Vocasy na tripu (2023)

Mluvící čoklové po tisícáté. Jako co k tomu říct. Občas jsem se zasmál a občas cítil jak mi odumírají buňky a mozek vytejká ušima. Protože jsem udělal nejspíš chybu a viděl s cz dabingem. Katastrofa! Kdyby ti vořešuci a sedačkomrdači, ty rádoby hlášky alespoň hlásili dobře, tak by to možná bylo i vtipné. Pár scén je fakt super, třeba erekce a klíče je geniální debilita, ale pobavilo extrémně. Bohužel po většinu času mi to přišlo jen trapné a na sílu vtipně sprosté.

Christmas Bloody Christmas (2022)

Člověk si říká, jestli už náhodou nebylo dost těchto nesmrtelných, krvelačných santa klauzů. Evidentně podle Joa Begose ne a ne! Mimochodem Joe mě mile překvapil svým posledním kouskem bliss, ten se opravdu povedl. Což se tady o krvavých vánocích říct nedá. Bavila mě asi první půl hodina, totiž ústřední dvojice měla mezi sebou takovou zvláštní chemii a navíc vedli debaty(vyjímaje sexu) o hudbě a filmech. To mě celkem bavilo poslouchat, ale díky tomu jsem skoro zapomněl, že je to horor. Spíš měl být, ale je to jen obrovská srágora. Možná kdyby tam přidali alespoň nějaký ten vtip namísto lizání análu ve výloze udělali by líp. Jako horor, nope! Jako drama, nope! Komedie, nope! Každopádně, udělat robotického santu tak, že týpkovi na tělo random připneš diody je dost odvážné. Snaha o Nějaký fajn Gore sice byla, ale je to bída, která není vlastně ani k smíchu bohužel. Jo, ale konec hmm, to je jiný level. Ještě, že jsem se ostříhal, protože bych si jinak trhal vlasy. Konec je nekončící a nekonečný. A té neskutečně obří blbosti, zabalené jako vánoční darček, nasadí korunu dva lasery místo očí a rádoby terminátor, kterýmu se fakt nechce umřít. Ani nevím proč jsem to vydržel do titulků. Možná se najde někdo, kdo si rád ubližuje a bude se mu to líbit, za mě teda ne..

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Tohle je opravdu skvělý severský thriller, kterému nic nechybí. Mysteriózní, detektivní atmo by se dalo krájet! K tomu super prostředí, skvělé obsazení a je z toho top jiného kalibru. Moje oblíbenkyně Noomi Rapace tady svou roli posunuje někam daleko, opravdu skvělý výkon. Na první film trilogie to je až moc dobrý, takže doufám, že další filmy jsou na tom stejně dobře.

Zlo si umí počkat (2023)

"Zlo má rádo děti a děti mají rády zlo." Neskutečně příjemné (téměř) zakončení roku! Čekal jsem kvalitní materiál a taky ho dostal! Demián Rugna nás už v roce 2017 příjemně překvapil svým Aterrados, ale tady v When evil lurks jde do jiných rozměrů a výšin. Příběh je sice jednoduchý, ale atmosféra se buduje hned od začátku a je parádní. Herecké obsazení a výkony v absolutním pořádku. Scénář nikde nijak extra nepokulhává a na některý scény člověk jen tak nezapomene! Minimálně dvě scény kde se absolutně povedlo na 100% využít diváckého překvapení. Nechci spoilerovat ať to někomu nepo*eru, tohle je prostě v topu! Do plusu jde i skvělá hudba a povedený gore! Občas jsem si vzpomněl i na evil dead. Za mě největší překvapení roku, možná i horor roku (nebo mezi ně minimálně patří).

Lapsis (2020)

Nemáš prachy? Shaníš novej job? Tak to jsi na správné adrese, pozice "pokládač kabelů" tě bude zaručeně bavit! Tak tohle bylo hodně zajímavý a divný zároveň. Každopádně o tom, jestli jde o sci-fi se dá hodně polemizovat. Byť je to fakt zvláštní, koukat se na to dá a nenudí to. Sledovat cestu hlavního hrdiny, kterej má místo očí dolary mě docela bavilo.

Bliss (2019)

Nejlepší si tenhle kousek pustit k obědu, přičemž oběd bude při nejmenším tvořit LSD popřípadě nějaké houbičky!

Čarodějnice ze Zugarramurdi (2013)

Tohle je naprostá pecka, tady nechybí nic. Vtipy fungují, atmosféru to má taky a neskutečný drive. Akcí nabitá blbůstka od začátku do konce!

Ledová smrt II (2008)

"Vidíš něco? Co tam máš?" "Opravdu špatný pocit!" * SPOILER ALERT!!! * Tak jsem se nechal ukecat a dal šanci druhému dílu. Nic jsem si nečetl, prostě to pustil a ejhle! Zase čumím na tu hnusnou krávu, ale ok to je můj problém. Navíc jsem s ní krapet soucítil, protože tohle fakt nechceš 😂 zabiješ vraha svých kamarádů, najdou tě, zachrání a vzápětí ti ho přivezou o patro níž a ještě koukáš jak ho oživujou! Wuchuchuu, nejlepší moment celýho filmu. Ono je dost blbý, že musíš vidět první film (který mě teda odradil úplně od celé série) aby jsi pochopil druhý, protože to začíná (kupodivu) přesně tam kde první končí. Nevím čím to je, možná ta změna režiséra opravdu prospěla, protože tohle je úplně jiný kafíčko. Od začátku je to fajn. Hlavně změna prostředí tomu dodala lepší rozměr! Nemocnice je určitě lepší volba než spálenej hotel někde na horách. Do plusu jsou i nějaké informace o "yetym s krumpáčem" (vrah). Další věc co mě bavila, byly některé záběry a úhly kamery, paráda! Nechci to extra vyzdvihovat, je to stále lepší průměr a má to svoje mouchy , ale oproti prvnímu je to na Oscary..

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Absolutně bych tohle hovínko nepřirovnával ani nijak nespojoval s předchozími filmy SAW. To opravdu nejde, nemá to vůbec ten feeling ani atmo. Pasti nebyly nijak důmyslně provedeny (Gore se možná povedlo), navíc po 20ti minutách víme kdo je "skládačka" 🤦 Další co mě iritovalo byl samotný Chris, bože, jak ho mám rád tak tohle mu vůbec nesedlo. Strašně přehrával, ten jeho zamračený, rádoby nas*aný pohled zlýho policajta (s dobrým srdíčkem) jsem mu teda nežral ani vteřinu 🤣🤦 co se dá ještě vypíchnout je, že "spirála" si hraje na nějaký přehnaný černošský film plný nadávek, nějak nechápu proč. Tenhle styl se mi sice líbí, ale tady se to minulo účinkem. Do psích pochev plných ušního mazu a ten cz dabing? to je hodně velká tragédie, to sundalo ten film ještě níž, alespoň za mě. Vydržel jsem to do konce, ale bída, takhle to pos*at!