako druhá polovina horší na koukání,  ale jako jinak nelituji kouknutí na film,  docela dobrej film a jako na tu dobu fakt pěkně natočené.  Ta hudba samotná jako tak špatná není ale k tomu filmu se fakt vůbec nehodí a občas byla ta hudba nepříjemná k tomu filmu. Jinak můžete někde číst či slyšet že to bylo podle skutečnosti což ale není pravda,  tak jako u spousty dalších hororu o kterých se říká že sou podle skutečnosti,  není jediný důkaz toho že se něco podobného někdy stalo,  nejodpornější bylo ale rozhodně zabíjení zvířat,  ale aspoň byl natočen  krvak co fakt vypadá pěkně realisticky

Vykoupení z věznice Shawshank (1994) odpad!

To co sem si myslel se stalo. Podle většiny lidí je tohle nejlepší film na csfd a tím pádem i na světě, ale ja sem opět výjimka protože mě to moc nezaujalo, tak jako pár dalších filmových mega hitů a nejlepších filmu na csfd, tak tento úplně nejlepší mě nudil. Co na tom tvl všichni vidíte???? To teda vůbec nechápu, čím vás ten film všechny tak zaujal že se stal nejlepším filmem na csfd na prvním místě, jestli tam je tento film, tak to tam v pohodě může být dalších 100 filmu které mají na csfd 50 %. Já se u toho ale tak strašně nudil, dit tam je celý děj jen ve věznici kde vedou vězni nezajímavý dialogy a zažívají nudné příhody, ten příběh je celkem blbej a je děravej jako cedník. Reálně nudou sem to ani nedokoukal, hodinu před koncem sem to vypnul. Pokud si ten film chcete ze zvědavosti pustit protože je na prvním místě csfd a ste zvědavý, tak vůbec nemusíte protože ztratíte zbytečně 2 a čtvrt hodin života a budete velmi zklamání, já teda zklamán nebyl, já nějak počítal s tím že to dopadne takto, že mě ten film vůbec nezaujme, tak jako další filmy co sou na csfd velmi dobře hodnocené. Je mi líto všech fanoušků tohoto filmu, a klidně mi nadávejte. Jestli eště můžu dodat jako bylo tam pár lepších zajímavějších scén do kterých sem se trochu zabral ale jen v průběhu pár minut z celého filmu a chápu jak musí být strašný být zavřený desítky let ve vězení a být tam takhle mlácen a být v hrozných podmínkách a třeba i neprávem to ten film dobře ukazuje tu strašnost a nespravedlnost . Jinak ten film vůbec nikomu neberu, a chápu každý je jiný každý má jiný vkus na filmy, a omlouvám se všem fanouškům tohoto filmu. Někdy dokoukám tu zbylou hodinu třeba eště možná názor změním, poté poslední hodině, ale takhle jako mi přijde moc že to tu je ten film na prvním místě už kdo ví jak dlouho

Hory mají oči 2 (2007)

Když sem to dokoukal sem nevěděl zda mám dát 2 nebo 3 hvězdy ale každopádně sem si řekl že nebudu se zabývat takovou drobností a řekl sem si už je vlastně jedno jestli dám 2 nebo 3 hvězdy. Na rovinu a upřímně já říkám já nikdy nemusel filmy s vojáky armádou a vojenskými zbraněmi a s prvky co patří k vojně, první díl který patří k jednomu z mých nejoblíbenějších filmů a hororů zároveň, tak tohle u mě dost kleslo jako pokračování a působí mi to upřímně jako docela zbytečné které nemuselo nikdy vzniknout, to že tu z ničeho nic sem na misi musí vyjet nějaká skupinka vojáků a pak tu jen chodí se samopalama po kamenné poušti a občas se něco stane, občas je slyšet nějaký zvuk v povzdálí, občas na nějakého z nich vyskočí mutant a občas někoho zabije občas, někoho unese. Působilo to na mě upřímně trochu uměle to že tu po poušti jen chodí parta vojáků, nemohl sem se častokrát vyznat kde jak sou kde kam došli atd, nemohl sem kolikrát ani pochopit kdo se ztratil kdo ne, kdo kam zmizel kdo koho zabil atd, i když ta lokace té kamenné pouště celkově vypadá jako hodně dobře, mutanti sou teda jako fakt hodně pěkný a pěkně namaskovaný, lekačky no jako takový se mi zdáli moc umělý, lekl sem se párkrát trošku. Jako splatter a Gore teda pořádný, ale jako samotný ty killy nebyly až tak dobrý. Nevíme co se stalo třeba s tím mutantem jak měl brýle a pokud se nepletu nevíme co se stalo s tím mutantem který byl jakože hodný. Ani ten konec nebyl vysvětlen nechápu co se nakonci přesně stalo a ten mutant odkud je sledoval a kde tam měl kameru že je zkoumal kamerou přes počítač na tom místě kde nakonci poslední přeživší vyšly ven. Ale každopádně ten konec v té jeskyni (nebo dolu jak to nazvat) byl teda jako fakt epický padala mi fakt čelist, tam to teda bylo pořádný, až na to že tam nebyla až tak dobrá ta kamera, občas sem se těžko vyznal v té jeskyni co jak kde kdo je, kde kdo kam spad atd, co se týče napětí sem ho tam pocítil jen párkrát a to trochu. Vadilo mi jinak i občas někdy to chování těch vojáků, např unesli Missi a oni ne aby ji šli zachránit hned ale nejprve dojdou k tomu vchodu do jeskyně a tam s takovým klidem a takovýma chladnýma myslema to pomalu řeší ten plán co jak udělají nebo neudělají, takto se jinak i víckrát chovali za film což mi občas vadilo

