Bourák (2020)

Mě se to líbilo. I. Trojan super. J. Macháček super. V. Marková úžasná a mrtě kočka, jen tak dál, chci vidět více. Já to bral celé s nadhledem a bavil jsem se skvěle. Recenze a hodnocení těch, co pitvají každou scénu, každou blbost, jen aby byli zajímavý a za největší odborníky na slovo vzatí a opičky, co se podle těchto odborníků řídí, budiš vám odpuštěno. V dnešní době je asi těžké jen vypnout a užít si komedii bez toho, abych měl připomínky hned k první scéně. Připomíná mi to ženskou, co kecá chlapovi do fotbalu nebo do hokeje, taková ta otravná kráva, co jí máte chuť po pár větách říct, ať už konečně drží hubu.

Pelíšky (1999)

Podle mého názoru je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší český film, kde jen těžko budete hledat hluché místo nebo snad špatný herecký výkon. Kombinace humoru a smutku nebo pro někoho kombinace milé nostalgie spolu s nepříjemnými vzpomínkami na dobu minulou zkrátka budí emoce. Pelíšky jsem viděl už mockrát a v podstatě je znám nazpamět, ale to mi nebrání se na ně ve správnou chvíli podívat znovu. "To muselo dát práce, přitom taková blbost." rozhodně neplatí pro tenhle kousek.

Ta pravá (2022)

Krásný holky ze střední a jejich radosti a starosti. Být tam pořádně odvázaná lesbická scéna, tak by to bylo top. :D No dobrá, dospívající asi holt nejsou ještě tak zvrhlý, jako my třicátníci a výš. Čekal jsem, že to bude trapné, ale nebylo. Nejlepší hlášky měla Paigeina máma, jinak to není zrovna filmek u kterého se budete chlámat od začátku do konce. Moc se mi líbí slovíčkaření neboli punners, za to hvězda navíc.

Red Notice (2021)

Vzhledem k tomu, že všichni tři hlavní aktéři jsou mí oblíbení herci/herečky, tak já si tenhle kousek užil. Ale objektivně je to béčkový akčňák s pár dobrýma hláškama. Není to zrovna originální, ale svůj účel komedie na odlehčenou to splní.

Rodina na baterky (2021)

Za mě naprosto skvělý animák. Originálními nápady, humorem, efekty a stylem animace mi tento kousek učaroval. Místy je to trochu ztřeštěné a šílené, ale hádám, že to ničemu nevadí. Skvělá zábava pro celou rodinu, která zde hraje zásadní roli.

Podfukářky (2019)

Něco mezi 3-4* bych řekl, je to podle mě slušná komedie a musím říct, že jsem se celkem slušně pobavil, nic světoborného, ale jako večerní pohodová a vtipná jednohubka ideální. Nečekejte příliš a budete mile překvapeni, asi tak.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Úžasný příběh v kombinaci s perfektními hereckými výkony. Spolu s Pulpfiction je to film, který by měl vidět každý milovník kinematografie. Více asi netřeba dodávat.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

K tomuto majstrštiku asi jen těžko napíšu něco, co už tady nepadlo. Je to moje srdcovka, naprosto skvělá story - čili scénář a režie,  skvělí herci i jejich výkony, atmosféra, kamera, hudba a tak dále a tak dále. Jeden z filmů, které by měl vidět každý, kdo má filmy rád. Co scéna, to nezapomenutelný zážitek. Ty hlášky jsou tak skvělé, že bych se vůbec nedivil, kdyby tenhle film, zdejší osazenstvo předabovalo zpaměti. Víc takových skvostů prosím.

G.O.R.A. - vesmírné manévry (2004)

Cem Yılmaz je borec. V téhle bláznivé komedii - parodii  - hlavně to neberte vážně proboha - si totiž zahrál hned několik rolí a musím říct, že jsem se fakt bavil. Pokud některé scény a narážky na různé popkulturní pecky diváci nepochopí, jejich škoda. Za mě rozhodně top turecká komedie. Je tam spousta skvělých hlášek a doporučuji i český dabing. Film má sem tam trapnější chvilky, laciné kulisy či efekty, ale i tak je to celkově skvělá zábava.

Duna (2021)

Nečetl jsem knižní předlohu, ale po shlédnutí filmu to budu muset napravit. Naprosto mě to vtáhlo do děje a při poslední scéně jsem byl doslova naštvaný, že už je konec. Chtěl jsem víc, protože takové to vysvětlování postav a všech souvislostí zabírá velkou část filmu. To není na škodu, jen bych uvítal více akce a hlavně děje. Herecké výkony jsou skvělé a už samo obsazení mi přišlo dokonalé. Hudba je brilantní, jak je od pana Zimmera dobrým zvykem. Nezbývá než počkat na další díl nebo možná i díly, vzhledem k popularitě tohoto námětu, z toho budou autoři chtít vymlátit dozajista co možná nejvíce. No už aby to bylo.