Tour de France: Bez příkras (2023) (seriál)

9/10 Fenomenálne.Cyklistika je môj najobľúbenejší šport zo všetkych na svete, celý rok sledujem veľké cyklistické podujatia a tour de france nie je výnimkou. Po úspešnom seriáli o formule F1 nám netfilx prináša s cela nový seriál o tour de france. A musím uznať že seriál je úžasný, je to pre fanúšikov cyklistiky ako splnený sen. Je to seriál ,ktorý poteší všetkých cyklistických nadšencov, ako aj pritiahne nových fanúšikov. A preto keď bol seriál dostupný na netflixe žiaril som obrovským nadšením, a po zahliadnutí ešte viac. Je to v skratke ako droga keď hu mate chcete ešte viac a viac pokiaľ je to možne. Ide o dokument, ktorý mapuje pohlaď na tour de france s pohľadu 8 tímoch. Znázorňuje ich víťazstva, prehry, pády a splanutia. Po zahliadnutí vám dokument urobí také veľké zimomriavky ako keby ste tam priamo boli. Okrem toho nám príbeh poskytuje geniálny scenár, kameru, hudbu ako aj unikátne zábery zo zákulisia, ktoré tu dotvárajú užasnú atmosféru a zobrazujú to čo chcú stovky ľudí vidieť už dávno. Jediným mojim negatívom je že v príbehu sa vyskytujú umele konflikty, korte sa v realite nevyskytli a nepôsobí to na diváka dobré .Ale aj napriek tomu ide o užasni príbeh, ktorý by ste nemali opomenúť ,je to fakt fascinujúci príbeh, ktorý stojí za to. Veľmi sa už teším na pokračovanie jednej obrovskej cyklistickej éry. Ps: pozrite si seriál v angličtine ,dabing za veľa nestojí.

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

Máme tu najviac očakávaný seriál tohto roka. Musím sa priznať že som sa na pokračovanie mandaloriana veľmi tešil, počítal som dni kedy príde ten deň D, kedy si budem môcť pozrieť toto nové pokračovanie. A musím priznať že 3 séria mandaloriana je iná ako ostatne. A povedal by som že zatiaľ najhoršia séria zo všetkých troch. Jej kvalita výrazne kolísa oproti ostatným konzistentným sériám. Tretia séria Mandaloriana je scenáristicky a príbehovo obrovským sklamaním. Príbeh seriálu len krúži dookola, pričom postavy nezažívajú nič prevratné, takže seriálu chýbajú určité dramatické zložky. A teraz si musím položiť otázku kde sa vlastne stala chyba? Povedal by som že tvorcom dochádzajú nápady, rozvíjajú tu bezcieľne linky, preto je často príbeh určitých dieloch nelogicky napr. tretí diel ako aj zbytočný baby Yoda alebo Bo katan, ktorá tu dostáva veľa priestoru a zatieňuje Dina. A povedal by som že scenár ju doslova glorifikuje. Hlavnou chybou týchto nerovnosti je zrušenie seriálu rangers of the new republic. O deji ani nehovorím, ten tu prakticky nie je žiadny a topiacu sa loď podľa mňa zachraňujú posledné tri epizódy a veľkolepe finále, ktoré stoji za to. Po vizuálnej stránke je tato séria pastvou pre oči. Seriál nám poskytuje užasnú akciu, zápletky tu majú viac vrstiev, perfektné vizuálne digitálne efekty, ktoré tu pôsobia dobre a nie ako lacný polotovar ako je u Disney zvykom. Tretia séria nám poskytuje ešte viac kvalitnú hudbu ako minule je omnoho emočne silnejšia, určitých scénach doslova manipuluje s divákom. A som naozaj zvedavý, kam to budú tvorcovia ďalej smerovať. Dúfam že príde lucasfilm spolu s Disney s lepším, údernejším príbehom, ale napriek tomu je mandalorian moja veľká srdcovka ktorú by som nikdy neopomenul a preto mu udeľujem 7/10.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

