Lovec trolů (2010)

Horor to není, zajímavé to je.

Strach a hnus v Las Vegas (1998) odpad!

Vedle jak ta jedle, jestě, že jsem to viděla zadarmo (i když těch dvou hodin je mi líto). Asi jsem trilobit nevzdělaný, ale dobrodružství dvou smažek na cestě Amerikou mi přišlo někde mezi nudným a vyloženě otravným. Všude vlezou, ani rovně nestojí, kdekomu vyhrožují, a všechno jim prochází. Soudě podle toho, je to někde mezi Chánovskou fantasií a nevědeckou fikcí. Jak tohle může mít 75% to mi hlava nebere.

Vrtěti ženou (2011)

Vtipná verze toho, jak to asi mohlo být.

Sherlock Holmes (2009)

Efekty fajn, ty peníze, co se do toho narvaly, pomohly (na rozdíl od jiných filmů - ať žije Aquaman (2018)), ač dějově celkem nerealistické, mám ráda viktoriánský Londýn plný mlhy a bahna. Ále jo, není to čistokrevný Dojl, ale jako Hollywoodská fanfikce to ujde.

Sněhurka (2012)

Kostýmy: Eiko Ishioka. Dějově jinak vcelku obyčejné, ale vtip tam je, pár věcí o životě se z toho děcka naučí. Jinak bych to hodnotila ****, ále ty kostýmy - jasných *****.

Jack a obři (2013)

Jednoduché, skvěle kostýmované a přímé.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pickmanův model (2022) (epizoda)

Začátek skvělý, během 5-ti minut víme kdo, s kým, kde a jak (a tak to má u hodinového dílu být). Glover a Barnes jako podivín a jeho normální kámoš? Funguje skvěle. Nějakou záhadou se Willovi podaří se oženit se s dámou z vyšší společnosti, před jejíž rodinou se naprosto znemožnil. Ten skok v čase byl taky trochu lichý, ale což. Zatím za sebou 3/4 děje, které jsou na ***** (a tím myslím pět hvězd, ne vulgarismus). Konec tlačí moc na pilu, až jsem skřípala zuby. ,,Cokoli, jen ne levný slasher'' prosím, ale marně. No, nechávám pět hvězd, a to a) Glover kdesi v rozhovoru zmínil, že s jakýmsi expertem piloval ten přízvuk (který mu spousta lidí chce omlátit o hlavu - to je tak, když něčemu nanicovatému dáte 200% vlastní snahy) b) mám ráda dobu, ve které se díl odehrává, c) Barnesovi ten šedivý melír jako age-makeup sedí d) interiéry, exteriéry a kostýmy.

Faunův labyrint (2006)

Kamenujte mě, no. * za vizuál a kostýmy. A to je všechno.