Alenka v říši divů (2010)

Je to takový Burton na n-tou. Barvičky, kudrlinky, postavy, u kterých nevím, jestli se mám smát, anebo brečet. Všechno na zelené ploše, Depp po sté hraje sám sebe, H. B. Carter asi taky tak. Film si z knihy vzal jen jména (a i ta jsou překopaná) a rozběhl se na západ. Nechybí feministická agitka (já ten korzet nosit nebudu) a zázračná proměna v rytíře pět minut před koncem. Nó, abych jen nešťourala, A. Rickman, S. Fry a C. Glover rozhodně dělaj' co můžou s tím málem, co mají k dispozici (četla jsem kdesi scénář filmu). Filmy jsou od toho, aby bavily a já se bavila. Viděno v dabingu i v originále.

Hiszpanka (2015)

Nó, na to že se všichni tvářili, jaký velkofilm že to je... Vůle byla, herci taky, i peníze, a přece se to tak nějak se to nepovedlo. **** je trochu moc, *** je málo, no, dám čtyři za kostýmy. Kdo neviděl, o nic nepřichází, kdo viděl, asi mu to neublíží. Oběť nejvyšší pro dobro ostatních, říct víc by byl asi spoiler.

Dark Shadows (1966) (seriál)

Mýdlová opera. Jakmile se jeden problém vyřeší, objeví se další. Duchové, přízraky a Barnabas Collins. Zpracování skvělé (co se týká scénáře a dialogů, no co se týče délky, ta je jako žvýkačka, natáhnutá přes celou ulici), herci pasují do rolí, dokonce i nějaké ty triky. Kdo neví, do čeho kousnout, ocení.