• Thriller

Někdo klepe na dveře (2023)

Jak by řekl Rimmer z Red dwarf "Šlímane!" V první řadě, chudák dítě. Dva tatínky, hmmm úžasné. Líbí se mi myšlenka home invasion naruby, kdy k tobě naběhbou magoři a začnou se killit navzájem aniž by na tebe nějak extra sáhli. Jenže to je tak vše, tím to končí. Jako vážně? Na dvou "teploměrech" stojí lidstvo? To mě po*er, to fakt nee. Celý to má asi stejně hluboký smysl, jako jejich deep throw. Hezky natočená sra*ka, plná sra*ek. Jedna *, za snaživýho autistu a druhá za vizuál, víc si to nezaslouží.

Pekelná díra (2022)

Už víckrát mi dokázali "bratři" z Polska, že také umí. Ono, je to celkem fajn, dobře se na to dívá (I když mi hlavní hrdina absolutně nezapadl do konceptu), atmosféru si to drží, prostředí je správně odporňoučký, vizuál se taky dá, ale herecky bída a extrémně předvídatelné. Věděl jsem od začátku do konce všechno a to jsem ani nemusel zapínat mozek. To jsou 2 (za mě) dost velké mínusy. A to nepočítám pár nesmyslů a scénář...

I Am the Pretty Thing That Lives in the House (2016)

February mě tedy bavilo o hodně víc. Byť mám rád artovky a jsem v pohodě s dlouhými záběry atd. Tady se to nějak minulo účinkem. Tím neříkám, že to není atmosférický masakr, ale šel nějak mimo mě..

La abuela (2021)

Od začátku celkem předvídatelný děj potažmo i koncák. Ale drží si to svoje atmo i když se to táhne a mohlo to být kratší. 3* za hnusnou creepy bábu a rychle zapomenout.

Nancy (2018)

Zahráno na Oskara! Velice věrohodné a uvěřitelné ztvárnění role. Dobře natočené drama se smyslem. Ano, musíme si domýšlet sami, ale o to víc to funguje.

Emelie (2015)

Miluju caklý pizdy! Tahle je taky fajn, ale moc mě nenadchla. Tím myslím přímo postavu Emelie. Film odsejpá a už od začátku si buduje solidní atmo. Film má nejspíš působit jako varování a to se podle mě povedlo. Nechápu jak se tohle může reálně někomu stát, to jsou ti rodiče vážně tak stupid? Já bych teda jen tak někoho ke svým dětem nepustil. Takže bacha komu svěříš své dítě!

Becky je zpět (2023)

Proč? Takhle zku*vit pokračování po tak fajn prvním filmu. Jde znát změna režie, kamery a vlastně všeho. Ono to nenudí, ono to i baví, ale o dost stupidněji nežli první film. Proč přidali humor? Proč přidali jakési vyprávění? Proč ubrali vraždy? Proč ubrali Gore? Ne, že by ho bylo v prvním filmu hodně, ale bylo to fajn zpestření. Tady? Škoda slov. Cítím se podveden, okraden a zklamán. Ale přesto je Lulu fajn a chci ji víc. A taky chci už konečně vědět od čeho je ten fuckin key!

Cesta (2009)

Jeden z nejlepších postapo drama/thriller!