• Pohádka

Jason X (2001)

Takže sice sem nedal plný počet hvězd, z toho důvodu že tam bylo pár slabších částí, ta kamera někdy, no při těch akčních scénách byla trochu taková zamotaná méně přehledná, kamera s prominutím někdy patrně horší, a ty killy ne všechny ale spoustu těch killu bylo takových horších hůře natočených a mimo kameru, ale i tak když vidím to hodnocení, tak musím říct že si ze mě lidi snad děláte srandu, při tom když je to docela zdařilý scifi horor, fakt nechápu proč tento scifi horor patří mezi ty slabší, sice je pravda že je to spíše zábavný a docela akční scifi film, než horor který to je jen trošku, no ale i tak mi docela padala i čelist, fakt skvělý zajímavý scénář, velmi pěkný vnitřek lodi, vesmír celkem taky dobře natočen, jason je fantastickej, postavy jak který ale většina jich byla docela simpatická, konec byl fantastický, sice sem nebyl vyloženě napjat jak struna ale celkově to napínavé docela bylo, hlavně konec, ale ten kill jak strčil té ženě jason hlavu do to dusíku a pak jí ten zmraženej obličej rozbil o stůl byl jeden z nejlepších killu co sem kdy v hororu nebo filmu viděl a i ten kill jak jason toho jednoho týpka hodil přes zábradlí a týpek se napíchnul a pak ještě po tom klouzal dolů jak po vívrtce byl taky fakt dobrej, scénáristé měli fakt hodně velkou mega fantazii protože ten děj příběh a nápady toho filmu sou fakt něco mega úžasného, nechápu kritiku hodnocení a to co proti tomu furt všichni mají, opravdu povedený scifi horor, s fakt dobrými filmovými triky na tu dobu,  bavilo mě to mnohem více než původní vetřelec a to je to v některých ohledech docela podobné, naši hrdinové zde chodily v prostorech lodi a se strachem nevěděli kde jason na ně přijde a zabije je

Ve vysoké trávě (2019)

No, podobný film jako vivarium, na rozdíl od vivaria tady dokázali udělat skutečně zajímavý zamotaný film, kde jde naším hlavním hrdinům o život a snaží jakkoliv přežít a dělají vše možné aby se z té vysoké trávy dostaly, opět zajímavý a aspoň dobře využitý nápad ten film, lekačky byly asi 3, takový ten nepříjemný děsivý pocit sem párkrát taky zažil, a oproti vivariu aspoň nějaká ta atmoška, kamera přes den byla dobrá ale pak večer byla trochu horší nevěděli sme kolikrát co nám kamera vlastně ukazuje a postavy byly docela simpatický, ale musím uznat že občas tam byly nudné části a nad celým dějem visí několik otázníků, kdo byly ti lidé v těch travnatých maskách co se tam párkrát na pár sekund objevili, jak to celé je s tím kamenem když se dotkli- tak otevřeli bránu do časoprostoru nebo ten dotyčný mohl ovládat to zakleté travnaté pole, co měla znamenat ta scéna jak travnatý lidé odnesli tu těhotnou ženu k tomu kameni a otevřela se ta díra kde byly nějací lidé uvězněni, jak přesně s časovou smyčkou bylo myšleno to že někdo umřel a zase žil, nebo že v poli někdo byl a pak teprv tam přišel, a konec nebyl špatný ale každopádně ten konec je jeden z nejzáhadnějších nevysvětlitelných a zamotaných, ať rozuzlení někdo vysvětlí, ten film měl aspoň ale nějaký propracovaný zajímavý děj a napad dobře využitý s kletbou a mytologií pradávných indiánů a taky aspoň bylo řečeno jak to pole funguje že to co je živé přesouvá a proto nemůže nic utéct, každopádně to už nikdy nechci vidět, zamotané, každého zmátné, občas nudné a strašně zdlouhavé od těch 45 minut se to tak strašně táhne do konce,

Vivárium (2019) odpad!

