O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Světe div se - ono to má pohádkovou atmosféru, herci hrajou, Kuklová není protivná a Blanarovičová není narvaná v chlupatým mundůru ( no, ne že by tenhle byl lepší...). Nevěřím, on dokázal, že to taky dokáže :-) Opravdu pěkná, příjemná pohádka.

Slunce, seno, jahody (1983)

Překousnu svojí čistou nenávist k trapnýmu humoru našeho Zdendy a přiznám, že Jahody i Facky jsou vtipnou, letní a pohodovou prázdninovou exkurzí do komunistických českých vesniček. A těch hlášek!! (Jen bych někam zakopala (nebo nakopala?) toho děsně vtipnýho debila s Panenkou Marií Podprsenskou).

Kameňák (2003)

Ani nevím, za co tu jednu * , asi abych mohla napařit odpady dalším dílům, proti kterejm měl tenhle výhodu v tom, že byl první a měl i pár dobrejch vtipů. Herecký výkony snad nejhorší v historii filmu a Troška je největší looser, co kdy brázdil vlny režisérskejch vod - kam se na něj hrabe Ed Wood :-)

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Je dávno odpískáno dobám, kdy jsem nemohla "Lea" ani cejtit. Jakožto prototyp klučíkovské roztomilosti o něm básnívaly spolužačky a jeho Jack Dawson na nás civěl z každé zdi náctiletých slečen. Není divu, že se mi tenhle týpek pěkně zprotivil, ač v tom byl chudák vlastně nevinně. Ale ne ne, on hrát umí, a to moc dobře, kdysi bych ještě dodala bohužel, dneska bohudík. Kromě jeho výkonu je Chyť mě ozdobeno Tomem Hanksem a hlavně Ch. Walkenem, který, pokud se objeví, strhává pozornost, jak je u něj už ostatně zvykem, jen a jen na sebe.

Sin City - město hříchu (2005)

Město hříchu, jemuž onen přívlastek patří naprosto po právu, není ideálním místem pro založení rodiny a splnění americkýho snu o domku s bílým plotem. Je plný drsnejch chlapů, vrahů, špíny, děvek, Frodů, co propadli kanibalismu a ani kněze (hehe...možná by bylo zneužívanejch míň dětí, nebejt připitomělýho nepřirozenýho celibátu) nenechá na pokoji. Hrsti nadsázky a sarkasmu plus vizuál, jenž podtrhuje a zvýrazní jen to, čeho si na daným člověku všimnete nejvíc (přesně takhe někdy vidím svět já), mě přinutil zapomenout na mojí lehkou averzi ke komiksům a dal vzniknout něčemu, u čehož v orgasmickým záchvatu v duchu řvete: ať stříká!

Smažená zelená rajčata (1991)

Komediální drama jako život sám mimo jiné o tom, jak jedna stařenka a její příběhy pomůžou ženě ve středních letech změnit její nudnej život k obrazu svému. Towanda!!!! Ale to opravdu MIMO JINÉ, protože témat a problematik je tady nespočet a každej si najde tu, která mu utkví nejvíc. Film o životě, smrti, lásce, přátelství, odhodlanosti, obětování, rasismu, tajemství a o barevnosti lidskej charakterů, kdy účel někdy světí prostředky.....

Jackie Brown (1997)

Některý dialogy jsou opravdu dlouhý, ale to prostě ke Quentinovi patří jako pecka do broskve. Jinak to není tak šílený jako jeho jiný filmy a to je dobře, protože tohle skousne i ten, co Tarantina nijak dvakrát nemusí. I když já do týhle skupiny úplně nepatřím, tak tohle je rozhodně kvalitou scénáře lautr jinde než Auto zabiják nebo Kill Bill, u kterejch se můžu pobavit šplíchancema krve, jenž mě sice rozesmějou, ale je pěkný vědět, že dokáže zrežírovat i něco normálního. A úvodní a závěrečnej song je vážně chytlavej (kompliment). Po Pulp fiction je to spolu s Gaunerama můj nejoblíbenější Tarantino.

Miluji tě k smrti (1990)

Ke konci to trošku ztrácí dech, ale střední část od chvíle, co dámy kuchtí špagety až po dopadení, je kouzelná. A dvojice Hurt + Reeves je bezkonkurenční... "Who's Joey?" "You know, the guy.....THE guy!"

The Doors (1991)

Jim byl asi ve skutečnosti poněkud tišší a jemnější bytost než je představován nám a z těch jeho hadích jazyků a ještěrčích králů jsem taky nebyla dvakrát moudrá, ale překonám Oliverem mi tlačený prvotní pocit, že to byl jen šílenej ztripovanec a budu věřit tomu, že to byl génius nepochopenej průměrnou populací, protože tomu věřit chci. Ale k filmu - nechybí vznik, vzestup, sláva ani pád kapely, nenašla jsem jediný hluchý místo, Vala Kilmera si odteď budu víc vážit, takže jediný, co by mi ve spojení s tímhle filmem chybělo, by bylo, kdybych to už nikdy neviděla.

Z pekla (2001)

Atmosféra Londýna je tmavá, ponurá a depresivní a film překypuje rychlým střihem, ale to všechno až moc. Napětí nejde simulovat jen tím, že za sebe nasekáte děsivý obrázky plný krve a i ten Depp mi přišel takovej mdlej, ale možná to byl způsob jak zahrát vyklidněnýho závisláka na opiátech, nevím. Každopádně do mě se to nějak nevepsalo.....