Mother's Day (2010)

Tak teď jsem na sebe opravdu nas*aný, jak jsem mohl tak dlouho přehlížet takový master spice! Původní Mother's day z roku 1980 od TROMY je o proti tomuto remaku hovno rozmázlý po štěně! Skoro 2 hodiny absolutního psychoterroru! Skoro 2 hodiny skvělých hereckých výkonů, extrémně husté atmosféry, skvělého Gore, nemilosrdných zm*dů z jedné pošahané rodinky atd atd. Home invasion začíná v prvních 5ti minutách a jen tak neskončí! Tohle mě neskutečně bavilo. Parádní nervičky! Režijně je to skvěle odvedená práce, i co se scénáře a kamery týče. Neskutečně fungující thriller. Všechny postavy jsou uvěřitelné a divák s nimi dokáže občas i soucítit. Funguje to i jako sonda do mezilidských vztahů, protože jejich reakce na různé situace by reálně mohly vypadat nějak takto. Takhle má vypadat pořádný fungující a inteligentní thriller!

Capra cu trei iezi (2022)

Kůzlátka Kůzlátka, neotvírejte vrátka... Solidní překvapení! Povedená, rumunská variace či metafora na klasickou pohádku, kterou asi známé všichni. Extrémní minimalismus a kolik "srandy" si člověk užije. Rodinka má pusto, prázdno snad všude a vlk je přijde ještě vykrást. Temná, ponurá atmosféra provází celý snímek. Tohle bylo opravdu přísný. Úchylnej slizák aka vlk, byl víc než dobrej a uvěřitelnej, stejně jako hlavní goat neboli matka. Skvělá jednohubka!

The Damned (2013)

"Nepouštějte ven tu holku v mým sklepě!" Začátek byl celkem slibný a připravoval půdu na nějaký pořádný zlo, ale vlastně nic extra se nedělo. První polovina filmu mě celkem bavila, pak to šlo někam jinam a půl hodinové převtělování mě jaksi přestalo bavit už po 10ti minutách. Jistý nádech evil dead nelze zapřít, ale jeho kvalit nemůže s tímto co má tento film nikdy dosáhnout. Dost klasických klišé a díky nim jsem se stihl (za tu krátkou stopáž) i nudit. Není to špatný, jen moc ohraný.

Vyvrhel z pekla (1981)

Totálně naspeedovanej Eastman! V roli nekopromisního zabijáka je evidentně jako doma. Samozřejmě je to tahoun celého filmu, což mi nevadí, mám slabost pro 80's movies a navíc tyhle, který jsou plný skvělý hudby a skvělýho Gore. Mňamka!

Perfektní den (2015)

Perfect day aneb Jak ti dokáže jeden buřt ve studni zku*vit den! Pecička!

Tunel (2019)

Norský, katastrofický thriller "Tunel", není jen příběh podle skutečné události, ani příběh otce a dcery. Ale především o selhání lidského faktoru a v neposlední řadě o stupidním uvažování některých jedinců v dané situaci. Za mě celkem povedený a uvěřitelný počin. Natočený dobře, se solidním vizuálem a zahraný taky tak. Tohle fakt nechceš! A pokud to takhle v Norsku mají, tak absolutně nechápu kdo jim vymýšlí bezpečnostní systémy apod. Při takových případech. Kor když tam mají tunelů jak nas*áno. Ve finále z toho plyne dost ponaučení, ale to hlavní je "nedělejte bordel na cestách, může se to ku*evsky vymstít".

Mé soukromé Idaho (1991)

Dokopal jsem se k tomuto snímku, kde váš milovaný John Wick šlape chodník. Navíc se svým kámošem, který se samovolně "vypne" kdykoli a kdekoli. Musím říct, že mě ten film úplně, ale úplně minul. Tím nemyslím, že je to od A do Z zaměřeno pouze na homosexuály. Nějak to celé působí(alespoň na mě) jako obalené nic. Hoši se plácají (když ne zrovna pérem přes ksicht) od ničeho k ničemu a pointa se ztrácí někde po (jejich) cestě. Natočeno dobře, o hereckých kvalitách se zmiňovat nemusím. Vypíchnout, ale musím střih rádoby sexuálních scén, zajímavé provedení, ale Toť vše, za mě 👎

Metaloví lordi (2022)

Velice příjemná metalová oddechovka... Nikdy bych nevěřil, že tyto slova použiju v jedné větě. Každopádně je to solidní počin. Film si na nic nehraje a metal se bere s humorem. Samozřejmě, že jsou zde nějaká klasická klišé. No a? Film funguje perfektně. Dobře natočeno, zahráno, vtipy taky fungují a k tomu všemu nám hraje skvělá hudba. Pokud nemáš rád metal, tak proč čumíš na film, který ho má v názvu? Když to neposloucháš a nesleduješ (tím myslím kapely, jejich frontmany apod.) tak potom ani nehodnoť. Na konci jsem měl husinu jak dobře to zahráli.

It Crawls Beneath (2022)

Žádná odpadovka se nekoná, ale je to solidní céčko. Kdo se rád baví u těchto kravinek, bude spokojen. Já se nasmál dost. Cením nápad, kdyby se do toho investovalo více peněz a času, mohl to být celkem dobrý, netradiční survival. Takhle to bohužel nebo naopak bohudík funguje jako super hororová komedie.

Nefarious (2023)

Velice fungující! Tedy, alespoň na mě. Impozantní, Démonická debata se zajímavým Flenerym, který to hrál až překvapivě dobře. Jen občas zapomínal na to přiblblý mrkání, ale jinak hodně dobrý výkon. Otázky či debaty na téma, dobro vs zlo, mě vždycky fascinovaly. Ve filmu padne dost pravdivých věcí a skvěle se na to dívá. Zajímavé jak rozhovorový film dokáže udržet pozornost diváků. Málokdy se to povede tak dobře. Myšlenka i jistý přesah na výbornou.