• Fantasy

Jan Žižka (2022)

V prvom rade poklona a pochvala Jáklovi, že to dotiahol do konca a že sa snažil ako sa dá aby ten rozpočet vyzeral lepší než bol (pretože podľa médií to síce bol drahý film na československé pomery ale vzhľadom na svet je to rozpočet nejakého hororu), najmä ten lev vyzeral brutálne. Akcia má síce viac strihu ale dá sa, Foster ako žižka je parádny a hudobne to šľape parádne. No a záver je brutálkový. Avšak čo musím zjebať, je legendárna Žižkova vozová hradba, nie som historik ale viem, že týmto sa preslávil a vo filme dostane tento štýl boja iba jednu akčnú scénu aj to v polke filmu čož je k prdu, radšej by som to dal na finish. Ale to je len môj dojeb, ako celok však naozaj skvelé a snáď to znamená že ako v českej tak i v našej kinematografii začne niekto skúšať aj takéto ambicióznejšie projekty.,

Dálniční hlídka (2019)

Nuž akože zlé to rozhodne nie je ale ťahá sa to jak sopeľ z nosa. Síce nevravím, ukázanie toho na piču života a dôvodu prečo sa naša dvojka dala na prepadávanie, rozhodne pôsobí fajnovo (rozhovor Costnera a Clydeovho otca vrchol filmu za mňa ) a záverečná "akčná" scéna taktiež fajnová. Takže iba 3* ale silné.

Útok na Bílý dům (2013)

Proste kto pozná Emmericha vie čo má čakať. Prúser je ale v tom, že zatiaľ čo každá akčná veľkolepá a deštrukčná scéna vyzerá dobre, tak tie komornejšie Emmerich úplne odflákol akoby si myslel, že na tieto kukajte toto je epic a na tieto sa vyjebte nič vám nedajú, čož je škoda pretože niekedy komornejšia akčná scéna dá 10-krát viac ako veľkolepá, ale tak kto ja som. Humor je však dobrý, Foxx a Tatum majú brutál chémiu a má to aj jeden príjemný a nečakaný zvrat.

Pád anděla (2019)

Eckhart sa na prezidentovanie vyjebal, síce nevieme prečo ale Freeman proste sadol na post a hotovo je tam. Tentokrát rozhodne chválim, že hrdinovi nestoja v ceste zahraničný teráci ale domáci, navyše kamiónová naháňačka má kurňa grády a Butlerov otec v podaní skvelého Nolteho to tam tiež ťahá hore, čiže slabšie ako 1 diel ale lepšie ako 2.

Pád Londýna (2016)

Klasické slabšie pokračovanie kde však rozhodne mne osobne nevadilo slabšie prevedenie príbehu, ale to že vizuál je fakt na grcando. Inak však spokojnosť a pasáž kde sa Butler s SAS komandom dobíja do základne terákov ktorá je akoby na jeden záber, tak to má grády.

Pád Bílého domu (2013)

Butler robí prezidentovi ochranku, lenže dojebe to a pri nehode umiera jeho stará (prezidentova), tak dá vypovedníka a pracuje ako kancelárska krysa. Lenže keď banda Kórejcov zaútočí na domisko a dobije ho, tak opráši svoj skill a ide na to. Zábavná pičovinka kde najmä akčná 15 minútovka na dvore je brutálna a krvavá, navyše film je dosť nekompromisný.

Cesta samuraje (2010)

Vizuál je odporný, naprosto odporný a ani hrdinka Kate nie je nijak zaujímavá ale jak záporák Houston, tak záporák Ti Lung majú čo do seba a záver kde sa v podstate stretnú všetky tri strany, tak to je masaker jak sviňa. A v podstate ono celá druhá polka je kvalitatívne oveľa vyššie ako prvá.

Hněv Titánů (2012)

Ono v podstate to isté čo jednička s pár obmenami ale znesiteľnejšie. Akurát Nighy bol dosť k prdu.

Souboj Titánů (2010)

Robíš si zo mňa piču? Toto som si počas filmu povedal asi 10 krát. Akože nečakal som dokonalosť ale kurňa toto bolo čo. Banda jeblých bohov na Olympe, ktorý, jak výstižne označil POMO, vyzerá jak kulisa do péčka. A leterier sa vyjadril, že miluje originál, hold by ma zaujímalo čo potom kurva videl ale 80-tkový súboj titanov to nebude ani za boha.

Souboj Titánů (1981)

Film môjho detstva a hoci CGI ohlodal zub času, tak inak to vyzerá kurňa dobre.