Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Klobouk dolů, dalece to předčilo má očekávání - má to spád, má to náboj, má to napětí. Jen doufám, že seriál samotný na tom nebude o moc hůř, bojím se rovzláčnosti na jedné straně, na druhé pak množství informací, které se určitě budou snažit filmaři předat. Ale to necháme budoucnosti, pilotní díl má u mě absolutně hodně velké plus..

Push (2009)

Heroes trošku jinak.. Jako komedie to nemá chybu, úvodní předmluva mi přišla neskutečně komická a věty typu "přiveďte všechny čichače" mě vážně dostávali do kolen.. Navíc celý to pushování vypadá přesně jak praktikování jedijskejch triků v epizodách 1-3 , hlavní charaktery až neuvěřitelně plochý, nelogičností víc než je zdrávo, atd atd. Ve finále to není špatná zábava, ale kromě vykradeného motivu to samo nemá moc co nabídnout, takže za naprostou neoriginalitu nemůžu dát víc jak 2*

Duel Frost/Nixon (2008)

Velice milé překvapení. Takováhle konverzační dramata většinou vůbec nemusím, zvlášť pro jejich rozvláčnost a zdlouhavost, ale tohle je o hodně jiné. Ty dvě hodiny utekly téměř bez mrknutí oka, Langellovo podání Nixona ve mě vzbudilo nemalé sympatie, Scheen se sebou nechal parádně vymetat a Hans Zimmer nezklamal..

Kutil Tim (1991) (seriál)

Na tohle jsem se vážně rád vracel ze školy..

Komisař Rex (1994) (seriál)

Já toho psa, navzdory většině svého okolí, nikdy neměl rád..

Smallville (2001) (seriál)

Jestli měl Superman vážně takovýhle dospívání tak netušim, jak z něj mohl vyrůst klaďas..

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

Tady jsem docela na vážkách. Některé z těch starších seriálů jsem hodnotil z pohledu, jak moc mě zaujaly, když jsem byl ještě malej kluk.. U tohohle to z nějakýho důvodu prostě nezvládnu.. Ještě pořád si pamatuju některý momenty, záběry,.. a to je asi dost na škodu, protože o to trapnější mi to teď přijde.. Nezvládnutý kostýmy, dětský hračky, stupidní dialogy.. Já na to prostě nemůžu znovu nahlížet dětskýma očima..

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Hezké, optimistické, pro mě často až příliš neuvěřitelné.. Spousta mluvení tomu šťávu taky nepřidá..

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Slušná porce zábavy v relativně krátkém čase.. Některý hlášky jsou naprosto špičkový a některý záběry (poklepání na oko padajícímu pterodaktylovi) jsou krásně symbolicky parodický a nutno uznat, že díky takovýmto vtípkům jsem se smál často a intenzivně.. Akce se od začátku téměř nevytrácí, některé klouzací scény trochu dlouhé, ale dle ohlasů dětí v sále i ty mají své místo.. Hodnotím samotný film, 3D technologie mě nějak zvlášť nenadchla a nechci tím kazit přínos samotného filmu ;) Parádní zábava na zpestření odpoledne - doporučuji..

Z pekla (2001)

Ke komixu jsem se dostal až po filmu, takže mohu s klidným svědomím dát plný počet.. Já prostě miluju tuhle atmosféru starýho Londýna, křivolaký uličky, s tou všeprostupující špínou a přetvářkou.. Kdyby mi měl někdo dělat film na míru, musí to být zasazený do viktoriánskýho Londýna - už jen tahle atmosféra mi zajistila absolutní pozornost.. Depp jako vždy precizní, zápletku jsem si děsně užil a tenhle snímek byl přesně to správný nakopnutí pro moje tehdejší psychický rozpoložení.. Děkuju o/