Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, ktorý môžem pozerať s deťmi, priateľmi, manželom, aj sama. Nikdy neomrzí. Chvíľami veselý, chvíľami vážny, alebo dokonca smutný. Občas trápny, až sa zle cítite, ale vždy zaujímavý. Super, že existuje.

Princezna Mononoke (1997)

Krásne. Pozreté bez prestávky. Hlavná myšlienka filmu a jej podanie je úžasné. A nádherné animácie. Nemám slov.

China - Überwachungsstaat oder Zukunftslabor? (2021) (TV film)

Desivý dokument, ale je jasné že o toto sa snažia mocní tohto sveta. Až na to, že Čína bude asi prvá, ktorá získa absolútnu kontrolu a tým aj poslušnosť svojich obyvateľov. A v tesnom závese za ňou budú nasledovať ďalšie štáty.

Násilí na ženách (2022)

Všetci vieme, že sa to deje, ale tie čísla sú šokujúce. Mexiko 1000 žien ročne, Nemecko a Veľká Británia cca 140 žien ročne, Francúzsko 120, Turecko 300, Taliansko 115, ČR 20, SR 10, Maďarsko 77. Za posledné dva roky 2021 a 2022 sa tieto čísla zvýšili niekde až 1,87 x. Otrasné, že ženy zomierajú väčšinou rukou svojho manžela, priateľa, otca, alebo brata. Čiže niekoho, koho dôverne poznajú.

Všechno, všude, najednou (2022)

Asi nie som tá správna cieľová skupina. Všechno - čakala som na rozbeh. Všude som predriemala. Najednou som bola rada, že to konečne skončilo. A pritom som sa na tento film taaak tešila.

Sophiina volba (1982)

Film som videla až po prečítaní knihy a dúfala som, že ho budem pozerať s nadhľadom. No mýlila som sa. A hoci som ho videla už dávnejšie, dodnes som sa neodhodlala pozrieť si ho ešte raz. Deprimujúce prostredie koncentračného tábora a tá strašná voľba ktoré z jej detí má prežiť.... S tým môže matka iba ťažko žiť. Meryl Streep bola úžasná, ako nakoniec vždy. Je to pani herečka.

Adam (2020)

Adama mi bolo ľúto a Aaron Paul hral ako o život. No filmu chýbalo to, čo vás núti ešte niekoľko dní o ňom premýšľať. Moj obdiv patril viac skutočnému Adamovi a jeho sile prekonať sam seba, ako filmovému. Očakávala som oveľa viac.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Myslela som, že to dám na 2x, no nedalo sa. Dej odsýpal a stále bol dôvod pozerať ďalej. Zaujímavý bol Kurtov vývoj či už psychický, alebo umelecký. A napodiv sa mi páčila postava Ellinho otca, bezcitného nacistického lekára Carla Seebanda. Minulosť ho dostihla pri pohľade na obraz, na ktorom spoznal jednu zo svojich obetí. Film má úžasnú, neopísateľnú atmosféru a určite neoľutujete ak si ho pozriete.

Sonsuz Aşk (2017)

Krásna upratovačka a playboy neurochirurg, ktorý si myslí že v živote má dosť času na lásku. Ale všetko je nakoniec inak. Stará téma, ale pekne spracovaná. Vylúdi vám úsmev, aj slzu.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Najskôr som poznala album, potom som to videla v nemčine a nezabudnuteľný zážitok bol na svete. Môžem vidieť hocikedy, je teda aj v mojej filmotéke.