Nechápu to hodnocení, tohle je taková strašná nudná píčovina, no jako ten nápad není špatný, ale kdyby se to trochu lépe využilo a bylo to nějaký zajímavý napínavý přežívání, ale to ne, udělali nesmyslnou volovinu, nudný, bez emocí s minimem nějakého napětí a takřka žádné atmosféry, nebál sem se, sice ten pocit zní děsivě i ten námět ale film to tak dobře nepředává, na začátku uvažuji nad 2 - 3  hvězdami pak to klesne na 1-2 a konec to totálně pohřbil, nejhorší hororový konec který sem kdy viděl, rozuzlení totálně na hovno a nesmyslný blbý, ve filmu tucet otázek které nebyly ve filmu zodpovězeny, nechci tu ale vůbec nic spoilerovat abych vám hned nezkazil chuť se na to kouknout, i třeba jen ze zvědavosti, myslím že scénárista a režisér jedou na nějakých drogách, nemůžou být prostě v pořádku, a ani vůbec nechápu název toho filmu co to znamená a proč se to tak jmenuje

Úsměv (2022)

Musím uznat, největší psycho co sem kdy viděl, lekaček požehnaně a nepříjemné pocity a strachy taky vše co by správný horor měl mít, původně sem chtěl dát 3 hvězdy ale fakt hustý konec to zvýšil na 4, před půlkou patrně slabší ale i tak je to fakt solidní horor který sem si opravdu moc užil, opět nějaké ty nezodpovězené věci co se ve filmu odehráli ale i tak konečně horor který sem si opravdu krutě hororově užil, ale nebudu lhát ten úsměv mi někdy působil spíše vtipně, a té holce na začátku spíše slušel ten úsměv 😅

Hra na utrpení (2008)

Tak jo, co sem to teďka zase sakra viděl, jedna z nejbizarnějších píčovin co sem zatím snad viděl, tyhlety nemají vůbec spatřit světlo světa a vůbec nevím proč vlastně sou, ušetřete mi prosím mozkové buňky a čas, o tom filmu sem slyšel před delší dobou a má zajímavý název a zajímavý plakát na kterým je ten děsivý klaun, ale to nevíte o tom že ten název vůbec nesouvisí s filmem, aspoň sem nechápal proč se to tak jmenuje, nemáto ani hlavu ani patu, strašně blbě splácané dohromady, staly se ve filmu věci které ani nevíte proč a už o nich dokonce filmu neuslyšíte, postavy o kterých už dokonce filmu neuslyšíte, strašně špatně to navazuje na sebe, ty postavy působí spíše prostě nesimpaticky a těžko se v tom člověk vyzná, ty lokace nechápu a nevíme ani jak se na určité místo naše postavy dostanou a proč tam sou, ten příběh sem nakonci filmu možná asi pochopil ale jinak sem celý zbytek filmu až nakonec ten příběh nechápal, bez napětí, bez lekaček, lyrické a blbé, jednu hvězdu dávám za scénu v domě kde byl ten velký klaun, to je jediná scéna která za něco stála a kde ste něco aspoň pocítily, ten klaun vypadá jako fakt dobře. O té scéně s tím klaunem v tom domě bych řekl víc aby ste pochopily proč byla tak dobrá ta scéna že díky ní má tato píčovina, 1 hvězdu ode mě, ale nechci spoilerovat a zkazit vám tu jedinou dobrou scénu z celého filmu

