Anglické jahody (2008)

Z tohohle filmu jsem byl absolutně otřesenej, a to od českejch filmů automaticky čekám málo.. Má nechuť je o to větší, že jsem to viděl dvakrát, jednou bez titulků, jednou s, a nutno podotknout, že ty ruský dialogy film sice nezhoršují, ale ani trochu nevylepšují.. Všechny postavy plochý, nevýrazný a nesympatický, v tomto musím vyzdvihnout Viktora Preisse, za jehož roli a výkon je výše napsaná 1*... SPOILER ALERT: Ze smrti toho kluka se dala vytěžit spousta diváckých emocí, ale ejhle, je to zabitý stejně jak on.. Navíc: TEN MRTVEJ KLUK ZŘETELNĚ DEJCHAL!! To beru jako absolutní selhání herce i režiséra, neviděl jsem to pouze já, ale i méně všímavý jedinci v mém okolí.. V tu chvíli jsem netušil, jestli je ta doktorka tak blbá, nebo jestli je to fatální chyba filmařů.. Teď mám jasno. Navíc jedna či dvě písničky do průběhu celého filmu?? Prosimvás..

Dračí příběh (2008) (TV film) odpad!

Hrůza.. Za celou dobu jsem nenašel jedinej klad.. Zkraťte o hodinu dvacet a má to šanci na 1*..

District 9 (2009)

Monstrózní. S drobnými chybkami, ale monstrózní.. Loď visící nad městem je vážně grafickej skvost, film ve mě vyvolával takovej zvláštní druh napětí, něco mezi očekáváním, zvědavostí a ještě něčím, co nedokážu ani dobře pojmenovat - určitě na tom měli i podíl skvělý střídání různého množství záběrů, často se objevují záběry z televiznich kamer, spolu se syrovostí kamer "zblízka" mi to utvářelo neskutečně uvěřitelný, realistický pohled do děje.. Pro mě každopádně jeden z nejlepších filmů tohoto roku..

Hanebný pancharti (2009)

Slušná zábava, ale že dvou a půl hodinovej film sestává periodicky z 20 minut nepotřebnýho zdlouhavýho textu (ač hezky hudebně podbarvenýho), několika minut napětí a "nečekanýho" (haha) zvratu, to mi přišlo ale setsakra špatný.. O hodinu kratší bych to i bral.. Jediná postava s dostatkem prostoru a o to lépe zahraná je Hans Landa, čest Christopheru Waltzovi, ze samotných parchantů byli obstojně představený jen tři, z čehož jeden byl původně nácek - z těchhle se častějš objevil pouze Pitt, a to jen proto aby utrousil nějakou vtipnou chladnokrevnou hlášku, popřípadně rovnou několik vět, sice s přízvukem, který člověka dostane do kolen, bohužel ovšem pouze několikrát za celý film.. Celkově bych tedy vyzdvihl cca deset špičkových momentů (v délce od několika sekund do několika minut), strhující závěr a scénu s italy - tyto všechny jsou na plných nekompromisních pět hvězd, bohužel spousta tříhvězdičkové omáčky mi to chtě nechtě zprůměruje na 4*. Ani mě nenapadne dát víc jen proto, že je to Quentin.. A umístění v nej 100ce týden po premiéře??!! To mi spíš než kvalitou filmu zavání Tarantinovo oblíbeností..

Zrůda (2003)

Charlize Theron bych nepoznal, skvělý herecký výkon, těžko najít uvěřitelnějšího šílence.. A těžko říct kdo byl vlastně zrůda..

Green Lantern: První let (2009)

Hm, co naplat, no.. DC.. :) Dokážu si představit, jak musel být Hal rozhozenej, když ho během ani ne minuty nějaká vesmírná cetka přenesla k umírajícímu alienovi, oblíkla do latexu a při tom svítila na všechny strany.. * * * Takováhle animace není zrovna můj šálek čaje, ale je stravitelná, příběh je zajímavej a délka tak akorát, aby se člověk nezačal nudit.. Suma sumárum 3*

Bruno (2009)

Stejné schéma jako u Borata, imho je tenhle humor vynucenější a scény několikaminutového trapného ticha v lese jsou naprosto bezpředmětné, a to nemluvě o posedlosti análními otvory, na které se váže většina vtipů.. Na druhou stranu něktére gagy mě pobavili dost, ale těch za celý film nebylo víc jak šest..

Ali G Indahouse - Film (2002)

Ale proč ne, stopáž je tak akorát, zábava slušná. Sraz je v maskáčích :D

Cesta do pravěku (1955)

Hezky se na to zamlada koukalo, dle mého názoru to má dnes ale spíše historickou než filmovou hodnotu..