Faunův labyrint (2006)

Když jsem tenhle film viděl poprvé v originále s angl. titulky, naprosto mě okouzlil. Sic jsem byl stejně jako film samotný na rozhraní jak ho chápat. Jestli jako dost drsnou pohádku spíše asi ne zrovna pro děti nebo jako válečný film s fantasy prvky a ono je to ve finále jedno, protože celkový obraz skládačky dává smysl a je úžasný. Některé drsné scény jako třeba amputaci nohy nebo jak jistá hlava mockrát narazí na jistou lahev, no, tak ty mám před očima kdykoliv se o tomhle filmu někdo zmíní.

Hvězdná pěchota (1997)

Pokud máte rádi béčkové akční filmy a dokážete se přenést přes pár nesmyslů, jako třeba představu, kdy, jak a čím brouci na tak ohromnou vzdálenost, vystřelili jak asi obrovský asteroid, že neshoří v atmosféře, přesně zničí konkrétní město, ale ne celou planetu? WTF? Nebo jak asi brutální připojení musejí v budoucnu mít, když vysílají "živě z Klendathu"? tak pokud jste s tím pořád v pohodě, tak v tom případě s chutí do toho. Pro mě je to oldschool klasika, na kterou jsem koukal jako osmileté smrádě a přišlo mi to tehdy naprosto boží a Denise Richards se stala okamžitě mou platonickou láskou. Pokud vám některý film připadá jako jednorázová záležitost, tak vězte, že já tenhle film viděl od dětství už opravdu mockrát a klidně si ho dám večer znova. "Chcete vědět víc?" :D

Togo (2019)

Od začátku jsem měl strach, že to celé špatně skončí. Je pravda, že zážitek je to opravdu silný. Nemůžu se zbavit pocitu, že Togo trpí hlavně tím, že je to film pro celou rodinu z dílny Disney. Nebýt tomu tak, bylo by to určitě o dost syrovější a ještě více nervy drásající a ještě více na city hrající dílo. I tak můžu snímek vřele doporučit, protože pan W. Dafoe zahrál tradičně skvěle a scenérie přírody jsou zkrátka dechberoucí. No a ještě jedna maličkost. Togo a jeho heroický výkon. Jeho dojemný příběh, který pro nás, milovníky zvířat a zejména psů, jakožto plnohodnotných členů rodiny, opravdu moc znamená, protože věrnost a láska psí je zkrátka vyjímečná.