Tisícročná včela (1983)

Musím podotknout, že s podobnou osobou, jako je Valent jsem se zatím nesetkala. Ale oceňuji, že Hance chtěl pomoci a taky to udělal. Nádherná příroda. Toho chlastu, co tam proteklo, musely být také hektolitry (minimálně), ale pohřeb, ten je nezapomenutelný. Řeknu vám, nádherná ukázka domino efektu. A ta rychlost... Docela mne udivilo zmrznuté víno, poněvadž mám za to, že alkohol zmrznout nemůže. Inu, nikdy nevíte.

Mars útočí! (1996)

"Dole je aorta a tady nahoře svěrač." Nejlepší sci-fi kravina století. Ač většinou americkým komediím (ano, chápu, že se to někomu líbí, jestli některé z vás poněkud namýchnu, tak mě, prosím, omluvte) moc nehovím, tohle je ukázková výjimka z pravidla. Nejen obsazení, ale i např. animace jsou velice dobré a hlavně řeč Marťanů. Ta je vážně špičková. Nebo mraky létajících talířů okolo Země. A hudba. Upozornění: film obsahuje celkem hojné množství černého humoru. Nevhodné pro slabší povahy. Ale ta scéna, kde jim hraje Stayin' alive je stejně nejlepší.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

"Dnes je čtvrtek!"  "Co to je, Jindřichu?" "To je jen nějaký nápis." Zvoní telefon a v bublině se objeví: 'Haló?'  "Jménem Zákona jste zatčeni." "A vy půjdete do chuchle."  "Já nekoušu, pane docente!"  "Otočte to, pan zapisovatel to nevidí."  "Tady máte pytlíky, budete to lepit!" Další bláznivá komedie z pera Václava Vorlíčka a Miloše Macourka. Jak u „Pane, vy jste vdova!, tak i zde se pánové řádně vyřádili. Hudba je také skvělá. Bubliny považuji za skvělý nápad, dodávají filmu na autentičnosti. Jessie v podání krásné Olgy Schoberové je zkrátka jednička. Jindřich Jiřího Sováka, který má velice divoké sny, které se nepozdávají jeho ženě docentu Beránkové je také velice dobrý. Co já bych občas dala za to, kdyby se mi moje sny sem tam zhmotnily.

Na brehu priezračnej rieky (1966) (TV film)

Moc hezký napínavý film s výborným koncem. Skvělé herecké výkony Samuela Adamčíka, Božidary Turzonové, Michala Dočolomanského i ostatních herců. Krásná hudba. Ale nejvíc musím vypíchnout konec, který dopadl přesně podle mých "nejrůžovějších" představ, ač je tento snímek černobílý.

Medená veža (1970)

Velice dobře zpracované slovenské drama. Krásná hudba, lokace, akorát mi Michal Dočolomanský v brýlích úplně nesedí, vypadá v nich divně.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

"Abych z vás neudělal nezamněstnaného!"  "Který idiot mě zastlal do postele? Copak jsem nějaký termofor?"  "Z čeho to asi dělají?" "To je z nohy." Skvělá komedie s plejádou hereckých hvězd a výbornými hereckými výkony. Všechna čest vynikající Ivě Janžurové, která svou trojroli zvádla na jedničku. A hudba? Jedním slovem úžasná. Geniální film, který se mi líbil odmalička.

Hodina angličtiny (1988) (TV film)

Tento kousek na mě působí hodně depresivně. Příběh to má celkem silný, ale že by mě to nějak extra fascinovalo to úplně ne. ☆☆☆ za účině zpracované drama.

Prezidentský duel (2023) (pořad)

Zatím asi nejslabší debata ze všech. ČT tam místo Martina Řezníčka měla dát Jakuba Železného, ten by Babiše ukočíroval 😂

Muž z Hongkongu (1965)

Pěkný film, ale nejvíce se mi líbí výborný český dabing z roku 1967 v čele s Vladimírem Brabcem (i když to není ono, Jan Tříska mně jde k Belmondovi víc), Lubomírem Lipským a skvělým Milošem Kopeckým. Zkrátka, dřív uměli dělat dabing, narozdíl od současnosti.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

"A jaký máte pocit teď?" "Teď mám, pane inspektore, pocit, že mi teče do bot." "Franta Jetel, známý svůdce žen." Skvělý film se skvělým obsazením a moc hezkou hudbou Petra Skoumala. Kachny účinkující v tomto kousku by měly, byť dodatečně nebo lépe řečeno in memoriam, dostat nějakou cenu, třeba Českého lva za nejlepší kachní herecký výkon v hlavní a vedlejší roli. "Kachny. Kachny."