Star Wars: Vize - Série 2 (2023) (série)

A máme tu nové star wars visions.po návrate star wars visions som sa veľmi tešil lebo mi tento projekt prišiel veľmi dobrý nápad. A musím priznať že druhá séria sa im podarila ešte viac. Znázorňuje tu iný štýl anime s ktorým veľa ľudí v mojom okolí malý problémy ale mne sa to veľmi páčilo. Musím uznať že animačné štúdia tu odviedli kus dobrej práce. Znázorňujú tu variabilnosť tém. Zobrazuje tu nové planéty, ako aj poňatie sily a mnoho iných myšlienok. Každý diel tu niečím iným vyniká ako napríklad zobrazuje silu pomocou farieb, malieb a obrazov, znázorňuje sa tu rovnováha temné a svetlej sily a ako aj silu prevedením do zvuku, hlasu a piesne. Príbehy sú veľmi variabilné mapujú príbehy jedi a sithov ako aj obyčajných ľudí ktorý túžia sa zapísať do dejín star wars alebo tužia po lepšej životnej úrovni. Z týchto príbehou je strašne cítiť kultúra Japonska, Kórei a Afriky. Všetky tieto diely spojuje úžasná animácia, skvelý príbeh a vášeň k umeniu. Druhé visions ukazuje neskutočne star wars ktoré chce každý vidieť, príbeh neskutočných možnosti 10/10.

Moon Knight (2022) (seriál)

Marvel Cinematic Universe sa čím ďalej tým viac rozvíja a s tým aj netradičnosť jeho super hrdinov.A preto nám prináša nový netradičný seriál, tentoraz o menej známom hrdinovi, pri ktorom pochybujete či to je vlastne superhrdina zo sveta MCU,ale napriek tomu vás očarí úžasným dizajnom a dvojitou charizmou.Je to serial ktorý má idologicke a psychologicke ponimanie.A dovolim si povedať že je to nejlepši marvel serial roka 2022.    Hlavný dôvod prečo si seriál obľúbite sú užasne herecké výkony.Oscar Isac sa pre hlavnú rolu dokonale hodí. Hrá tu zamestnanca Britského múze, ktorý trpí námesačnosťou. Neskôr Steven zisťuje že v ňom žije druhá osobnosť menom Marc Spector. V rámci seriálu zisťuje, ktorá osobnosť je hlavná a ktorá druhoradá. V skratke nám tu Osac Isac ukazuje jeho skrytý herecky talent ,ktorý bol po neúspešnom star wars opomenutý. Musím povedať že všetky moje tajne túžby naplnil do poslednej bodky. Bol som fakt prijemne očarený😀. Vedľajšie obsadenie je tiež do značnej miery dobré. May Calamawy  ako doposiaľ neznáma herečka stvárňuje Laylu úplne fenomenálne bolo užasne sledovať s ňou každú scénu kedy sa z obyčajnej ženy