Vražedná dohoda (2013)

To byla ale kravina... stupidní scénář, stupidní dialogy, stupidní příběh... alespoň ty holky za něco stály, proto 1*

Život (2017)

Velké překvapení. Neočekávala jsem moc a dostala hodně. 5* nemůžu dát jen proto, že některé dialogy a rozhodnutí zase byly přiblblé... na druhou stranu, kdyby se všichni chovali rozumně, tak by nebylo co natáčet. Atmosférický, napínavý a svižný film, pěkně po vzoru Vetřelce. Takových filmů by klidně mohlo být více. I když je téma ohrané, stále baví a stále ho budu vyhledávat. Filmy z vesmíru prostě miluju :-) A tady je vidět, že i bez střílení to jde! Konec bych nechala více otevřený. Spokojenost, 80%

Venom (2018)

Na tenhle film jsem se těšila a nezklamal mě. Bavila jsem se celou dobu a díky Bohu, tam nebyly žádné přiblblé a trapné vtipy.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nebudeme si nic nalhávat. Z tohoto dílu jsem zklamaná. Předpokládala jsem, že tenhle díl bude úplně o něčem jiném - jak se Rey i Kylo trénují se svými mistry, aby si u nás získali potřebný respekt, ale místo toho tady máme přes dvě hodiny dlouhé plácání se od ničeho k ničemu, kde ty důležité scény zaberou tak... půl hodiny? Zbytečně natahované a vypuštěnou Leiu do vesmíru vám nežeru, to byl bullshit. Přesto mě ale tenhle díl i tak bavil a tak dávám 4*, které se spíše blíží ke 3.

How It Ends (2018)

Film mohl být kratší, ta délka mu ubrala na dynamičnosti. Přesto je to fajnový snímek, kdy hlavní postava prochází vývojem až do konce filmu. Závěr byl skvělý i když se nedozvíme, co se vlastně stalo. Nahození možného vysvětlení byl skvělý nápad a už je jen na divákovi, čemu bude věřit. Za mě 65%

Zabiják & bodyguard (2017)

Parádní akční oddechovka plná vtipných scén i prupovídek, ne jak trapní Avengers apod. kde je většina vtipů trapných a nepřirozených (hlavně aby tam byly). Tady to jede jako po másle. Nečekala jsem od filmu moc a nakonec dostala hodně :-)

Tiché místo (2018)

Tenhle film měl pěkný nápad, ale zpracování za moc nestálo.

Signál z neznáma (2014)

Od snímku jsem nic moc nečekala vzhledem k hodnocení 58% tady na čsfd, ale po shlédnutí (výjimečně v TV s reklamami) musím říct, že se mi film líbil hodně. Bylo tam sice pár přiblblých dialogů, ale snímek si postupně budoval vlastní atmosféru a nakonec i banální otázky typu "máte na nohách 10 prstů?" v závěru dávaly smysl a příběh se parádně uzavřel. Ty zpomalené záběry ke konci filmu být nemusely. Bylo jich tam až přespříliš, ale i přesto The Signal neztratil na atraktivnosti. Nechci tady spoilerovat, ale nevěřím, že někomu, kdo to na konci všechno pochopil, se film nelíbí. Za mě slušných 80%

Ghost Stories (2017)

Já jsem velice spokojená. Snad poprvé jsem šla do kina na horor, bez větších očekávání a dopadlo to na jedničku. Atmosféra byla úžasná, 3 příběhy, které se dají jakž takž racionálně vysvětlit a i když gradování ve druhé polovině filmu bylo na můj vkus trochu přehnané, tak závěr byl skvělý. Vše do sebe krásně zapadlo a vše se vysvětlilo. Pěkně se z toho nadpřirozena vykroutili a to se mi na tom líbí. První polovina filmu byla úchvatná, jednoznačně 5/5, druhá půlka gradováním začala mírně pokulhávat, ale za mě i přes to 5*. Líbily se mi herecké výkony všechn zúčastněných, hlavně Alex Lawther byl parádní. Všechny postavy byly uvěřitelné a celkově byl film natočen hodně autenticky. Co víc si přát. Je to pěkný kousek který stojí za to pustit si minimálně 2x.