Tři mušketýři 2 (1974)

Není to o tolik lepší než první díl, ale musím aspoň jednomu z nich dát 5* - celkový součet 9* si toto zpracování zaslouží. :)

Tři mušketýři (1973)

Sice nedávám plné hodnocení, ale zřejmě se opravdu jedná o nejlepší zpracování Dumasova románu. Jen s tím humorem to pan Lester občas až přeháněl a ten nejlepší vtip (tedy obsazení Michaela Yorka do role d´Artagnana) jsem příliš nepochopil. Ale jiné výtky nemám, film je velmi svižný a přílišné "vylepšování" mušketýrského příběhu se naštěstí nekoná. Ostatní herci jsou vybraní skvěle a typově se na své role hodí - snad nakonec úplně nejvíc Faye Dunaway. Z hlediska hereckého výkonu musím jednoznačně nejvíc pochválit Charltona Hestona, který ztvárnil kardinála Richelieu vskutku působivě.

Caligula (1979)

Nevylučuju, že třeba za 10 let si pustím tu kratší verzi a třeba budu hodnotit líp.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Lanďák mě překvapil, i když vím, že herec je to výborný. Kvůli němu by si tento film neměl nikdo nechat ujít, stojí to za to.

Střihoruký Edward (1990)

Asi nejlepší (nebo spíš nejhezčí) film Tima Burtona. Ani nemůžu říct nahlas, že jsem ho dnes (18. 10. 2009) viděl poprvé. Šup s ním do TOPky! :-) ------------ 11. 4. 2010: už tam není...:-(

Most přes řeku Kwai (1957)

Informace na DVD-obalech je třeba brát s rezervou - někdy dokonce s tou největší. Ale s tvrzením, které se nachází u tohoto filmu (že se jedná o jeden z nejlepších válečných filmů všech dob) bych se nebál souhlasit. David Lean natočil mistrovské dílo, které si všechny získané ceny zasloužilo. Vyzdvihnout musím především výkon Aleca Guinnesse (zarputilá neústupnost z něj vyzařovala, i když se ani nehnul a navíc mi opět potvrdil, že patří k hercům, které je vyloženě nutné slyšet v původním znění) - a také hudbu, což se u mě moc často nestává. Snímku nemám co vytknout; odehrává se samozřejmě během války, čemuž odpovídá celý příběh a prostředí, ale podle mého názoru se jedná hlavně o mimořádně propracované drama. Jsem rád, že i druhé zhlédnuté Leanovo dílo byl pro mě velký zážitek - prostě velkofilm s velkým V.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Ne ne ne, to není film pro mě. Když odmyslíme natahovací bezživotné scény, film zdaleka nemá ani hodinu. Dokoukal jsem to jen kvůli jménu režiséra (který se ale bude muset nejen kvůli tomuto snímku bohužel v nejbližší době pakovat z mé TOPky - je mi líto, Miloši), ale nakonec jsem nelitoval, neboť Šebánek film zachránil a zařídil mu usmolené 3*.

Nell (1994)

Jodie je stejně nejlepší... Avšak členové Akademie očividně dospěli k závěru, že získat ve 32 letech už třetího Oscara by na ni asi bylo moc...

Jak vykrást banku (1964)

Stojí za to dát dabingu šanci - Faltusovi totiž začne být po pěti minutách z ničeho nic rozumnět. Chystal jsem se to přepnout na originál, ale nakonec nelituju, že jsem to neudělal.

Pearl Harbor (2001)

Zvláštní, domníval jsem se, že mám tento film už dávno ohodnocený. Myslím, že když jsem ho kdysi viděl, tak se mi líbil na slabší 4*. Teď mu ale dám lepší 3*. :-)