Cesta (2009)

Drsňárna o tom, co bude 80% lidí dělat po kolapsu civilizace. Zbývajících 20% umí alespoň v květináči vypěstovat trochu červivé zeleniny.

Číslo 9 (2009)

Ať zvedne ruku ten, který se věnuje okultním vědám či alchymii. Fajn. A komu něco říká přenesení duše do neživé hmoty? Dobře. Animák, který rozhodně není pro děti (a to i kvůli částem lidských těl povalujícím se v pozadí). Scénář je trochu děravý a vcelku průhledný, a všechno staví na tom, že na konci to hrdinství dobře dopadne. Takové varování (s trochou magie) o tom, co se stane, jestli si budem' dál máčet ruce v umělé inteligenci.

Donnie Darko (2001)

Cyklický čas a jak si někdo složí dohromady nesouvisející skutečnosti. Chvíli po shlédnutí jsem měla pocit, že mi taky hrabe.

Počátek (2010)

Idea zajímavá, film vcelku obyčejný.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Dokud se kodrcali ulicemi v hadrech, bylo to za ***** (mnohé z těch hadrů byly části historického oblečení, nejen kdeco splácané v moderním sekáči.), pak se všechno modernizovalo a úplně to ujelo do jiného pruhu.

Angláni na útěku (2018)

Podle hodnocení kdekdo čekal komedii století. A ta to rozhodně není. Je to komedie o zlodějíčcích-podfukářích, keří se snaží dostat z problému, který si způsobili sami. Ostatní asi ne, ale já se skvěle bavila od začátku do konce. Samotný scénář je sice na úrovni obyčejného béčka, ale s takovým ansámblem to pro mě na pět hvězd dosáhne.

Gattaca (1997)

Aneb Kamže se to řítíme. Konec je bez konce. Něco jako sledovat běžce, jak měsíce trénuje a pak nevidět samotný závod.