Cass (2008)

Další do sbírky "chuligánských" movies podle skutečných událostí. I když vlastně nevím jak to uchopit. Carol "Cass" Pennant je velký, černý (zároveň bílý) hooligan, ale zároveň není stejný jako ostatní. Celkově ani film není jako ty "ostatní" na tohle téma. I když jisté podobnosti tu samozřejmě jsou. Většina těchto filmů je o West ham united a I.C.F (inter city firm), ze které vzešly známá jména pozdějších gangsterů. Tady Cass byl sice u založení, ale je to jiný úhel pohledu nebo se ho alespoň snímek snažil takhle nastavit. Osobně nesnáším fotbal, ale tohle se sportem nemá společnýho nic. Kopaná je maximálně na ulicích do nějaký tý hlavy či žeber. Ale tím to v tomto případě končí, Cass se žádných velkých akcí jako prodej či konzumace drog, vraždění lidí neúčastní. On se ho vlastně neúčastní ani samotný film. Na druhou stranu, je fajn, že to všechno není jako přes kopírák.

Harry Brown (2009)

Když nase*eš špatnýho důchodce, nediv se pak co bude následovat! Posledních pár dní sjíždím "chuligánský" věci z UK. Od Hooligans, přes football factory atd.. až k tomuto (také) parádnímu kousku. Ten mě jaksi obešel, ale asi jsem ho měl vidět až teď. Sir Michael Caine jako námořní pěchoťák v důchodu si řekl, že se s tím s*át vůbec nebude a já mu to fakt žral! Skvěle vystavěný drama! Už v první minutě filmu, bude všem jasný, že se jedná o extrémně brutální a hnusnej kousek. Parádní kamera, herecké výkony, atmo a hlavně gradace! Tenhle aktivní důchodce se prostě musí vidět.

Bonded by Blood (2010)

Další variace na story Essex Boys. Je fakt, že tihle kluci mají tu story "fajn". Pěkně zavádějící plakát. Oproti rise of the footsoldier sérii je tohle opravdu slabý čajda. Tím sice neztrácí na hodnotě či kvalitě, ale footsoldier se mi líbil podstatně víc.

Příběh gangstera: Marbella (2019)

Možná nejslabší část celé série, hlavně proto, že mi to přišlo jako prvoplánově komedie, což se o ostatních částech říct nedá. Vtipy sice dobrý, ale fungovaly prostě jinak. Zbytek je pořád stejný kolotoč. Sex, "pilule", prachy a na tom se nic moc nemění..

Rise of the Footsoldier Origins - The Tony Tucker Story (2021)

Ani tady footsoldier neztrácí nijak extra na kvalitě. Příběhově to do sebe nějak zapadá a stále nějak funguje i když je to vlastně pořád nějak dokola. Ale přesto to dokáže přibít k obrazovce. Jediný co mě zatím se*e na celé sérii jsou Tonyho vlasy, to je příšernost největšího kalibru.

Příběh gangstera: Pat Tate (2017)

"Nepochcal bych tě ani kdybys hořel!" Po prvním dílu je tenhle zatím nejlepší, možná i lepší. Bavilo mě to o kousek víc. Pat je ultra super psychopat a strašně dobře se na to dívá. Sice mě už nebaví ten slavnej range rover, ale to je detail. Opět kvalita po všech stránkách.

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

"Nejsem odsouzena, ale legálně unesena!" Solidní výplach z jedný výplachárny. Soukromý detektiv ala "bond Girl" nastoupí v utajení dobrovolně do psychiatrické léčebny aby zjistila informace o smrti jednoho z pacientů nebo ne? Velice dobře natočený snímek od Netflixu. Občas se jim něco fakt povede. Španělský kousek, Nevyzpytatelné cesty Boží je parádní hra s divákem od začátku do konce. Perfektně, dějově zasazené pochybnosti dávají filmu sílu a mystifikaci váhu. Herecké výkony taky solidní a velké plus je prostředí, sanatorium je perfektní. Za mě paráda i přes tu stopáž.

Příběh gangstera: Generál (2015)

"Neříkám abys přestal unášet a mučit lidi.." Pořád stejná story, ale pořád stejně dobrý i když oproti předchozímu filmu o level níž. To, ale nic nemění na faktu, že je kvalitní filmařina a vývoj postav je uvěřitelný.

Labyrint lží (2008)

Vcelku výživná a dobře natočená spy game, ale caprisonovi jsem to moc nevěřil, nějak se mi tam nehodil i když se snažil.