Star Wars: Vadná várka - Série 1 (2021) (série)

Je to seriál, ktorý pokračuje tam kde star wars clone wars skončilo, a je poňatý krásnej clone wars animácii. Musím uznať že aj napriek mojim obavám sa Davovi Filonimu seriál užasne podaril. Zobrazuje nám príbeh malej skupiny postav ,ktorá prežíva v spoločnosti kde bol nastavený nový politicky poriadok. Autor tu znázorňuje zmenu s galaktickej republiky na galaktické impérium. Zobrazuje tu jasnú autonómiu, postupne menenie uniform, prechod klonovej armády na stormtrooperov, novy imperiálny velitelia, stíhačky. Príbeh nám ponuka scény s čipmi, ako aj nám vysvetľuje nezrovnalosť čo sa stalo s klonvačmi na kamine. Do príbehu sú zasadené nove klonove postavy, ktoré spolu tvoria bad bach skupinu tými sú:Hunter,Wrecker, Tech, Echo a Crosshair.Každý člen bad bach skupiny je užasni ako charakter zo všetkých strán rozdielny, a páči sa mi že každá postava tu mala úplne iný hlas, čím veľmi pomáhal k odlíšeniu osobnosti, týchto nevydarených klonov.Príbeh je vedený temnejšej atmosfére, akcia je tu famózna, niektoré epizódy tu boli viac vedene v detskejšom štýle, alebo tu bolo veľa zbytočných vyplňovaní ktoré príbeh nikam neposnuli. Polovica epizód je tvorená ako mandalorian sidequestmi,ktoré ma veľmi bavili.  skratke nám Dave Filoni rozprava dobrý príbeh, s úžasnou animáciou, ktorý nikoho neurazí, skôr prijemne pobaví, a preto by som ho odporučil každému 7/10.

Star Wars: Vize - Aau a její píseň (2023) (epizoda)

posledný príbeh je od afrického štúdia trigger fish, ktoré vytvorilo úplne nový pohľad na svet star wars. Okrem úžasného animačného vizuálu lokácií príbeh sa môže pýšiť úžasným príbehom o dievčine ,ktorá využíva spev sily ktorý nemôže využívať ,emocionálne tu viaže celú epizódu kedy si hlavná hrdinka kráča za svojou cestou a zisťuje kde je skryty jej pravý potenciál. Je to epizóda ktorá nesie posolstvo nádeji a túžby niečo dosiahnuť 9/10.

Star Wars: Vize - Jáma (2023) (epizoda)

ide o príbeh ktorý by si zaslúžil viac. Zobrazuje nám temný príbeh vo svete star wars začiatku impéria. Je to príbeh s skvelou myšlienkou a troška zle napísanými postavami. No žiaľ by som povedal že za tých 15 minút sa v príbehu nedal dostatočne využiť skryty potenciál, a preto  sa v príbeh nerozvíjajú dostatočne kreatívne nápady a je dosť taký nútený 5/10.

Star Wars: Vize - Bandité Golaku (2023) (epizoda)

Zobrazuje príbeh po rozkaze 66 čase keď sa force senzitiv ľudia skrývali. Je to príbeh o dvoch súrodencov poňatý v indickom štýle, znázorňuje tu ich kultúra ktorá sa vo svete star wars hodí užasne. Finále je jednoduché a úmerne 7/10.

Star Wars: Vize - Tanečnice špionkou (2023) (epizoda)

príbeh ktorý pre nás vytvorilo štúdio la cachette. Zobrazuje nám že príbeh ide vytvoriť aj bez jedi a používania sily. Hlavnou protagonistkou je špiónka ktorá mala ťažkú minulosť a musí sa príbehu postaviť svojmu osudu. Príbeh ma krásnu animáciu, prelínajú sa tu tanečne scény, pozadí príbehu tu znázorňujú aký má dopad impérium na spoločnosť a ako aj zobrazuje silnú vôľu akú majú vybraný ľudia postaviť sa impériu. A ak by som mal uviesť môj finálny názor tak je to v skratke príbeh, ktorý nikoho neurazí ani nepoteší 6/10.

Star Wars: Vize - Cesta k temné hlavě (2023) (epizoda)

Zobrazuje príbeh star wars ,ktorý by kľudne mohol byť canonom.Je to príbeh na ,ktorý fanúšici star wars čakali dlho. Boj jedajov a sithov.Je to omnoho osobnejšia story. Príbeh je bohatý skvelou animáciou, réžiou, epickými súbojmi, skratke nám ukazujú všetko to čo sme už dávno chceli vidieť 10/10.

Star Wars: Vize - Já jsem tvá matka (2023) (epizoda)

ide o príbeh ktorý urobilo štúdio aardman, znázorňuje  užasni príbeh ktorý prehlbuje vzťah matky a dcéry. Príbeh je viazaný skvelými vtipnými scénami a momentami čím je štúdium aardam známe 8/10.

Star Wars: Vize - Ve hvězdách (2023) (epizoda)

príbeh s netradičným ale úžasným animačným štýlom na ukazuje príbeh dvoch sestier. Ukazuje nám úžasný audiovizuálnym štýlom, plný emócií kde nie jedna slza padne 10/10.

Star Wars: Vize - Vřeštilina srtž (2023) (epizoda)

Príbeh položený s deckami protagonistami, autor tu kombinuje decku nevinnosť a radosť s dravosťou reálneho sveta. Animačné epizóda vyzerá úžasné ale je tu moje jedine negatívum a to k hlavnej postave ktorá chce od života viac ako ostatný ale príbeh nám nerozvíja prečo. Inak je príbeh skvelý, ktorý kombinuje svet star wars s írskym folklórom. Finále je veľmi silné a temné, čo v anime nevidíme až tak často 8/10.

Star Wars: Vize - Sith (2023) (epizoda)

príbeh s úžasnou animáciou,vizuálom a dravou akciou. Sledujeme tu force senzitiv postavu ktorá vládne sile na základe farieb a neskôr je nútená čeliť svojej minulosti. Mojim veľkým pozitívom je tu užasni vizuál hlavného záporka, ktorý tu vyzerá fakt hrozivo. Doslova z jeho vizuálu žiari jasná temnota. Taký užasni vizuál som dlho už nevidel. Príbeh je tu dosť jednoduchý a priamočiary ale za tých 15 minút príbeh je  skvelé spracovaný a je s to úžasná 15 minútovka 9/10.