Úhel pohledu (2008)

Z úhlu mého pohledu , se mi film " Úhel pohledu " líbil . Především je to originální nápad . Klobouk dolů před střihačem , protože , já tohle střihat , tak se z toho zblázním . Režisér Pete Travis , tak ten to měl taky docela složitý , aby se v tom všem vyznal . O hereckých výkonech tento film snad , ani není , je to totiž jedna velká akce , která může časem i někoho nudit , protože se to vše , tak trošku opakuje . Přesto , že film má pouhých 86min , tak mě to přišlo , že to má , tak cca 120min . Čím to je , opravdu nevím . Možná tím , že se to odehrává víceméně na jednom místě a čas u filmu moc neutíká . I přes nějaké nedostatky jako je např. typický americký konec má film " Úhel pohledu " něco do sebe . Kdybych dal tomu 3 hvězdy , tak to by bylo málo , protože to rozhodně není žádný průměr , na druhou stranu 4 hvězdy jsou , už možná moc , tak že kdybych to šlo , dám tomu 3,5 hvězdy .

Sedm statečných (1960)

Už je tomu dlouhých 50 let , co byl natočen tento jeden z nejlepších westernů všech dob a pořád se na něj dá koukat . Čím to je ? To bude tím , že to není úplně typický western , jaký byl ve své době zvykem . Je to spíš takový akční film své doby . Nebudu ho , ani srovnávat se sedmi samuraji , protože ty jsem zatím neviděl . Sedm statečných je filmem mého dětství a to doslova . Už jako malý jsem na chatě běhal po lese a představoval jsem si , že jsem Chris a nebo Vin . Dnes , už jsem ve věku , kdy ocením spíš záporáky a to hlavně kvůli hereckým výkonům . No a právě v tomto filmu je záporák jak mám být , jménem Calvera , kterého hraje nesmrtelný Eli Wallach a to slovo nesmrtelný myslím doslova , protože letos mu bude 96 let a stále se drží , tak že klobouk dolů . Film mohu také doporučit , už kvůli skvělému soundtracku . Před cca 10 lety dokonce zvažovali natočit remake tohoto díla , myslím že tam měl hrát T. Cruise , B. Pitt , K. Costner , na ty další herce , už si nevzpomenu , každopádně jsem rád , že k tomu nedošlo . Na tomto filmu , už se nedá co vylepšit . Je to prostě westernová klasika .

Blbý a blbější (1994)

Tohle je přesně ta komedie, která má své fanoušky, ale má i své odpůrce. Každý máme jiný vkus na humor a co někomu může připadat vtipné, pro jiného může být úplně trapné. To, ať každý posoudí sám. Já tuto komedii prostě zbožňuji ! J. Carrey a J. Daniels to hrají, tak přesvědčivě, že já jim tu jejich blbost fakt věřím. Jejich repliky jsou skvěle napsané. Hlášky, které snad, aspoň u mě nikdy neomrzí a u kterých se budu ještě dlouho smát. Režisér a scénarista P. Farrely mě od té doby ještě několikrát ve svých filmech rozesmál a doufám, že i v budoucnu, mě rozesmívat bude i nadále.

Frajer Luke (1967)

Jeden z nejlepších filmů z vězeňského prostředí . Herecký výkon P. Newmana musí zapůsobit snad na každého diváka . P. Newman je v něm vtipný , nezdolný a nepoučitelný . Některé scény , jako je pojídání vajec a nebo jeho věčné útěky jsou prostě nezapomenutelné . Film jsem viděl minimálně 20x a ještě minimálně 20x ho chci vidět . Je to drama se špatným koncem , ale mě ten film neskutečně baví .

Mlčení jehňátek (1991)

Pokaždé , když v nějakém filmu vidím A. Hopkinse , tak si musím vzpomenout na dr. H. Lectera . Vím , že A. Hopkins je skvělý herec , který dokáže zahrát snad cokoliv , ale prostě jako dr. H. Lecter je prostě nezapomenutelný . Nikdy jsem nemusel filmy o masových vrazích , ale tenhle je prostě jiný . Je originální , chytrý , napínavý , prostě skvělý . Kromě A. Hopkinse , ve filmu exeluje J. Foster , která za film právem získala Oskara .

Zelená míle (1999)

Moc knih jsem v životě zatím nepřečetl , ale S. King je zrovna jedním z mála mých oblíbených autorů , od kterého si čas od času něco přečtu . Zelená míle je jedno z mála titulů , které jsem nejdříve četl a potom , až viděl . Mohu říct , že z obojího jsem byl maximálně nadšen . T. Hanks je ve filmu vynikajicí a to nejen on . M.C. Duncan , D. Hutchinson a D. Morse také podávají skvělé herecké výkony . Film je to sice dlouhý , ale kupodivu čas v něm dobře utíká a tak se divák , ani na chvíli nenudí . Zelená míle je přesně ten typ filmu , který vám dlouho zůstane v hlavě a budete o něm přemýšlet a tak by to mělo u dobrého filmu být.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Popravdě, ani nevím co ještě napsat o téhlé klasice v žánru akční sci-fi . Přesto, to ale zkusím. J. Cameron natočil skvělé pokračování, již kultovního prvního dílu. Tentokrát na to měl větší rozpočet a bylo to na celkovém filmu hodně znát. Revoluční digitální triky, na které i dnes po 20 letech mnozí žasnou. Skvělá akce a výborný scénář . Hláška typu " Hasta la vista baby " se stala přímo kultovní pro mojí generaci. Skvělý výběr herců, kromě Arnolda, kterého snad ani nemá smysl chválit, mu zdatně sekundují L. Hamilton, E. Furlong a hlavně v roli záporného Terminatora T-1000 R. Patrick, ve své životní roli. Nesmím, ani zapomenout na skvělý soundtrack, v kterém vyniká skupina Gun´s N´ Roses a jejich pecka You Could Be Mine.

Highlander (1986)

Ch. Lambert ve své životní roli . Je to snad první z fantasy filmů , které jsem kdy viděl . Na druhou stranu se nejedná o typické fantasy , protože film obsahuje i jiné žánry a to od historického,přes akční až po sci-fi . Nejen Ch. Lambert ve filmu září , ale skvělý je i S. Connery jako jeho učitel . Nesmím , ani zapomenout na skvělý soundtrack o který se postarala skupina Queen .

Hvězdný prach (2007)

Skvělá filmová pohádka s hvězdným obsazením ( C. Danes , M. Pfeifer, R. De Niro ) . Moc americké pohádky nemusím , tak že o to víc jsem byl rád , že se tato povedla . Nechybí v ní humor , romantika i napětí . Pohádka je to výpravná , trikově dobrá a je vhodná , jak pro děti , tak i pro jejich rodiče .

TRON: Legacy 3D (2010)

Od nového Trona : Legacy jsem popravdě moc nečekal . První díl jsem dosud neviděl a trailer na pokračování mě nepřesvědčil . Nebýt ČSFD premiéry , tak bych na to do kina , asi nešel . Jsem , ale rád , že jsem na ní byl . Film se mi líbil , je nadčasový , po vizuální stránce nemá chybu . J. Bridges a O. Wilde jsou skvělý . Daft Punk se postarali o skvělý soundtrack , který by si snad zasloužil i Oskara ! Film je bohužel tak specifický , že nemusí každého zaujmout . Já se , ale u filmu dobře bavil a patří u mě , mezi milé překvapení tohoto roku .