Já, Simon (2018)

Takto nejako by to malo byť aj v reálnom živote. Veľmi decentne spracovaná téma, so správnou dávkou humoru. Páčila sa mi rodina aj kamaráti, ktorí s pochopením prijali Simonovo priznanie, že je gay. Viem si predstaviť aké ťažké to pre  neho  bolo. Hlavne otcovia majú o svojom synovi vysnené predstavy. Reakcie okolia boli až nadmieru idealistické, ale páčilo sa mi to.

Panu učiteli s láskou (1967)

Film aktuálny v každej dobe. Tých 5 hviezdičiek som nedala z nostalgie, ale pre jeho nadčasový obsah a perfektného Sidney Poitiera. Film pokladám za poctu každému učiteľovi s veľkým U. Vždy ma donúti spomenúť si na nášho profesora matematiky, ktorý na nás nikdy nekričal a vážili si ho aj tí najväčší grázli v triede.

Kid (1921)

Krásny nestarnúci film, ktorý chytí za srdce ženy aj mužov. Ak sa aj smejete, je to smiech cez slzy. Dojemný vzťah tuláka, starajúceho sa o nájdeného chlapčeka je úžasný a Charlie Chaplin sa mi práve v tejto úlohe páči najviac.

Isabel: La Historia Íntima de la Escritora Isabel Allende (2021) (seriál)

O mojej obľúbenej spisovateľka by som očakávala zaujímavejšie spracovaný životopis. Toto bolo mdlé, vcelku nezrozumiteľné, nezáživné. Uvítala by som radšej dokument o jej živote, ktorý by mal možno väčšiu výpovednú hodnotu.

Kimi no suizó o tabetai (2018)

Priznám sa, že pár dní som váhala, či si pozriem film s takýmto divným názvom. O čom by to tak asi mohlo byť. Neočakávala som, že Belle môže niečo prekonať. No tento zvláštny film, kde od prvej chvíle viete aký bude koniec je úžasný. Je fakt, že patrím medzi ľudí, ktorým neprekáža, že poznajú koniec a neočakávajú prekvapivé zvraty, takže čo som očakávala, to som dostala. Netuším, či by tento film bol taký výborný aj s reálnymi hercami, ale asi nie.. Anime dáva tvorcom predsa len krídla a tak prechádzka parkom plným rozkvitnutých sakúr, úžasný ohňostroj, mimika tvárí sú krásne zobrazené. Poslednú tretinu filmu asi preplačete, no určite nebudete ľutovať, ak si ho pozriete.

Mistrovská úroveň (2020)

Mám rada časové slučky a zvlášť keď sa hlavný hrdina zo dňa na deň zlepšuje vo svojich schopnostiach, aj  tentokrát hlavne v zabíjaní. Akčný film s prvkami humoru, celkom dobre sa to pozeralo. Naomi Watts asi nestarne a s Frankom Grillom tvorili príjemnú dvojicu.

Doma je tady (2016)

Veľmi zvláštny film, zvláštny dej, zvláštne obsadenie, zvláštny koniec a vynikajúca hudba. Nelogické konanie hlavných postáv, ale celé je to také jemné poetické a preto sa mi to páčilo.

Trabantem až na konec světa (2014)

Krásne zábery, ešte zaujímavejšie ako Trabantem naprič Afrikou. Začiatok cesty dážď a blato. Andy 4000 m nad morom. Vrakovisko vlakov, soľné jazero, cesta na motorke aj s vykĺbeným ramenom (deň po ošetrení). Stále je na čo pozerať. Akurát neviem, či po tejto ceste nemuseli absolvovať odvykačku na drogy 🙂.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

S veľkým sebazaprenim som dopozerala tretiu časť a asi už nebudem pokračovať. Tieto postapokalyptické seriály ma neberú. Dej ma ničím nezaujal.