vyvíja egyptská super hrdinka. A povedal by som že ide o najlepšiu ženskú postavu v celom svete MCU. A dúfam že tento seriál naštartuje jej hereckú kariéru ,bola by škoda ju nevidieť ju v žiadnom novom filme alebo seriáli. Ale tak či tak by som najviac vyzdvihol záporka Arthura(Ethan Hawke), ktorý tu je fantasticky napísaný, je to jeden z mala záporkou, ktorý má čo príbehu ponúknuť. Čo sa mi veľmi páči že konečne záporka vo svete MCU je viac prekreslený a hrá v príbehu väčšiu rolu a má čo príbehu ponuknuť.Skratke postavy sú dobre napísané, scenáristicky niet čo vytknúť.    Vizuálna stránka je pastvou pre oči. Čí už sa pozeráme na záverečne, stále meniace titulky alebo jednotlivé expozične krásne vystavené scény. Ďalšou pýchou seriálu je obraz na pretlačenie nočnej oblohy, neustále odkazovanie na mesiac, z ktorého berie silu, čí aj plavba cez púštne duny alebo súboje bohov. Akcia tu nesie dosť taký hororový nádych. Boje nám však neponúkajú len skvele nastavene uhly kameri ale aj užasnú choreografiu ktorej sa vám zastavuje zrak. Okrem toho sú tu využite slabšie GCI efekty, ale mne to až tak príbehu nevadí,lebo nie som moc zástancom GCI efektov.    Ďalšou strakou, ktorá robí seriál jedinečným je hudba. Ak bi mi niekto pred zhladnutím seriálu povedal že v marvel seriáli sa dočkám hudby zo 60.rokv a rapu ,tak by som mu povedal že je blázon. Ale aj napriek mojím obavám musím uznať na základe prazvláštneho dôvodu funguje hudba dobre.    Finále je veľmi rýchle, pre niektorých ľudí až uponáhľane, pretože príbeh potreboval vyriešiť všetko čo sa na obrazovke udialo, ale stále sa na obrazovke niečo deje. Harrow získal ešte väčšiu moc ako na začiatku, dve mocnosti moon knighta sa naučili spolupracovať a každý prispieť svojou silnou stránkou. Okrem toho tu vidíme egyptskú superhridinku, je to fakt skvelý recept obrovskému zakončeniu. V skratke finále je veľmi silne a úderne.    A ak by som mal teraz uviesť moje záverečné stanovisko tak by povedla že Moon knight je seriál, ktorý dokáže potešiť každého, či ste fanúšikom marvelu alebo nie. Znázorňuje nám úplne iný druh príbehu, kde sú postavy napísane dobre, vizuál je skvelý ako aj hudba, v skratke seriálu niet čo vytknúť.Teraz stačí len dúfať že nás tvorcovia ohromia ešte lepším pokračovaním 10/10.

