Zvon (2005)

Tento filmík si môžete pozrieť - stiahnuť na: www.metaforafilms.com

The Doors (1991)

Jim Morrison bol beatovým básnikom, ktorého básne vychádzali z podvedomia živeného snáď všetkými dostupnými drogami, bol ako zranený vták čo sa vrhá neustále proti mrežiam klietky v ktorej sa ocitol, alebo v duchu najznámejšej piesne chcel sa nechať rozpáliť no zabudol, že je snehová guľa. Val Kilmer vo svojej životnej úlohe a Oliver Stone, ktorý dokázal dokonale vykresliť stavy rozdrásanej Morrisonovej duše. Film obsahuje niekoľko nezabudnuteľných scén. Začínajúc hneď v úvode...

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Jeden z tých filmov, čo som musel naň na druhý deň zájsť znova do kina. Výborná hudba doprevádza úžasné herecké výkony s ešte lepšie napísaným príbehom z pera Toma Stopparda a Marca Normana.

Cesta na Měsíc (1902)

Méliés bol kúzelník, čo k tomu dodať. Míľnik vo svetovej kinematografii.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

... dá sa ešte niečo o tomto míľniku v rámci seriálov ešte niečo napísať, alebo nič už netreba? Nuž sovy nie sú tým ča sa zdá... alebo parádna paródia na soap-opery v ktorej ide akoby hlavne o chutné koláče, koblihy, výbornú kávu a v prvej polovici hlavne o vyšetrovanie jednej vraždy a to všetko pretkané temnými "lynchovskými" víziami.

King Kong: Deník režiséra (2005)

Tento dokument je lepší než film o ktorom pojednáva. Fandovia filmu sa tu dozvedia veľa zaujímavých vecí.

King Kong (2005)

Vizuálne úchvatný, no až príliš dlhý . Vyzerá to naozaj ako splnenie detského sna, pri ktorom nám chýba pud sebazáchovy a miera.

Match Point - Hra osudu (2005)

Tak trochu zvrátene som fandil negatívnej postave, aby jej zločin prešiel a mohla si naďalej užívať svoj sen o šťastí. Po dlhšom čase natočil Woody Allen viac než dobrý film.

Fontána (2006)

Túžba po večnom živote a láske, už obohranné klišé no tento nádherný videoklip vás jej buď do čista zbaví, alebo ju rozpáli viac a viac...

Chirurgové (2005) (seriál)

Partia lekárskych "učňov" a ich problémy. Hlavne ma dostalo dosť realisticky vykreslené prostredie a aj osudy pacientov.