Pink Floyd: The Wall (1982)

Najskôr som poznala album, potom som to videla v nemčine a nezabudnuteľný zážitok bol na svete. Môžem vidieť hocikedy, je teda aj v mojej filmotéke.

Borg/McEnroe (2017)

Nemusíte byť tenisový fanúšik, aby vás tento film zaujal. Ja som len popri bratovi  vedela kto bol Borg aj McEnroe so svojimi výbuchmi hnevu, na ktorých sme sa bavili. Film splnil moje očakávania. Hlavne ma potešilo, že hlavnou témou nebol len ten naozaj legendárny zápas, ale aj útržky z ich životov, ktoré pomohli k pochopeniu toho, ako sa správali a ako prežívali svoje víťazstvá, či prehry. Obaja predstavitelia boli dobrí, no Shia LaBeouf bol presvedčivejší.

Belle (2021)

Pastva pre oči a balzam pre dušu tento film. Krásny narodeninový darček. Som rada, že som to videla s titulkami a nie nadabované. Vidieť tento film na veľkom plátne, musí byť úžasný zážitok. Hudba a pesničky = čerešnička na torte. Príbehy postáv s ich problémami a láskami v reálnom živote ako aj únik Suzu do virtuálneho sveta "U", kde nájde samu seba a silu žiť, je neskutočne krásny. Občas sa pousmejete, občas sa vám rozostrí zrak, prekvapujúci záver doslova hreje pri srdci.

Aşk Yolu (2006) (TV film)

Ak natrafím na film, v ktorom hrá Tuba, nemôžem ho ignorovať. Po úmrtí svojej tety sa musí Deniz rozhodnúť, čo spraví so zdedenými vinohradami. Popritom rieši svoj vzťah s bývalým priateľom a mladíkom s ktorým sa zoznámila. Denník ktorý jej teta zanechala mnohé napovie, no koniec je veľké prekvapenie.

Rüyanda Görürsün (2023)

Je to skôr komédia o tom, ako sa sen môže stať skutočnosťou. Avšak dosť pritiahnutá za vlasy.

Aşk Kırmızı (2013)

Predvídateľné, ale pekne spracované. Trojica hercov v hlavných úlohách, nesklamala. Minulosť,, previazaná s prítomnosťou = základ budúcnosti. Ma to spád, aj nečakané zvraty.

Nikam zvlášt (2020)

Atmosféra filmu zodpovedá téme, ktorú rieši. Veľmi dobre spracované a perfektný James Norton. Tú bezmocnosť, lásku a snahu zabezpečiť budúcnosť synovi veľmi dobre zahral a malý tiež. Nakoniec padla aj slza, ale z filmu som mala nakoniec dobrý pocit. Riešiť takýto problém by asi nechcel žiadny milujúci rodič.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Akcia, dráma, mýty, legendy, sci-fi a to všetko v jednom seriáli. Od prvej časti som bola nadšená. Jasné že aj tu sú nielen silné príbehy, práve naopak, niektoré sú doslova naivné či nezaujímavé, ale celkový výsledok je u mňa aj tak za 4*. Plný počet som nemohla dať, pretože či už cestovali bránou do iných vesmírov, do minulosti, alebo budúcnosti, všade sa priam zázračne dohovorili anglicky.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Paródia na Sci-Fi, ale aká úžasná. Moje najobľúbenejšie postavy sú Lister a Kocour so svojimi hláškami typu: "idem si zdriemnuť, musím nabrať silu na hlavný spánok dňa", atď...... Večný zdroj dobrej nálady tento seriál.

Tenkrát na Západě (1968)

Ak si tento film pozriem ešte raz, už mi nebude stačiť 5 hviezdičková škála hodnotenia.