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

No, jako ten začátek byl skoro až utrpení a řekl sem si že to Možná i vypnu a označím za odpad, ale pak se patrně zlepšilo na 1 hvězdu za pár věcí, pak na 2 a nakonec na 3, chyba je v tom že se to jmenuje rychle a zběsile hobs a Shaw, spíše se to mělo jmenovat jen Hobs a Shaw, protože s rychle a zběsile to nemá vlastně nic moc společného, automobilových scén tu není tolik ale sou jako fakt hodně dobré i když je pravda že akcí až tak přestřelené že sem se tomu smál, ale aspoň sem u těch scén akčních netrpěl tak jako v rychle a zběsile 9, musím uznat že děj filmu je od čtvrtiny filmu pak dobrý ale do čtvrtiny je to trochu blbé, musím uznat že víc sem se u jiného rychle a zběsile nesmal, já se tak smál no, ostatní akční scény byly skoro jen o rvačkách které vypadají jak z Matrixu ale i tak sem si je užil, ale i tak už měli dát scifi do popisku žánru, máme tu jaký ho si Terminátora, technologii budoucnosti a neříkám že mě to vyloženě sere ale nadšený z toho nejsem, ale do té poloviny tam bylo takových nudných scén blbých a taky to bylo tak vulgární no to bych teda neřekl taková slova v rychle a zběsile, zmrd, pičus, kokot a další, to mi trochu vadilo taková slova v tomto filmu, je tam pár nesmyslných věcí a nechápu konec a podtitulkovou scénu, kdy ten chlápek telefonuje s Hobsem, i tak ten film jako celek beru jen za průměr čistý, jako nakonec jako docela ok dobrý, ale na závěrečný souboj nezapomenu a i na závěrečnou automobilovou scénu a nezapomenu na Hobsuv návrat domů, jak byl celkově zpracován, každopádně nebudu popírat některé scény nebyly úplně nejlépe natočené a občas ty akční scény byly nepřehledné, ta kamera akčních scén nebyla úplně dobrá, trochu je blbé že je to takové bez napětí, bez emocí a biologie Hobse a Shawa tu moc dobře nefungovala,

Terrifier 2 (2022)

Musím uznat že mě teerrifier 2 fakt hodně bavil, byl sem zábran do děje a bylo to zábavné, napětí, celkově to bylo napínavé, lekačky skvělé, a pocit strachu taky, ale hlavně musím pochválit fakt pořádný Brutal nářez, reálně lidi pusťte si před tím jiné krvaky aby ste se připravili na tento, jinak když nebudete moc zvyklý na krvaky u tohoto normálně omdlíte, opravdu scénáristi a režisér se nebál udělat fakt saďournu drastickou, je to celkově těžší psycho na hlavu dlouhé, postavy mi přišli v pohodě, ačkoliv v prvním díle sem žádné smrt nepřál, tady mi to bylo u 75% postav jedno.  Každopádně hudba není moc dobrá, a ten děj je takový zamotaný, bylo tam spousty nesmyslných nepochopitelných věcí, a nechápu ani závěrečnou scénu, čekal sem že bude prozrazeno kdo ten klaun je ve skutečnosti za člověka jak se jmenuje atd a čekal sem na jeho motivaci zda bude odhalena, každopádně je možná nějaký démon, či zvrácený úchyl který má slast a euforie v brutálním sadistyckym kuchaní a dlouhýho krutýho vraždění, hlavně mladých žen. Nechtěla se mi mazat původní recenze, tak sem se rozhodl to tu napsat pod ní, viděl sem celý terrifier 2 eště asi 4 krát, a je skutečně takových věcí, který bych k terrifier 2 chtěl říct, že ani nevím jak to tu mám vše říct, podobný problém sem měl, když sem tehdy terrifier 2 viděl poprvé, chci změnit názor v pár věcech, hudba je hodně dobrá (důvod proč sem před tím napsal že ne, je ten že mi chyběla původní znělka z prvního terrifieru), postavy sou celkem simpatické, nevim proč se tu na ty postavy často nadává a kritizuje v recenzích, některé byly spíše neutrální ale rozhodně ne nesimpaticke, i ten Jonathan mě přišel fajn a nějak mě nelezl na nervy jak tu všichni píšou, a hrály všichni velmi dobře, na ten dlouhej film mohlo být více vražd, ale stály za to, jen nechápu, a to hlavně při vraždě Allie, že art udělá na těle nějaký úkon, jako to, jak ji roztrhl vejpůl tu ruku, od mezi prstů, a na dalším záběru už má ruku zase v celku, taktéž s tou slíknutou kůží, jen chci uklidnit slabší jedince, že oběti artovi by mnohdy už ani dávno nežili, doufám že Damien Leone udělá nějaký opravdu příběh propracovaný, mě napadlo takových věcí a teorií, napadlo mě, že se mstí za tu malou holčičku, kterou mu zabily , která je možná jeho dcera,  napadlo mě že je to démon který je převtělený do toho cápka v tom klaunským kostýmu, napadlo mě že ta malá holčička je z pekla či nějakého kultu která arta uctívá podobně, jako měl takový kult mychael myerse kterého uctíval nějaký kult a poskytoval mu ochranu, možná proto podobně i art nemůže umřít, že mu nějaký kult či démoni poskytují ochranu, když art ví že ho takřka nic nezabije, nebo mě napadlo že ten týpek utekl z cirkusu pro blázny, kde ho naučily mimiku a získal ten kostým, taktéž sem zvědav jestli ma s tímto i minulým terrifierem něco společného film all hallows Eve, jelikož Damien Leone byl velký fanoušek Jasona z pátku 13 a taky Fredyho z noční můry v elm Street, se možná bude inspirovávat, těmito filmami, pro příběh terrifieru, byl bych fakt rád kdyby artovi udělal nějaký fakt zajímavý příběh a motivaci, snad to nenechá, jen takto s tím příběhem, zajímavá skrytá věc v noční můře té Sienny, jak tam ta babka říká ať dají tomu hladovýmu chlapovi najíst, no a víme jak dopadla Allie která artovi nechtěla dát sladkosti, možná to bude nějak tak v příběhu zasazené, doufám že terrifier 3 rozšíří a zodpoví něco z příběhu, za což v minulých terrifierech art působil jako drsný nechutný psychopat a mělo to tu pochmurnost, tady to celé už působí zábavně spíše i, včetně arta