A máme tu druhu sériu mandaloriana. Musím priznať že druha séria je ešte niektorých veciach veľkolepejšia ako prvá. A v celku Jon Favreau a Dave Filoni vytvárajú skvele kozmické dobrodružstvo, ktoré je založene na jednej myšlienke. A celá druhá séria je vlastne o jednej primárnej úlohe Mandaloriana a každá epizóda je iný quest, ktorým sa postupne približuje k splneniu hlavného cieľa ,plus zdolávaniu prekážok ktoré sa im vyskytnú. Seriál nám poskytuje lepšiu akciu od bitiek až po prestrelky, pestrejšie lokácie a užasnú hudbu. V skratke nám autori poskytujú viac dospelacky štýl. V príbehu sa vyskytujú staré dobre postavy ako Boba Fett,Ashoka Tano a mnoho ďalších. A to je pre fanúšikov asi jedno z najväčších prekvapení. No to najväčšie prekvapenie je bombastické finále, ktoré každý fanúšik chce vidieť. Tento príbeh nám poukazuje že svet hviezdnych vojen má stále čo ponúknuť a som rád, že tento seriál v rukách Disney je vysoko pozerateľný aj pre všetkých divákov nehladiac na vek. A povedal by som že seriál je unikátnym skvost, niet mu čo vytknúť 10/10.

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Mandalorian je v skutku fenomenálna show, ktorá znázorňuje príbeh dvoch postav v čase novej republiky vonkajších okrajoch. Je to to čo som od star wars chcel už od nepodarených Sequeloch a seriál to naplnil do poslednej bodky. Musím uznať že Jon Favreau tu urobil kus dobrej roboty, znázorňuje nám skvelý príbeh, ktorom nám dokázal že svet star wars môže kludne fungovať aj bez Skywalkerovcov.  Znázorňuje nám akčne dobrodružstvo, ktoré ukazuje nové planéty, postavy, príšerky a prehĺbi ešte viac do detailoch takýto úžasný svet na ,ktorom nie jeden divák vyrastal. Prvá séria mandaloriana je prevodná fakt na obrovskej úrovni. Ponuka nám kvalitné dialógy, bojové akcie, hudbu ako aj strih či kameru. Samozrejme seriál by nebol taký dobrý bez úžasných hereckých výkonoch hlavnej úlohe si dobre zahral známy herec Pedro Pascal, ktorý tu hrá famózne, prejde si tu obrovsky vývojom z bezcitného lovca odmeň až k ochrancovi malej nevinnej bytosti. ďalej je tu baby Yoda, ktorý je veľmi malý a zlatý a hneď si ho obľúbite. a povedal by som že doslova si kradne každú scénu pre seba, zvyšok postav tu nedostáva tak veľký priestor a nezanechávajú tu tak výraznú stopu, ale budúcej sezóne by mohli kludne viac žiariť ,a už teraz sa na nich veľmi teším ako aj na epické pokračovanie. Seriál je v skratke pastvou pre oči, podobe krásnej 45 minútovky. určite zrelo odporúčam 10/10.

Transformers: Probuzení monster (2023)

Po celkom dobrom Bumbleebemu tu máme nových transformerov. Musím sa priznať že po zahliadnutí prvých traileroch som bol veľmi skepticky,lebo taká značka ako transformery je veľmi známa, a ako malý chlapec som na transformeroch vyrastal. A preto som od príbehu čakal veľmi veľa. A musím priznať že film naplnil moje očakávania. režisér Steven Caple Jr. vytvoril užasni príbeh,zdasa že obmena režiséra po veľkých neúspechoch štvrtej a piatej epizódy mala svoj význam a ukázal nám že príbeh o transformeroch môže znovu fungovať. príbeh je jedno obrovské klišé,ľudské postavy sú tu minimálne prekreslene,všetko sa tu deje stratke bez nejakého väčšie zmyslu. Maximali boli dosť pohode,aj kde zo štyroch pribehu boli poriadne zasadeny iba dvaja.Najviac sa mi páčil Airazor. Cybertoni sú tu dosť nevyužitý, príbehu majú nedostatok priestoru.  Ľudské postavy sú zaujímavé a Noach v kombinácii s Miragom funguje dobre a zatieňuje občas aj Sama s Bumblebeem. Optimus tu je veľmi zaujímavou postavou, prejde si určitým vývojom, aj keď určitých momentoch funguje ako iná postava. Zápletky sú veľmi jednoduché a primitívne. Súboje pôsobia ako jeden obrovsky digi bordel. Dizajn robotou je tu úžasný, je veľmi podobný pôvodnému kreslenému seriálu a vyzerá dobre.Humor tu funguje ale nejde o žiadny skvost,často krát pôsobi viac nutene alebo pubertacky. CGI efekty tu pôsobia zle,  ale to by som bral za chybu malého rozpočtu. Čo ma mrzí lebo filmy Michael Bay boli po vizuálnej stránke jeden velky skvost.Ale tak či taka aj napriek slabšim nezrovnavostiam pribeh funguje a je užasný.Zrelo odpuračam.