Homolka a tobolka (1972)

Opět, zábavná jednoduchá rutinová komedie o rodině která zažívá praštěnou dovolenou na horách plnou vtipných příhod. A vtipné nezapomenutelné hlášky 😅

Ecce homo Homolka (1969)

Já opět vím že to působí jako strašná hovadina 😅, ale prostě ja když se nudil a pustil si to sem byl vždy tak pobaven, je to poměrně dost jednoduchý rutinový zábavný film. Herci hrajou fakt dobře. Obyčejný praštěný vtipný příběh jedné rodiny. Ačkoliv starodávné filmy moc nemusím, toto je opravdu jediný starodávný film který mám celkem rád. Ty skvělé vtipné nezapomenutelné hlášky 😅

Nejkrásnější hádanka (2008)

Hm opět ať si každý říká o panu Troškovi co chce, ale každopádně jedna věc se musí nechat, v pohádkách se našel a uměl najít fakt pěkné lokace na točení filmu či pohádky, já pohádky od Zdeňka Trošky sem jako od dětství měl rád a to jak dějem pohádky tak i pěknýma zajímavým lokacema. Jinak sem se rozhodl že dohodnotím na csfd pohádky které sem viděl už jako hodně malinký a některé (neříkám všechny) se mi i doteď líbí. Takže sem si řekl není se za co se stydět a dohodnotím je když i starším se filmové pohádky některé taky líbí, tak jako mě

Waterloo po česku (2002) odpad!

Na světě je tolik naprosto zbytečně kritizovaných filmů, který nechápu proč sou tak kritizované (tady na csfd)  ale každopádně to že je tohle tak kritizované, se tentokrát Teda vůbec nedivím, jako tyvole může te mi to někdo vysvětlit co to jako mělo znamenat???? to jako byla nějaká soutěž v tom roce 2002 a ta spočívala v tom natočit nejhorší film který se vůbec natočit dá??? pokud ano, tak se to panu Vítu olmerovi teda rozhodně povedlo. Opravdu tohleto je taková nehorázná blitka, to je prostě úplnej prach, tohle je prostě úplná černá a hnědá díra dohromady, tady opravdu končí všechno co si dovedete představit u opravdu mega špatného filmu, potom všem co sem viděl sem si myslel že horší film už snad ani bejt nemůže, a nakonec se mi ukázalo že rozhodně může, tohle je fakt jeden z nejhorších výtvorů v dějinách lidstva, pokud chcete vidět fakt nějaký opravdu mega špatný film a viděli ste Herkules 3d, dunyayi kurtaran adam, birdemic či rychle a zběsile 9 a nepřišlo vám to tak strašně špatné a mysleli ste si že horší film být nemůže a že vás už nic nepřekvapí, tak si pusťte Waterloo po Česku a budete mega překvapeni. Jako co to sakra je??? dit to je prostě úplné nic, celou dobu sledování toho filmu sem si myslel že koukám do zdi, opravdu strašně blbě sehrané, opravdu otřesný scénář, postavy a herci úplně mega špatné, hudba opravdu strašná, neustále sem nemohl pochopit na co to vlastně vůbec koukám, nemůžu pochopit ten děj který je srovnatelný s tím kdyby ste dali do housky všechny nejhnusnější a nejodpornější věci co se na téhle zemi nachází. Jak říkám zlatý dunyayi kurtaran adam, birdemic a Herkules 3d. Na tento film sem se ze zvědavosti koukl a byl sem opravdu velmi překvapen až kam může naprostá neschopnost natočit film dojít. Tohle je prostě úplný vrchol všech nejhorších filmových kinematografiích všech dob.

Hatchet (2006)

Upřímně tam byl tolik klišé, ten film byl fakt plný samýho klišé, někdy to bylo prostě skoro až otravné to časté klišé, jinak byla fakt dobrá úvodní scéna, příběh to má docela dobrý a vraždy fakt moc dobré, vzhled Viktora je pěkný, ale ta zapletka je taková pitomá se mi zdá, naši hrdinové se chovali někdy nelogicky, pár dobrých lekaček tu bylo, ale než dopluly k Victoryho domu to bylo upřímně trochu otřesné

Hatchet III (2013)

Takže hlavně můžu pochválit fakt solidní Gore, no Teda to byl takový krvavý nářez no mňam, vzhled Victora Crowleyho vypadá fakt mega dobře a finále je fakt dobré, finále mě dost bavilo a byl sem do něj zabraný a finále je docela napínavý, ale jinak je upřímně vidět že celou sérii dělá jen nějaká parta celkem amatérů, je to prostě jen naprosto bezduchá neemocionální prázdná vyvražďovačka, jako sory ale ty postavy sou docela jako blbé až na Daniele Harris ta jediná mi přišla z těch všech postav dobrá, napětí je zde jenom ve finále filmu, pár lekaček tu bylo, ten děj je prostě tak naprosto debilní, nevím zda to není tím že není cz dabing ani titulky ale fakt ten děj toho filmu je takový tupý, nebylo ani vysvětleno jak mohl Victor přežít rozříznutý vejpůl a znova se zacelit, Victor se prostě jen tak z ničeho nic někde objevoval jak kdyby se teleportoval, skoro celý film tu chodí po lese jen tak parta policajtů se samopalama a najednou přijdou k domu Victora a jasně že Victor se objeví zase u svého domu (kde jinde), policajti nesmyslně stříleli že museli vyplýtvat snad všechnu munici co měli a bylo jich tolik a opět prostě byly spíše jen figury které měl Victůrek zabít