Smiley (2012)

Ono není špatný si občas pustit nějakou tu vykopávku kterou moc lidí nezná, o tom filmu sem slyšel před fakt hodně dlouhou dobou a nějak sem se k tomu filmu stále nedostával, poněvadž sem si myslel že je to totální ptákovina, ale ukazuje se že když od toho filmu nečekate tolik vás pak jen příjemně překvapí, opět je vidět neorientovat se hodnocením, sice je to takový amatérštější horor ale má to takový začmodrchaný psychologičtější děj který mě zaujal, já si ten film jakož to takovou rutinu tak užil a docela mi i rychle utíkal, je pravda že tam je dost slabých a nudných míst a to rozuzlení je takové celkem na hovno a úplně to celé nechápu ale i tak atmosféru tu trochu byla, napětí tu taky bývalo, lekačky některý byly solidní a některé už takové předvídatelné klišovité, strach sem tu občas pocítil a ta závěrečná scéna jako docela pěkný zvrat, nebylo vysvětleno jak to s tím smileyem ve skutečnosti celé je, a byl sem celkem zvědav jak to dopadne a co vše ten děj eště nabídne, co se eště vše stane a co za zvraty a rozuzlení eště přijde. Každopádně ten film berte jako spíše takovou jednoduchou hororovou odpočinkovou rutinu, já vím že je tam pár špatných a nesmyslných věci ale jako mě to bavilo a postavy byly simpatické až na některé

Halloween končí (2022) odpad!