Avengers: Endgame (2019)

10/10 Vytúžený sen všetkých fanúšikov marveloviek. Avangers eng game je príbeh, ktorý dokonale zakončuje archu 3 fázy sveta MCU. Vzniká z toho kulevruci príbeh, ktorý v kine nemá dlhu dobu obdoby. Ide o film, na ktorý sa musel tešiť nie jeden fanúšik sveta MCU a komiksoviek. Musím uznať že bratie Russoovci nám tu ukazujú filmový strop celého Hollywoodu, na ktorý bude takže nadviazať. Je vidieť že tu fakt obaja dali cele svoje srdce. Musím uznať že príbeh funguje zo všetkých strán skvelo ako aj z scenáristickéj ba aj technickej stránky. Znázorňujú tu veľa postav, ktoré tu majú dosť veľký priestor a ako vždy tu pôsobia dobre ,a sú veľmi presvedčivé. Okrem toho nám príbeh poskytuje mnoho zábavných situácii, vtipných momentov, bezkonkurenčných vizuálnych efektov, fantastickú hudbou, plejádu nečakaných zvratov ako aj epické bitky. Jednoducho je to filmársky skvost celého Hollywoodu. Je to presne typ kokteilu na ktorý sa teším stále viac a preto zrelo odporúčam, príbeh stoji zato hlavne epicky koniec na ,ktorý sme čakali x rokov.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Marvel nám znázorňuje super priemerný seriál, ktorý nám nadväzuje na avangers end game. Je to seriál na ktorý som sa veľmi tešil lebo som vždy rád sledovaval filmy s cupitanom amerikom, a tento seriál mi sľuboval novu éru filmového a seriálového platná sveta MCU. Znázorňuje nám odsoť osobnejší príbeh trochu dosť v light verzii. Je to seriál ktorý zo začiatku pôsobí ako dobrý akčný seriál, ktorý nám znázorňuje všetky veci ktoré máme na capovi radi ale potom to ide dolu kopcom. Je to seriál ,ktorý nám viac do hĺbky rozvíja staré menej známe postavy ako sú hlavne dve postavy: Sáma Wilsona(Anthony Mackie) a Buckyho Barnesa (Sebastián Stan),ktorý tu hrajú celkom dobre. Ale najviac tak či tak mňa očaril zloduch Baron Zemo, ktorý je zábavne napísaný a dobre zahraný, ale aj iné postavy tu majú čo povedať. Seriál je napísaný tak že do všetky detailov ako komiksová verzia, doslova sa tvári že ide o príbeh na istotu. Znázorňuje nám úplne obyčajný priemerný scenár. Zobrazuje tu tému rasizmu ako je napríklad čierny kapitán Amerika a ako aj zbytočne teroristické otázky, ktoré vás priamo neodradia ale zároveň nie je to téma ktorú by ste chceli rozoberať vo svete MCU.čo sa týka zápletky tak je tu dobra a dynamická, súboje 1v1 tu vyzerajú fantasticky .Ale moje najväčšie negatívum tak či tak kladiem k zápornej strane ,ktorá tu nefungovala skvelo nepôsobí ako číre zlo ktorého by ste sa mali báť. Hlavne zaporačka Karla, ktorá tu pôsobí veľmi nesympaticky a zároveň tu nie je naznačený žiadny dôvod ani motivácia prečo je taká aká je. Ako aj samotný príbeh ,ktorý je veľmi jednoduchý až predvídateľný doslova vás nemá čim prekvapiť a viete si sami domyslieť kde na konci seriálu skončia samé postavy. A ak by som mal uviesť teraz môj finálny názor tak by som povedal že ide o dosť priemerný seriál ,ktorý pôsobí dosť zle a zbytočne ale ak ste fanúšikovia sveta MCU tak by ste seriál nemali opovrhnúť a preto by som seriálu udelil 5/10. PS: -Určite by som vám odporučil sledovať Buckyho,ktorý tu získava stratený potenciál predchádzajúcich filmov. Tato mu show dáva veľký spotlight.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Jon Watts prichádza zo zavŕšením spidermenskej trilógii s Tomom Holandom. Tento príbeh sa hneď odohráva po spiderman far frome  home a ukazuje nám dopad na život Petra Parkera a jeho blízkych. Spiderman ho chce za každú cenu ovplyvniť a preto žiada o pomoc Doctora Strangera. Tento príbeh nám ukazuje scenáristicky skvost ako je myšlienka nového multivesmiru, návrat starých postav,3 spidermanov aj ako jedno magické kúzlo na ktorom je príbeh zasadený. Z technického hľadiska ide o kvalitný Blockbuster 21 storočia, všetkým čim moderne štúdium disponuje. Príbeh má zo začiatku slabšie tempo ale neskôr sa to zmení. Okrem toho film disponuje kvalitnou akciou ako aj kvalitným prevedením digitálnych efektnou na omladenie starých postav. Skratke z technického hľadiska filmu niet čo vytknúť. Tento príbeh je plný silných emócii a nostalgie, nie jedného človeka nevyvedie z emócii a na konci príbehu mu nepadne nie jedna slza. A preto by som povedal ak ste fanúšikom filmového alebo komiksového spidermana, dokonca ste na takýchto komiksovkach MCU vyrastali, tak by ste príbeh nemali opovrhnúť, je to jeden veľký vytúžený sen filmového platná 10/10.

Kráska a zvíře (2017)

