Koruna (2016) (seriál)

Opravdový klenot mezi seriály. Nejlepší jsou první 2 série. Přeobsazení, i když bylo nutné, bylo jako sundat nohu z plynu. Všichni sice hráli skvěle, ale původní obsazení se mi líbilo více. Možná je to také tím, že 3 a 4 série neměly tak zajímavý obsah. 3 série je nejslabší ze čtyř, čtvrtá série nabírá nový dech díky Dianě, ale musím teda říct, že mnohdy je to smutné a depresivní. Jsem zvědavá na 5 sérii, i když té se dočkáme až kdo ví kdy během roku 2022.

Příšerky útočí (2019) (TV film)

Miluju Critters :D na tom jsem vyrůstala a jako malá se bála :D červené oči a chlupaté koule pod postelí.. za mě skvělý bubák a vždycky jsem tajně doufala, že přijde někdo, kdo si tenhle námět vezme do parády a udělá z toho pořádný horor! No mé přání vyslyšeno bohužel nebylo a tak tu máme opět KOMEDIÁLNÍ horor... no možná spíš jen komedii :D Je to velká škoda, podle mě critters mají skvělý nevyužitý potenciál. Lovci odměn tam taky mohli být více, ne jen na konci. Tenhle film je opravdu ptákovina :D ale pobavila mě a měla pár ikonických scén, hudbu rádoby z 90. let, za což dávám palec nahoru. Možná bych šla s hodnocením ještě výš, ale posledních 15 minut už na mě bylo moc :D Původní díly jsou stejně nejlepší a byly super a nikdo mi to nevymluví! Třeba se ještě někdy dočkám řádného hororového zpracování - naděje umírá poslední :D

Barbaři (2020) (seriál)

Slabé 4*, čekala jsem větší nářez. A nesnáším, když otravené postavy přežijí úplně všechno až do konce :D jistého barbara bych vykuchala snad už v prvním díle. Takový typ postav mi přijde naprosto laciný, jako kdyby tvůrci nevěděli jak udělat dobrý příbeh bez nějakých patolízalů.

Vis a vis (Antena 3 / Fox verze) (2015) (seriál)

První sezona byla super, ale byla taková zpomalená. Druhá sezona byla nejlepší a nejvíc mě bavila. 5 sezonu už jsem nedokoukala, vyloženě nuda. Možná je to tím stylem skákání z minulosti do přítomnosti atp., což mě na seriálu mnohdy štvalo, ale v té páté to je nejhorší a vůbec už mě nezajímalo, co se bude dít dál. První 4 sezony byly více než dost.

1917 (2019)

Tak brilantní kameru jsem snad v žádném jiném filmu neviděla. Úžasné! A kostýmy a hudba vynikající. Obvzláště první hodina byla neskutečná, druhá byla slabší, ale celkově se jedná o poctivou filmařinu a skvělý zážitek!

Aquaman (2018)

Přesně jak píše HellFire: digi bordel :D

Predátor 2 (1990)

Ve 2020 viděno znovu asi po 20 letech :D samozřejmě jsem předtím viděla jedničku, která je výborná, ale tohle byla teda volovina největšího kalibru. Nechápu, jak jsem tomu mohla dát 3*... never again!

Čára (2019)

Kdyby tam nebylo tolik nelogičností bijících do očí, tak bych dala vyšší hodnocení. Film mě pobavil a o to mi šlo. Až budu chtít něco náročnějšího, sáhnu po Nolanovi :)

Tenet (2020)

Dala jsem si jeden den na rozmyšlenou, než jsem film ohodnotila. Miluju Nolana a Tenet jsem vyhlížla již několik let a hrozně moc jsem se na něj těšila. Věděla jsem, že to bude zase mind blowing a půjde tu opět o "čas". Nejnáročnější a nejsložitější Nolanův film so far. Při první scéně v opeře se mi ježily chloupky na rukách a naskakovala husí kůže - ta HUDBA! Naprosto brilantní a úchvatná, jednoznačně 5*. Bohužel jsem si celý film říkala "WTF? o co tady sakra jde?" A bohužel ani po skončení filmu jsem nebyla o moc moudřejší, i když spousta věcí mi docvala později s odstupem času. Tenet je pořádný oříšek na mozek a rozhodně nestačí vidět ho jen jednou. Snad budu po druhém shlédnutí o něco moudřejší a třeba se mé hodnocení ještě zvedne. Každopádně mohu říct, že Nolan opět nezklamal.

American Horror Story - 1984 (2019) (série)

Brilantní!! Vždycky jsem si přála, aby někdo předělal pátek 13. a Halloween ve stylu 80. let ale aby to nebyly takové déčkové horory a díky AHS se mi to splnilo. Žrala jsem to už od prvního dílu. Ano, je to bláznivé, ano je to chaotické, ale je to zatraceně super zpracované a já to žeru! Ať žije Mr/s Jingles a Night Stalker :D Boží boží božííí