Bohové Egypta (2016)

Prijemne prekvapeni. Ze mam v satne krom kabatu nechat i mozek, bylo nad egyptske slunce jasnejsi, kazdopadne ve skatulce digiporno vyplachu maji Bohove v mych ocich cestne misto. Jasne, trikove to v mnohych pripadech skripe a o scenari se tu nema vubec zadny smysl bavit, ale Proyas otocil kazdy dolar snad trikrat a pokazde, kdy se clovek zacina probirat z pozlatkove lobotomie, prileti nova vizualni atrakce. Ty borky na kobrach jsou fakt bozi, a co vic, v jednu chvili se tam objevi monstrozni potvora, ktera ma v drzce bourku a hodla vypit Nil. Uzasne.

Viktor Frankenstein (2015)

Strasne moc bych McGuiganovi pral poradny hit, ale takhle jsem si jeho navrat na stribrne platno nepral. Jakkoli ho mam za sikovneho realizatora, film se mu pod rukama bohuzel solidne rozpadl. Tezko rict, cim to je. Prudenim studia ukovat z Victora blockbuster podle mustru? Deravym scenarem byvaleho genia Maxe, ktery sice v detailech vladne, ale jako celek se nemuze rozhodnout, cim chce byt? Ale i tak je to za tri, at uz kvuli povedenemu vizualu nebo sympatickym hercum.

Byla to divoká noc (2015)

Myslete si o rogenovkach, co chcete, ale krome od srdicka odpichnutych poct vsemu moznemu a drogama formovaneho humoru v nich jde taky o nejakou tu hodnotu, ktere by si mel clovek cenit. At uz je to rodina, laska a hlavnr pratelstvi. Tohle proste nejsou posahane parodie, jako spis vypoved moji generace na silenem pudorysu. Nejinak je tomu i tady, jede se z gagu do gagu a camea do camea, mele, kali a vysiluje se jako obvykle, ale Vanoce a emoce si nimi spojene se linou celym filmem jako stribrna nit. Tri kamosi, spousta dobrot a Michael Shannon. Nasoukejte se do svetru a hura ukrast sobovi nos a hodit tycku v kostele!

Moonbeam City: Neonové město (2015) (seriál)

Archer v osmdesatych letech. Hemzi se to tu neonem, silenymi napady a prijemne absurdnim humorem, hlasove obsazeni je luxusni a nebyt par slabsich dilu, nebal bych se jit na plnych pet. Rozhodne doporucuji vsem fandum Adult Swimu a animaku pro dospele.

Zoolander No. 2 (2016)

Zaverecny song dokonale vystihuje cely film - jde totiz o remix bez spetky ducha a prinosu, proste jen vezmeme osvedcenou ideu, hodime ji nalesteny kabatek a pridame aktualni propriety. Tatam je originalita jednicky, ktera se nebala hrabnout do minulosti, stejne jako hluboko do kapsy absurdity. Zoolander 2 misto toho pobavi vicemene pouze nescetnymi camey, ustredni duo totiz az na jednu dve dialogove prestrelky jede totalni blato. Kudos aspon Kristen Wiig, ktera je zamaskovana k nepoznani. A Penelope je furt hot jak cyp!

Andělé a démoni (2009)

Jdete vsichni mezi pulky. Ale vazne. Narozdil od Kodu ma tohle spad, dobry twist a po celou tu zavratnou stopaz jsem se nenudil ani minutu. Atraktivni prostredi, napeti a Hans. Co vic jste chteli, platfusaci? Fakt je svizny a napinavy blockbuster malo? Bliju z imfova komentu, a to az do zaludecnich stav.

Trumbo (2015)

Perfektni svedectvi o tom, ze i demokracie dokaze byt zpropadene totalitni. Scenar svisti a nechybi mu jak hollywoodske realie, tak snesitelna davka emoci. Bryan Cranston hraje paradne a navic byl presne obsazen, jen se podivejte na fotky. A zbytek ansamblu? Lane, Mirren, Goodman plus treba Louis C.K. a Alan Tudyk, proste radost pohledet. Hvezda dolu za typicky neduh filmovych zivotopisu - kdyz starnout, tak vsichni, hergot.

Muž taiči (2013)

Desna topornost. Prakticky kazdy v tomhle filmu je nesympaticky, ale pro charakterni herectvi si tohle nikdo nepousti. Jde o akci a te je tu dost, o hvezdnou choreografii se ale vazne nejedna. Nektere souboje maji stavu, ale dobrou tretinu pokazi bud spatne wire-fu, nebo dreveny Keanu. A tak promarnene cameo Ika Uwaise si snad ani nezaslouzime. Man of Tao Chi je proste veskrze podivny film a ja marne premyslim, komu ho doporucit.

Labyrint (1986)

Jiste, na dnesni pomery se jedna o usmevnejsi zalezitost, nostalgicky faktor ale hraje hodne nahlas a cloveka, ktery s Labyrintem vyrustal, musi i po letech potesit tuna dobre animatroniky, bezelstny pribeh a kralujici Bowie. Kouzlo doby se malokomu podarilo zakonzervovat tak, jako Hensonovi v tehle dobrodruzne podivane. A Ludo je typek!