Proposition (2005)

6/10 Western z Australie? No a proc ne? ;]] Pri titulkach me trochu zarazil scenarista ("Do you think Nick Cave is sexy?" "Nooo!)" Ale hned od zacatku se to zacalo vyvijte pomerne slibne jako zatracene hnusny a spinavy "western", kde lidsky zivot nema cenu vystrenene nabojnice a mistni Kangorooboyove jsou necesani a nemyti jako psi bezdomovcu v ostrem kontrastu s nadhernou prirodou vsude kolem. Sice to nema zadnou poradnou myslenku, ale zhruba do 3/4 jsem se docela bavil - nejenom kvuli krwi, se kterou se opravdu nesetri a vsechno se snazi byt docela verohodne vcetne rasistickych kecu anglicanu. Konec ale Nick jaksi nezvladl a zaverecna katarze je takova dost bezradna. Hodne to pripomene DeadMena (uz kvuli Hurtovi ;]]) ale k dokonalosti tomu jeste nekolik vystrelu a hodu ostepem chybi...

8 žen (2002)

8/10 Agatha Christie by z teto sve variace na 10 malych cernousku mela urcite radost, protoze Ozon vybral zuper baby a scenarista krome prvni detektivni roviny pridal i paradni pozadi celeho pribehu.

Výlet (2002)

5/10 Tragikomicky rodinny film, kde si zahrala skoro cela Janzurovic rodina. Jesteze aspon Iva na rozdil od svych dcer umi hrat a jako milujici matka dokazala proslapat cestu i svym dceram. A pak se nam vsichni ti potomci slavnych snazi nakukat, ze oni to meli oproti normalnim lidem jeste tezsi. Treba neznam zadneho Barese otce a jak to synovi jde...

Děkujeme, že kouříte (2005)

7/10 Jako velmi radikalniho nekuraka tabaku me tento film velmi zaujal, nejenom proto, ze jsem prekvapive celou dobu drzel palec "te druhe strane", ale take otevrenim par dobrych demagogickych temat, ktera cloveku otupelemu kazdodenimi zurnalistickymi zvasty lehce uniknou. A scenka s nikotinovymi naplastmi taktez pohladila po dusi... V pristim zivote bych chtel byt lobbistou ;]]

Requiem za sen (2000)

5/10 - Opravdu hodne silne drogove tema, ale jakoby se ho tvurci lekli a zustali stat nekde na puli cesty, coz mi prijde skoda, jelikoz to ten potencial ma. Jako agitka pro decka squele, hodnoverne vsak nikoli - to bych uz Spun hodnotil lepe.

Matrix (1999)

4/10 V prvni tretine jsem byl v kine nadsenim u vytrzeni. Ve druhe tretine jsem se uz dostaval na pocit, ze se nekde stala chyba a filmik zacal jit dolu vodou. A posledni tretina? To uz byla opravdova klisoidni sragora, kterych s energii sobe vlastni chrli americka tovarna na sny tisice a ceka, jak ji divaci budou zobat z ruky. Hloupocka akce zabila myslenku a vsechno je jenom na efekt. Pri tech takrecenych KUUL scenach z konce filmu, kdy jakoze napeti a akce graduje, jsem myslel, ze se budu muset smat na cele kino. Opravdu komicke!

Sbal prachy a vypadni (1998)

8/10 - volne britske pokracovani americkeho Podrazu jak ma byt. Je videt, ze anglani porad dokazou udelat super filmy jakym je i tento. Navic se tu objevili dva sympataci, o kterych jeste urcite uslysime - Jason a Vinnie. Kazdopadne super vec! Vychytraly scenar a komplot jak ma byt.

Shrek 2 (2004)

7/10 - Takovy ten klasicky sequel. Uz to neni jednicka, ale v tomto pripade je to setsakramentsky nadprumer ve srovani s jinymi dvojkami. Hodne se tam zpiva, coz je obycejne na skodu a Bandaska je taky dobry ;]]

Shrek (2001)

10/10 Asi to nejlepsi, co za poslednich par let vypotila animovana holywoodska produkce. Spousta svansy nejenom pro ty nejmensi divaky.