Disney prichádza ďalším novým projektom. Tým je reinkarnácia známeho hitu čím je kráska a zviera. Po prvom mojom pozretí som bol veľmi nadšený a dojatý. Príbeh krásnej mladej slečny a zvieraťa som videl mnoho krát a preto som o mnoho viac nadšene sedel v kine z veľkým očakávaním. Lebo príbeh krásky a zvieraťa poznám do posledných detailov. Podľa môjho názoru je to jedna z najlepších disneyoviek všetkých čias. Je to rozprávka ,ktorá je muzikálovej ako aj choreografickej stránke kvalitne spracovaná. Okrem toho nám príbeh poskytuje o mnoho viac ako staré predlohy, ako sú napríklad nové postavy, ktoré tu pôsobia dobre a podľa môjho názoru v príbehu dávajú o mnoho väčšiu logickú váhu ako keby sa celom hrade okolo pyšného princa točili iba jeho dvaja sluhovia. Príbeh o mnoho viac prehlbuje psychiku postáv, vysvetľuje mnoho informácii, ktoré v príbehu boli nepodchytene(informácie na ktoré nebol priestor ani potreba ich rozvíjať).Príbeh nám prehlbuje vojnovú minulosť Gastona, či príbeh matky Belle a preto príbeh pôsobí o mnoho príjemnejšie a ucelenejšie. Okrem kvalitného spracovania nám film poskytuje kvalitné herecké výkony. Ako prvú by som rád vyzdvihol Emu Watson, ktorú si určite všetci pamätáte ako Hermionu Grangerovu. Musím uznať zo začiatku som sa obával aký herecký výkon nám môže poskytnúť, ale našťastie napriek mojím obavám tu ukázala famózny výkon znázorňuje tu krásnu mladú ženu ,ktorá je veľmi inteligentná a má problém zapadnúť do dedinskej spoločnosti. V titulnej úlohe pôsobí skvelo a aj v tanečných a spievajúcich sekvenciách pôsobí prirodzene. Ďalším hercom je britský herec Dan Stevens ktorý v príbehu stvárňuje pyšného princa/zviera už hneď od začiatku príbehu nám ukazuje jeho fakt obrovsky herecky talent. Od prvého okamihu pôsobí ako zlé, kruté zviera s ktorého sa stáva mladý, krásny šarmantný princ, podstate nie je mu čo vytknúť. A poslednou čerešničkou na torte je Luke Evans, ktorý tu stvárňuje mladého, ctižiadostivého záporka. A musím uznať že pre film bol skvelou voľbou pre rolu hlavného záporka, ihneď od prvých scén s neho je cítiť obrovské čaro a rešpekt. Okamžite od prvých chvíľ si uvedomíte že nie je to hocijaký človek ktorým by ste sa mohli zahrávať. Pači sa mi že si v príbehu prejde obrovský vývojom čo nie je až tak vidno u Disney rozprávok a u záporných postav to už vôbec. A ak by som mal teraz uviesť moje záverečné stanovisko tak by som film odporučil hocikomu nehrajú tu žiadne faktory ako vek, alebo či ste krásku a zviera videli sto krát alebo nikdy. Je to uchvatni príbeh plný emócii,honbou za láskou,šťastím a hľadaním svojho pravého ja. Preto by som príbehu udelil 10/10.

WandaVision (2021) (seriál)

