Remington Steele (1982) (seriál)

Proč mi to připomíná Randalla a Hopkirka? ☆☆☆☆

Cesta kolem světa za osmdesát dní (1956)

Tohle je pravděpodobně druhé nejlepší zpracování, které jsem zatím viděla, hned po Willy Fogovi. David Niven je učiněný Fogg. Pro ty, kdo nečetli knížku, tak některé pasáže mohou být trošku matoucí, protože to mají hodně sestříhané. Ale každopádně jsem velice spokojena, protože ve filmu byl i vtip. Doporučuji zhlédnout i v originále (v angličtině) s titulky, protože je to také zážitek. A nezapomenu ani na aspoň jednu hlášku: "Čekali jste mě dlouho?" "Nazdar Foggu!" a ještě jedna: "Při Césarově duchu, žena v klubu!" "Má drahá, bohužel musíš hned odejít. Do klubu žádná žena nesmí." "A proč ne?" "Protože to by byl konec britského impéria."

Cesta kolem světa za 80 dní - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Oni teď opravdu zprzní, co můžou. Vždyť tohle s knížkou nemá vůbec nic společného. V reformním klubu se prochází černoch (nemyslím to nijak rasisticky) a to jsme prosím v roce 1872. Dále i Passepartout je černoch a přijde nám tam nějaká novinářka. A Phileas Fogg ztratil veškerou svou původní povahu, takže už to vůbec není ten automat, kterého v knížce miluji. Chtěla jsem to zkusit, ale skutečně se na to nemůžu dívat. Dávám aspoň tu ☆ za snahu. Ale respektuji, že někomu se to může líbit.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

"Kalhotka je elastická, slušivá a neškrtí." "Volám mýdlo, volám mýdlo!" "Pánové! Nesmíte se pořád mýt!" Další ze skvělých komedií Oldřicha Lipského. Lubomír Lipský v hlavní úloze je nepřekonatelný. Geniální intonace Marie Rosůlkové, legendární Hu-hu koktejl s mentolem a kyselinou mravenčí, Iva Janžurová se svými různorodými převleky, spousta dalších hereckých hvězd, kreslené vsuvky Káji Saudka, úžasná hudba Vlastimila Hály, nápadité kostýmy Theodora Pištěka a mohla bych pokračovat. Za mě jeden z nejlepších snímků české kinematografie.

Vražda na Nilu (1978)

Další ze skvělých zpracování detektivek Agathy Christie. Oscara za kostýmy si tento snímek skutečně zasloužil. A dle mého názoru by si ho zasloužil nejen za to. Viděli jsme zde pěknou sešlost, viz David Niven, Maggie Smith, Jane Birkin a další. Nádherná hudba i exteriéry. Film jsem viděla již jako docela malá (cca v 5 letech) a nic se mnou neudělal, tak mně úplně nejde na rozum, proč to má ČT jako 15+, ale dobře. Zjistila jsem, že se slečnou Bowersovou v podání skvělé Maggie Smith mám dost společného.

Docent (2023) (seriál)

"Jaká dcera ministra?! Já nejsem dcera ministra!" "Píše se to v novinách, tak to bude pravda." Docent Stehlík mne potěšil. Líbí se mi, jak jednak svým vzhledem, ale i způsobem chování je kapku v jiném časovém období (aspoň teda na mě tak působí). Šéf Šera, který se s nikým nemaže, mě taky potěšil svým konečným názorem na Stehlíka. Musím pochválit skvělé herecké výkony Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého a dalších. Je sice pravda, že Fousová mě místy štvala (upřímě skoro pořád), avšak její ztvárnění Terezou Rambou bylo též zdařilé. Jinak opět krásná ukázka tuposti televizních a filmových policistů (něktetých).

Docent - Preso s mlíčkem (2023) (epizoda)

Už hodně dlouho jsem neslyšela o člověku, který by neumněl sestavit nábytek z Ikei. Ale můj absolutní favorit je papoušek nacházející se v bordelu. Velice vydařené dílko.