😪😪😪😪😪😭😭😭Je mi to fakt opravdu hrozně moc líto, ale fakt nemůžu jinak, celej film sem se nudil a nemohl sem uvěřit co to natočily, halloween 2018 byl po všem tak skvělej a tady natočily opravdu totální blitku, oni nemohli natočit prostě nějaké epické zakončení kde bude napínavý šílený konec plný různých rozuzlení atd, případá mi že nějaký scénář měli  napsaný a pak kvůli finančním a různým důvodům to předělali na takovejhle tupej nesmysl, když tito lidi natočily tak pěkný povedený halloween 2018, tak proč natočily tohle pak 😭 co ti lidi brali pak, proč nemohli natočit nějaký normální halloween s povedeným napínavým emočním zakončením, halloween kills sem si myslel že natočily jen tak pro zábavu milovníkům vyvražďovaček a pak že halloween ends se bude zase podobat tomu z roku 2018 ale ne bohužel, za což kills byl aspoň jakžtakž zábavná tupá vyvražďovačka ve které bylo plno špatných ale i nějakých těch dobrých věcí tak tady máme otřesný příběh, mychal žil v kanalizaci od konce kills když sem si myslel že vše se odehrává v jednu noc tato trilogie, dit skoro není o mychaelovi, všichni se těší na epický souboje mezi Laurie a mychaelem a místo toho tu dostanem příběh o nějakém klukovi kterýmu ubližují tak se dostane pod nějaký most ve kterým je kanalizace s mychaelem v noci ho mychael nabere a snaží se z něho udělat nějakého svého posluhovače který poté bude zabíjet o halloween za mychael který je starý a zestarlý už, tak ten kluk se začne chovat jako mychael a začne chodit s vnučkou Laurie, kdo na to tohle doprdele chce koukat o epický závěr halloweenu, já nevím jak ostatní já epický závěr představuji úplně jinak, mychael tu zabije asi 5 lidí a zbytek ten kluk, ale ani ty killy nejsou zábavné sou spíše trapné a v tom ději sem se ani nemohl vyznat, ten kluk sám nebo s mychael prostě někde šli a někoho někde zabily nebo já to nechápu co sem přesně viděl, když se konečně dočkáme souboje mezi mychaelem a Laurie tak je to krátké a nedá se to užít, nakonci místo pocitu epickeho konce máte pocit že ste dokoukali totální píčovinu a parodii na halloween než spíše halloween ends,  vím že mám v té recenzi chyby v psaní a zní trochu nesmyslně ta recenze ale já sem tak zmatený tak nešťastný nad tím co natočily za závěr, já nevím jak mám vyjádřit všechny špatnosti toho filmu, a taky sem tu nepocítil napětí, strach, atmosféru a lekačky se nepovedli. Ale nejde jen o to že to spatlali, ale jde i o to že původně to vypadalo že to bude nejlepší halloween trilogie ale ne udělali z toho spíše nejhorší trilogii, když si vezmu že i mě kolik napadlo zajímavých scénářů a celkově dobrých nápadů, a taky mohli natočit něco jednoduchého a povedeného a je to lepší než složitý experiment a nepovedený

Vrah Rosemary (1981)

Během sledování sem furt nevěděl jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdy, 3 se mi zdály málo a 4 zase trošku moc🤣 ale na druhou stranu si říkám proč by si vrah rosemary nezasloužil 4, pro mě to byla taková úleva po těch otřesnejch hororech co sem viděl posledně nový texasky masakr motorovou pilou kterej je pro mě úplná sračka, hatchet 2 který je pro mě katastrofální a naprosto spatlanýmu halloweenu end ke kterýmu mu mám v plánu napsat slohovkovou recenzi, ono je vidět že někdy ty starší horory bývají lepší než ty dnešní dělaný pomocí digitálních efektu, máme tu naprosto povedeného creepy zabijáka ze kterého budete mít ze začátku strach, aspoň trochu takový ten divný nepříjemný pocit, ty vraždy sou dělané fakt hodně dobře a požehnaně krve, je videt že Tom Savini který byl jeden z hlavních co dělal ty killy stejně tak u pátku 13 1 a 4 to umí fakt hodně dobře, postavy byly docela dobrý, zažíval sem tu strachy, úzkost a občas napětí, kamera je fakt hodně výborná a hudba je taky skvělá, jen je škoda že ty lekačky sou takové slaboučké, když člověk viděl více hororů už ty lekačky jinak vnímá a nějak už je čeká, pořádně sem se lekl asi 3 krát a u ostatních lekaček jen malinko nebo vůbec, menší problém toho filmu je ten příběh já si to asi někdy pustím eště jednou a třeba ten příběh lépe pochopím, ale takhle je  prostě ten příběh děravej jako cedník, nebyla přesně vysvětlena motivace vraha, nebyl úplně dobře vysvětlen ten příběh celkově, a to odhalení vraha sem taky tak trochu nechápal,  no je to takové docela i psychologické ale každopádně temnější atmosféru si u tohoto hororu rozhodně užíjete. Jinak je vidět že to režíroval Joseph zito, bylo tam pár podobností jako u pátek 13 part 4, kamera a záběry