Jeden s najlepších marvel seriálov! ! !Je to fakt skvela jazda, tento seriál nám ukazuje niečo nové čo sme vo svete mcu ešte nevideli. Vo svojej 4 fázy nám zroňuje  o mnoho nápaditejší príbeh čo bolo vo skutku vidieť teda v dobrom slova zmysle😀. Pači sa mi že tu je krásne prepojenie dvoch žánroch čim je hrdinsky komiksový príbeh kombinovaný skvelou drámou je to fakt skvela jazda, ktorá je užasne rozvinutá a hneď od prvého dielu sa do príbehu za žeriete. Ako prvé by som tu rád vyzdvihol  skvelé herecké výkony Elizabeth Olsen, Paul Bettany a Kat Dennings. A povedal by som že chémia medzi nimi užasne funguje. Príbeh nám poskytuje skvelý pohlaď na užasni pár a ich fungujúcu domácnosť ,ktorá sa rozbije rýchlo ako stavebnica domina. Znázorňuje ich spytovanie svedomia ako ja rozpor v psychike. A preto by som povedal že cely príbeh pôsobí zaslúžene a v samostatnom konci mate pocit že chcete vidieť ešte viac takýchto seriálov. A preto musím uznať že seriál naplnil svoj pravý potenciál a ukázal nám že marvel seriál môže dobre vyzerať. Čo som veľmi rad lebo postavu Vandy som si zamiloval už avangers age of ultron.A ak by som nejako mal definovať tento seriál tak by som skratke povedal že je to sieť myšlienok ktoré sa veľmi pomalí odokrývajú a vy sami ako diváci neviete predvídať ani malý detail. Preto by som povedal že s scenáristického hľadiska je seriál úplne fenomenálny ako zo všetkých iných stránok preto by som ho odporučil každému 9/10.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Na tento seriál som sa veľmi tešil na základe traileru pôsobil veľmi dobre ale žiaľ seriál viac pôsobí nútene ako rozpráva súvislí príbeh. Čo ma mrzí lebo tvorcovia seriálu Jon Favreau a Dave Filoni tvorcovia mandaloriana sú užasni scenáristi celého Hollywoodu, no v boba fettovi viac rezignovali namiesto toho vsádzajú na fanservis a seriál pôsobí viac odflaknute. Oproti Mandalorianovi tu však chýba to najpodstatnejšie silná ústredná postava. Boba Fett jednoducho v tomto podaní nie je dostatočne zaujímavý aby utiahol celú sériu sám. čo ma skutočne sklamalo lebo postavu boba fetta som mal vo svete star wars rad, lebo bola vždy záhadná a žiarila z nej iste čaro. Tento seriál ho viac prekresľuje, namiesto hrozivého drsňaka, sa v príbehu z neho stáva senilný charizmaticky vodca, ktorý si potrpí na vzájomnom rešpekte. Stáva sa s neho iný človek, ktorého si buď obľúbite alebo nie. Ale ak by som mal hodnotiť seriál z produkčného hľadiska tak z vizuálneho hľadiska seriál vyzerá dobre, efekty tu pôsobia na dosť kvalitnej úrovni. Kombinovanie praktických a digitálnych efektov tu vyzerá fakt famózne. Ako vždy vo star wars pôsobí dobre hudba Ludwig Göransson (novodobý hudobný génius) urobil kvalitnú hudbu nie len pre mandaloriana ale aj pre boba fetta. No na druhej strane akcia tu pôsobí zle a pomalo, ako napríklad starý boba fett, strieľanie ktoré nikam nevedie. Ako aj scenár ,ktorý pôsobí veľmi zle postate nám seriál znázorňuje viac dejových línii, kde vlastne skáčeme do minulosti a prítomnosti a preto to nepôsobí dobre, ako aj najlepšia dejová línia ktorá mapuje mandov život ,ktorý žiaľ zatieňuje bobu a preto sa nemôže ako postava dostatočne seriáli vyvíjať lebo týchto epizódach ho vôbec nevidíme. A tuto dejovú líniu by som radšej videl v seriáli mandalorian. Aj keď podľa môjho názoru sú to najlepšie dve epizódy v seriáli. A vlastne viac sa príbeh odohráva minulosti ako prítomnosti čo by sa dalo zhrnúť do dvoch epizód a nie do celého seriálu. Za mňa osobne by som bol radšej, keby vznikol jeden fakt dobrý seriál, na ktorý by tvorcovia mali viac času ako pri mandalorianovi, než by sme dostali desať rôznych seriálov plných fanservisu ,ktoré pôsobia ako pasový polotovar z pasovej výroby jak je u streamovacich služieb zvykom. Ale to je iba moje priane. A preto Bobovi udeľujem 5/10.

Star Wars: Vize - Akakiri (2021) (epizoda)

ide o horší príbeh, ktorý nám ukazuje horšiu animáciu, hudbu a postavy sú tu nesympatické a neprekreslene.5/10.

Star Wars: Vize - Lop a Ochō (2021) (epizoda)

ide o najlepšie prekreslený diel v tejto sérii, poukazuje tu na myšlienky ktoré sme v star wars ešte nevideli ako je rodina. Príbeh sa točí hlavne okolo postav a vzťahy sú tu skvelo zakomponovane, ale kvôli krátkemu obsahu sa nedokážu úplne vyvíjať. Vývoj je až moc rýchly a nepôsobí to tak zaslúžene. Ale to nie je žiadna chyba autorov ,lebo tak bola načrtnutá cela séria 9/10.