Rychle a zběsile 10 (2023)

A máme tu ďalšie rýchlo a zbesilo, po deviatej epizóde, ktorá bola veľmi nudná a nebavila ma tak som všetky možne pokračovania tejto legendárnej sérii zatratil. A musím uznať že napriek moji obavám desiatka toto všetko napravila a spravila mi obrovskú radosť. Znázorňuje nám úžasný, akčný príbeh, ktorý opäť prekonáva hranice fyzických a gravitačných možnosti. Aj keď sa tento krát drží trochu pri zemi(nelieta sa do vesmíru, len sa autami ničia helikoptéry) a ide na to trochu inak. Oskarové dialógy o rodine šli mierne bokom, spoločne s Vinom Dieselom a viac sa pracuje so všetkými postavami a že ich nie je málo a každá má svoj priestor je v celku užasné. A k tomu je tu predstavený najlepší záporák série s tvárou Jasona Momou, ktorý je utrhnutý z reťaze a nikdy som nevedel čo od neho čakať, a keď je na scéne s extra vážnym Dieselom, tak ide o dokonalosť.A povedal by som že Momoa si tu doslova kradne každú scénu pre seba.Takisto ma bavila akcia, ktorá mala nápady a dobre sa na ňu pozeralo aj keď bola digitálna, hlavne úžasné tu boli pästne súboje , repliky tu tiež boli na dobrej úrovni a soundtrack je taktiež úžasná tutovka. Inak tu všetko zostava rovnakých koľajach, dej sa neustále ženie dopredu. Vo film sledujete vlastne štyri linky, ktoré sú si rovnocenne vi ako diváci stále mate čo pozerať lebo film má také tempo, že nie je čas sa začať nudiť, keď sa zdá, že to hrozí, začne sa hneď niečo diať. V skratke je to solídna zábava, pri ktorej vypnete mozog a na dve hodiny sa zabavíte, a funguje to veľmi pekne a zabudnete na bežne starosti živote, ktoré vás obklopujú. Príbeh je jednoducho božsky a už sa velmi teším na pokračovanie 8/10.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Najlepšia spider manovska trilógia na svete ! ! !Spider-Man: Into the Spider-Verse bol nečakaným hitom roku 2018 a okamžite sa stal najlepším filmom o Spider-Manovi, ktorý ste kedy v živote videli. Od pokračovania mali teda všetci fanúšikovia veľké očakávania. Spider-Man paralerne svety je skutočný filmový skvost celého Hollywoodu, ktorý zanecháva diváka nadšeného sedieť kine z veľkým úžasom na perách. Takto prirodzené pokračovanie, ktoré krásne pokračuje v načrtnutých vzťahoch a témach, len ťažko uvidíte za posledné roky. A musím sa priznať že takýto hajlat som naposledy zažil pri prvom Raimiho spider manovi a preto som od projektu čakal veľmi veľa. Musím uznať že to skutku splnil do poslednej bodky😀. Tvorcovia si dali päť ročnú pauzu, ktorá neprišla vôbec na dniveč, prichádzajú ambicióznejším, dlhším a veľkolepejším komiksovým filmom. Dejovo film dáva perfektný zmysel, úplne skvele komponuje prvky MCU spiderversu, do vysvetľuje koncept multiversu, naservíruje nám tisíce spidermanov, hromadu zábavných odkazov a kopu easter eggov. Druhý animovaný Spider-Man je super a po audiovizuálnej stránke ešte nápaditejší, hravejší a divokejší a nebojí sa miešať dohromady rôzne štýly.  Je to jedinečný príbeh, nádherného vizuálneho spracovania, úžasnou animáciou, znázorňuje tu dynamické až energetické súboje a fascinujúcou hudbou. Kombinácia 2D a 3D animácie spolu s živými farbami a detailmi sú niekedy až na nepredstaviteľnej úrovni, doslova sa vám pri nej zastavuje mozog. Doslovne povýšili sony spider man animáciu na vyššiu úroveň. A pri zahliadnutí si poviete že chcete vidieť ešte viac takýchto úžasných filmov. Je to jeden veľký splnený sen. Po zahliadnutí sa nemôžem dočkať záverečného filmu, ktorý nadväzne zatiaľ na najlepší film roku 2023 10/10.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Marvel nám po dlhej dobe ponuka nový úžasný projekt. A tým sú strážcovia galaxie 3.Znazornuje nám film o úžasnej partičke v tom najlepšom vesmíre, čo si fanušici mohli vysnívať. Najšťastnejšou správou fanúšikou tohto universe je réžia jedného najviac významných režisérov na svete a tým je James Gunn.Gunn nám tu ukazuje svoj neskutočne veľký talent, a vracia svetu MCU váhu a flow, ktorý mal minulosti, a lúči sa s bandou outsiderov v originálnom štýle. Hlavnou postavou centre diania je Rocket, s ktorým prežijete veľa ťažkých momentov. Čo dáva veľkú logiku lebo Rocketov príbeh vždy bol najväčšou bolesťou čo si zo sebou strážci niesli. tak v závere trilógie dopĺňa aj kopa scén, ktoré vám zostanú nezabudnuteľne ležať v hlave. Gunn skratka tasí veľkú latku svojich schopnosti a dáva do celého filmu svoje srdce, čím zmazáva určite nedostatky ako je nadbytočná hudba či zbytočný Adam Warlock. A strážcovia galaxie je to najlepšie čo sme mohli na filmovom platne vedieť za rok 2023. Je to príbeh s skvelými postavami, znázorňuje nám krásne prostredie, výbornú akciu a nie jedna slza vám počas sledovania padne. Poriadne si užite koniec jednej veľkej éry, určite to stoji za to 9/10.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Super mario vo filme je projekt na ,ktorý som sa veľmi tešil. Už ako malý chlapec som veľmi rad hrával  super maria na konzole. Musím uznať že adaptácia príbehu sa podarila úžasne. Príbeh má dosť taký detsky nádých ,no na prvý pohlaď sa vám môže zdať že je to film publikovaný iba pre deti, ale aj pre ostatných dospelých tak  môže znamenať užasnú, prijemnú jednohubku, pri ktorej si zaspomínate na staré detské, dobré časí. Len škoda že príbeh viac pobaví nadšencov a fanúšikov týchto hier a sveta, naopak ty čo svet nepoznajú tak sa im môže zdať ako bezcieľny príbeh s veľkým počtom akcie. Ale pre pravých fanúšikov bude tento film splneným snom. Je to užasni príbeh s známymi postavami, skvelou animáciou, príbeh nám dáva veľa odkazov na videohry, zobrazuje tu skvele zakompovanie mario mechanik cez ikonické rúry až po celú škálu. Film je charakteristicky hudobným podkladom 8 os hudby, je to fakt úžasná hudba, ktorá vytvára skvelú atmosféru a preto sa divák vie viac do príbehu ponoriť. Film je jednoducho pastvou pre oči 10/10

