• Krátkometrážní

alt-J - Something Good (2012) (hudební videoklip)

Whacku a Tvárnice by nebyly? Problematiku stalkingu je taky nutný šířit. Od čeho jinýho tu čsfd máme.

Textilka (2013) (seriál)

Textilka? Že já na vás pošlu pana Crouta.

Medvěd (1961) (TV film)

90%? To není zrovna málo, že Antone Pavloviči? Ano, není. Ale to se dalo očekávat, když byla populární i za mé doby. A podívejte se, kdo všechno se podílel na této vaší adaptaci. Víte, když jsem tuto svojí humoresku v korespondenci označil za hloupoučkou frašku, vyjádřil jsem tím obavu, že budu v zahraničí vnímaný pouze skrze Jesetera. Snad Medvěda Antone Pavloviči? Bez komentáře. A tu ostrovní verzi jste viděl pane Splashere? Samozřejmě, dokonce dříve než tuto českou, jak bych si taky mohl nechat ujít trio Julian Barratt, Julia Davis a Reece Shearsmith, není-liž pravda Antone Pavloviči? Baže.

Pan Sloane (2014) (seriál)

Komedie s účetním a matikářem? Proč ne. Nick Frost to jako pan Sloun zvládá s přehledem. Paní Slounovou nemohl zahrát nikdo jiný než Olivia "Emma_Thompson_v2" Colman. ___ Průměr 85k diváků mi přijde teda dost málo, ale prý je to na Sky Atlantic slušné číslo, tak snad je to neodradí od dalších podobných projektů.

Under Milk Wood (2014) (TV film)

Začnu na začátku. Úvodní promluva vypravěče (Michaela Sheena), která nabádá posluchače k pozorování snů "spícího" welšského přístavního městečka, je úžasná. Dle mého slechu lepší než přednes Burtona (se samotným autorem - Dylanem Thomasem - nechci srovnávat). Óda na jazyk, život a Wales. Břitká a trpká. Místy vtipná. ___ V 90. letech vyšla tato původem rozhlasová hra knižně i v jazyce českém, avšak já se spíše pokusím sehnati si adaptaci brněnského studia československého rozhlasu z 60. let (taktéž v překladu A. Přidala).

S Brigitte Bardot (1968) (pořad)

Když jsem poprvé slyšel duet Bonnie and Clyde, bylo to při poslechu první epizody podcastu Blue Jam. A já si na chvíli myslel, že je to regulérní scénka, která si dělá srandu z Francouzů (a že "zpívá" Kevin Eldon s Julií Davis). Po pátrání jsem zjistil, že se jednalo o verzi, která zazněla právě v tomto Speciálu Bardot.

Velké bitvy 1. světové války (1999) (seriál)

Pokud se nepletu, tak se nejedná o produkci z USA, ale britské ITV. Spolu s dokumentem vyšla i "eponymní" (fuj, nepatřičně použité slovo) kniha od Michaela Stedmana.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Spindoktor Havlát Blaník. Jednoduchý námět jednoduše zpracovaný, navíc využívající internetové volnosti. ___ Ubírám hvězdu za zbytečně rychlý návrat se zbytečně dynamickou kamerou. Pokud ovšem dojde na Toníka, jak v autě převáží Krejčířovi "vydražený" obrazy ...

Desire (2013)

Stylová reklama na Jaguar a ano, jestli si dobře vzpomínám, tak i s tou písní od Lany.

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Fargo se nám z nějakého důvodu přeneslo i do Yorkshire. Tedy pouze ve formě úvodní zápletky. Ostatní si kráčí svou vlastní cestou. Nevím proč se BBC po 3 dílech rozhodla k výměně režiséra, ale dle včerejšího 5. dílu mi volba Fywella nepřijde jako změna k lepšímu, spíše naopak. Uvidíme, jak si poradil se závěrečnou epizodou.