Premiéra (1977)

Souhlas s Hrabovo. Když já se tak moc snažím na tom najít něco ke koukání, něco, s čím můžu soucítit, něco relevantního, něco, něco... Ale to prostě nejde! Jako by se krize nedala zobrazit jinak než nesmyslným pitvořením Geny Rowlands. Taková skvělá herečka je, tak proč se musí v každém filmu válet po zemi, brečet, anebo vřískat (popřípadě všechno najednou). Vzhledem k tomu, že tolikrát hrála hysterku ve filmech režírovaných vlastním manželem, tak přemýšlím, jestli bylo doma všechno v pořádku...

Tam, kde je srdce (1990)

Skupina nesourodých lidí se dá dohromady ve starém domě, aby našli štěstí a vydělali i trochu peněz.

Odpočítávání smrti (1976)

Dvouhodinová naháněčka týpka s odstřelovací puškou. Gena Rowlands má zase (nebo ještě pořád?) problémy v manželství. Prý nervydrásající thriller! Jednotky rychlého nasazení se tam jen tak plácaj', nuda k smrti.

Modelky s.r.o. (2014)

Chtěla jsem říct, že je to tradiční česká blbost, ale tohle je ještě horší.

Žena pod vlivem (1974)

Dvě a půl hodiny hysterického řvaní. Kamenujte mě, ale tohle není umění, ani zábava. Starat se o psychicky nemocného sranda není (vím to z vlastní zkušenosti), a fackami střídajícími se s křikem se to jen zhorší. Asi nejsem dost sadista (nebo masochista), abych si užívala pohled na alkoholem ochucenou degradaci a ponížení.

Ex Machina (2014)

Kdo se nimrá v umělé inteligenci, musí očekávat, že ho jednou ta elektrika kopne.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Dánská dívka dále honí, ale už nevím co. Na to je naroubovaný jakýsi příběh o panu H, ale v kouzelnickém světě je to vybělený Kapitán Jack Sparrow. Ještě, že jsem na žádných Zvířatech nebyla v kině, na tohle by se mělo koukat jen zdarma. ** opět za kostýmy a Poppy Corby-Tuech.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Eddie je historicky první kouzelník, který nečaruje. Dánská dívka mu vlezla na mozek, tak mrká dlouhými řasami na štáb, do kamery i na všechna zvířata, která mezitím boří město, místo aby něco dělal s hůlkou. Hledání ztraceného deluxe (páč se do toho nacpalo tolik $$$), tahání s sebou nečara (Nejsou proti tomu super-přísné zákony? A nekouzelníci by ani magická zvířata neměli vidět? A proč se kouzla, jejich možnosti a omezení změnily?), Depp jako obvyle zmalovaný a vybělený,... Klasika posledních let. ** za kostýmy a Poppy Corby-Tuech.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Bradavice jsou tam zbytečně, Dánská dívka Eddie taky. Rádoby velký trik je hra na skořápky. Madsovi se daří, jen tam má takový štěk (má to být ten nejnebezpečnější kouzelník vůbec, ne?!), Ezra Miller dělá problémy na place i mimo něj (asi proto bylo třeba, aby umíral všechny tři filmy). Všechny tři hvězdy jsou za kostýmy a za Poppy Corby-Tuech, která válí, jen kvůli ní se obtěžuji na další díly koukat.