Cesta (2009)

Jeden z nejlepších postapo drama/thriller!

Becky (2020)

Teď ani nevím, kdo tady byl větší psychoušek! Tak tohle mě hodně bavilo. Lulu je úplně k sežrání a věřím ji všechno. Okamžitě řadím mezi top 10 caklých pizd a tahle s gumídkama je boží. A Kevin James? Tenhle výbuch škatulky se povedl, I když ne tak jako v Block 99 (Vince Vaughn). Vypíchnout se musí i skvělý střih v určitých momentech. Vraždičky jsou parádní, gore celkem povedený a ende je epic surprise.

Die (2010)

Kostky jsou vrženy a vše ostatní bylo řečeno. Průměr..

Bod varu (2021)

Nejlepší kuchařská/kuchyňská sonda jakou jsem kdy viděl! Kdejaké TV show se můžou jít schovat. Excelentní herecké výkony, působí to neskutečně autenticky. Velké zásluhy na tom má kamera. Celý film na jeden záběr? Na který, že to pokus se to povedlo natočit? Skvělý! A posílám jednu na bradu tomu kriplovi z hygieny.

Menu (2022)

A já se tak těšil. Čistý průměr! Bída, nuda, málo chytré, málo vtipné, málo všeho.. Těžce nevyužitý potenciál.

The Alpha Test (2020)

To bylo tak blbý až to bylo dobrý. Jako komedie, ba spíš parodie to funguje.

Old Man (2022)

Neavizovali náhodou, že tady pan Old man bude prequel k nedýchej( don't breathe) tedy u nás "smrt ve tmě" ? Možná se pletu, ale mám ten pocit. No to je úplně jedno, protože ne, není. Vlastně ani nevím co k tomu říct. Je to zajímavý, komorní story, kde absolutně exceluje Lang! Skoro celý film, sledujeme pouze rozhovor dvou mužů a velice pomalu zjišťujeme o co doopravdy jde. Těm chytřejším to dojde možná dřív. Zvrat(y) se povedly, fungují a dávají smysl. Nakonec nám dojde proč, se rozhovor ubíral takovým a takovým směrem a působil tak jak působil. Není to film, ale spíš divadelní představení a za mě skvělý Langův výkon přebíjí to ostatní. Ale kdo nemá rád filmy, kde se převážně debatuje, silně nedoporučuji. Za mě v pohodě, ale mohlo to být kratší klidně o 20 minut a nic by se nestalo.

Mad Monkey (1990)

Lehce zapomenutý kousek Fernanda Trueba. V hlavní roli se představí Jeff Goldblum jako vyhlášený scénárista Daniel Gillis, který dostane zajímavou nabídku k natočení filmu. Nabídku přijme, ale vše je dost podivné a něco není v pořádku. Danovi se navíc rozpadá rodina, což dost přidává na tom, aby se z něj stala "mad monkey" nebo ne? Dobře natočený film, kde Jeff exceluje. Kombinace rodinného drama a thrilleru s nádechem noir je zajímavá a jako celek to funguje. Spletence vztahů a využívání se navzájem, někdy může vést i jinam než bychom chtěli.

Kurz und schmerzlos (1998)

Partička "homokládských" migrantů a jejich problémky. Z filmu vychází 2 ponaučení. První, když jsi idiot, nedělej kšefty. Druhý, nikdy do kšeftu netahej ženský. Tohle snad ví i malý dítě. Jako prvotina Akina je to vcelku dobře natočeno, mohlo být i hůř. Už tady jdou vidět jeho kvality. Občas to působí dost autenticky, občas zvláštně, ale ve finále je to silný příběh přátelství se zajímavým endem.

Fresh (2022)

Libo-li fresh stejčíček přímo z pr*ele? Půlhodinový úvod, tedy do příchodu názvu filmu. Mě připravil na to, že nejspíš přijde pořádný masakr. O filmu jsem si předem nezjistil vůbec nic, nečetl ani popis. Jediné co jsem viděl byl plakát, takže bylo jasné o co půjde. No, masakr se nekonal a to jsem se tak těšil. No co, ve finále je to dobře natočený, kanibal je fajn, komediální stránka filmu je taky velké plus. Chvíle "gastronomie" byly taky parádní, ty jsem si užil asi nejvíc. Jediný co mě trochu zklamalo byla uřezaná pr*el, kterou majitelka vůbec nijak nepostrádala a šlo vidět, že vlastně je pořád na svém místě. A taky už by mohli přestat s tím nedoděláváním vrahů/tyranů/mučitelů. Už je to fakt trapný. Když se ku*va úplným zázrakem dostanu od někud a dostanu možnost toho někoho zabít, tak ho zabiju hned. A zabiju ho pořádně. Přidat do filmu alespoň nějaký Gore, dal bych 5..