Child Eater (2016)

"Nejlepší jsou, když jsou čerstvé." (Možné spoilery!!!) Ze začátku to vypadalo velice slibně, ale jen do chvíle než na scénu nastoupila hlídačka ratolestí. To, že je to nejtupější roura jakou jsem kdy viděl bych jí i odpustil, ale to by se tam nesměly dít takový věci 🤣 OK, hlídáš dítě, otec někde v haj*lu, dítě nemůže spát protože ve skříni je bubák. Chytrák ópérka utěšuje "ale zlatíčko bubáci nejsou, klidně běž spát." Vzápětí ho ovšem bubák unese i s peřinou 🤣 chvíli před tím se ještě na lechtačku (která se stejně nekonala)stavil její ex přítel. Takže místo toho (když se tedy zjistí, že chybí dítě a jedna peřina) aby se volala policie a rodiče, tak se bere baterka a jde se do lesa šeptat chlapcovo jméno 🤣 mohl bych pokračovat, ale to bych vyzvonil už moc. Každopádně, tenhle film měl velký potenciál, super bubáka, celkem obstojný gore (I když málo) a dobře se na to dívá i když je tam pár nelogičností. Největší a nejchytřejší frajer v celém filmu je ten malý kluk.

Zvířata (2022)

Francouzský pár se přistěhuje do španělské pr*ele světa a nejsou úplně vítáni! Chtějí si jen užít klid a pěstovat rajčátka, ale to se starousedlickým vidlákům nezamlouvá. Atmosféra mezi sousedy houstne a šikana se stupňuje až do bodu zlomu... (možné spoilery!!!) No musím říct, že mě už od začátku neskutečně s*al hlavní hrdina. A to především tím, že si neuměl dupnout (přitom 120kg řízek). Ok postupem občas ukázal, že nějaký koukle má, ale malý, hodně malý. Film se dělí na jakési dvě části, kde ta první je parádní a nastavuje skvělý atmo a drží diváka celkem v napětí a očekávání co ještě všechno nepřijde. Bohužel druhá polovina je úplně jiný film, jakoby se na předchozí události snad zapomnělo. Samozřejmě nezapomnělo, ony se nějak řeší, ale špatně a vy pořád čekáte a čekáte a přijdou titule! Konec je pro mě epický průser! Shodilo to film (alespoň za mě) o 30% minimálně! Samozřejmě, pochopil jsem pointu i messege, ale ta mě absolutně neuspokojila. S tím se nejde nějak smířit.. Ale musím říct, že je to dobře natočený, herecky taky paráda, hlavně křupani jsou skvělý a uvěřitelní!

Cani arrabbiati (1974)

Trošičku exploitation psychoterror s dobrým obsazením, kde je nejlepší asi Eastman. Všechny postavy ve filmu jsou dobře vystavěné a film působí celkem uvěřitelně. Žádný extra masakr se nekoná což je škoda.

Pekař (2007)

To je tak když je nájemný zabiják degradován na kuchaře. Celkem příjemná, trochu cáklá oddechovka.

Melancholie der Engel (2009)

Marian se nezapře. Jeho styl smrdí na sto metrů! Všudypřítomný hnus a sliz nás provází neustále. Extrémně dlouhé a chvílemi dost nudné. Výpovědní hodnota nula, ale až se to rozjede ve vší "parádě" tak to stojí za to! Nic pro normální lidi...

Reise nach Agatis (2010)

Až poetický snímek o dovolený v jugošce! Dora je umělecký psychopat!

Primal (2010)

"Musíme jí zabít." "Budu předstírat, že jsi to právě neřekl." "Srovnej si to ku*va v hlavě chade!" " Ne! Neberu žádný z tvých psycho keců o přežití!" "Zabila warrena, ku*va!" "Je nemocná." " Ona ho teď žere!" "Potřebuje pomoc." Stupidní, pětikorunový, velice komediální snímek. Jako komedie to funguje skvěle, jako horor nikoli. Ale abych nepřeháněl, pár světlých momentů to samozřejmě má a občas to vytasí I celkem povedený gore.

Tichý dům (2010)

Rok 2010 byl opravdu plodný, v tom roce a kolem něj vznikla opravdu spousta skvělých kousků! Jestli La casa Muda neboli tichý dům patří mezi ně, musíte zjistit sami. Protože snímku se celkem obstojně daří diváky dělit na dva tábory. A to hlavně proto, že film je kombinací hororových žánrů a často se setkává s nepochopením. Film je inspirován skutečnou událostí a navíc je celý natočen na jeden záběr! Což přidává extrémně na atmosféře! Laura a její otec přijíždí pomoct s opravou starého domu, který chce známý prodat. Jenže už je pozdě, tak chtějí s opravami začít až ráno. Chyba! Za mě tedy, neskutečně povedená atmosféra a tohle je přesně jeden z těch filmů, které je nejlepší sledovat v noci a sám! Věřím, že si někdo "cvrnkne"! Pár super jumpscarů a co to dokáže udělat. Celý film se skoro nemluví, takže pochopit se musí z toho mála co nám sdělí. V polovině filmu se to převrátí vzhůru nohama a divák vůbec neví, která bije. Solidní psycho! Za mě hodně povedený... Strašeníčko strašení..

Uneseni (2010)

velice výživný a Šťavňaťoučký home invasion! Příjemná stopáž, budování trýznivé atmosféry, uvěřitelné výkony, kvalitní Gore a hlavně ve finále! Rodina se nastěhuje, nestačí ani vybalit pár krabic a už jim do baráku (mimochodem, ten barák ku*va chceš) nabíhají zloději. A psychoterror může začít! Vyzdvihnout musím kameru a střih v některých situacích, je to opravdu skvělý. Tzv. Splitscreen zde přidává dost na hodnotě! Velice kvalitní počin! Dneska druhý překvapení, kéž by takový byly všechny thrillery. Tím myslím, uvěřitelné a inteligentní. Z filmu plyne celkem jasná messege nebo spíš ponaučení 🤔 A to zní " Dejte jim co chtějí a nedělejte si to ku*va horší!"

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

"nicooo fakiiiiiiiiiiin cage!!" tak tohle je opravdu brutální úlet, za mě absolutně skvělý. Dlouho jsem se tak u filmu nebavil. Čekal jsem přesně tohle. "Nico" se vrátil a je strašnej "stylař", jen tak dál! Bavil mě vždycky, ale odteď bude mnohem víc!