Star Wars: Vadná várka - Série 2 (2023) (série)

8/10 Užasne pokračovanie, ktoré je určitých veciach podľa mňa ešte lepšie. Príbeh nám zobrazuje úžasné ester eggy, odkazy, kvalitnú akciu, temnejší ton, sympatické postavy a dobrú hudbu. Okrem toho jednotlivé postavy tu dostavajú väčší priestor a celkovo ich puto funguje silnejšie. Hlavnou postavou, ktorá sa dočkala špičkového charakterového vývoju je Crosshair ,cela jeho vývojová archa je to najlepšie čo samotný seriál môže ponúknuť. Príbehu tu samotný autor zobrazuje psychologickú stránku osamelého Crosshaira. Hlavný príbeh skupiny the bad bach je obohatený o niekoľko nových tém a epizód. Dave Filony vo tvorbe seriálu zvolil zlatu strednú cestu, kde okrem úžasných dospelých epizód zvolil aj detské epizódy, ktoré sa tykali omegy. A povedal by som že toto sú najhoršie epizódy v samotnom seriáli. Ale napriek par dielom každý s dielov má niečo do seba, rozširuje toto užasne univarse, poskytuje nám množstvo dobrodružstiev, každodenných dní skupiny, politických stretnutí a zvratov. Finále je veľmi rýchle, podarené, úderne a v celku pôsobí dobre . A v celku z toho vzniká skvelý príbeh, ktorý sa odohráva na nepreskúmanom území po udalostiach epizódy III, kde sa rieši situácia okolo klonových vojakov, ktorý stratil svoje miesto v galaxii.