Stav obležení (1998)

Není to dokonalej film, ale každopádně je to vynikající thriller, kterej jsem si ale od první do poslední minuty užil. Chápu výhrady ostatních, za jiných okolností bych je možná měl taky, ale tenhle film ke mně přišel, zrovna když jsem ho potřeboval, o to víc jsem si ho vychutnal. Mrazivá atmosféra šílenství a bezpráví, zkrášlená hvězdným hereckým obsazením a super zvukem, já prostě nemůžu jinak..

Poslední zůstává (1996)

Parádní gangsterka, přesně tyhle one-man akce mam děsně rád. Místy mi drhly dialogy, jak tu čtu, originální story to taky neni, ale ani jeden z filmů předcházejících tomuhle jsem zatím neviděl, navíc ani v jednom nehraje Bruce :), takže můžu dát bez obav slušný 4*.

2012 (2009)

Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že točí tenhle film, tak jsem si říkal, jaká to bude podřadnost.. Už tenhle motiv samotnej mě dohání k šílenství, nemluvě o neuvěřitelně defétistickym postoji lidí, kteří tomu opravdu věřej (znám takový!). Navíc nemám rád katastrofické filmy (až na výjimky). Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem viděl tuhle neuvěřitelně propracovanou, akčně zábavně geniální podívanou, která si ještě navíc dokonale dokáže pohrávat s mými emocemi.. Weeeehaaaaa :) Parádní jízda, který jsem věřil i ničení kontinentů. Mínus dávam jedině za scénu výbuchu v Yellowstonu, ty pořád stejně velký padající meteority dopadaly s železnou pravidelností na tak nepravděpodobný místa v okolí utíkající rodiny, to mi přišlo vyloženě jako nevkusná a příšerná snaha o absolutní katastrofičnost... Udělejte mi Director´s cut bez týhle scény a dam kolik hvězdiček budu moct..

2012: Supernova (2009) odpad!

Na tenhle film jsem koukal jen z jedinýho důvodu - všiml jsem si, že mám poslední dobou dost vysokých hodnocení, a aby to nebylo podezřelý, tak jsem se rozhodl kouknout na film, kterej je určitě slabší. 1 nebo 2* bych očekával. Ale co se nestalo. Prvních dvacet vteřin mě rozesmálo, prvních pět minut mě rozesmálo, po první hodine jsem byl pln euforického drogového smíchu, bohužel ne díky zamýšlené zábavnosti snímku, zbytek filmu jsem propadal hluboké nezastavitelné depresi... TOHLE JE SR**KA!! Absolutní! Od začátku jsem neviděl ANI ŠPETKU REALIČNOSTI - ani v dějový linii, ani v chování či myšlení postav.. Nejsem ani odborník na supernovy, ale že by před svým výbuchem nechaly gama zářením explodovat družice, způsobovaly zemětřesení, sesuvy a nepřirozený bouřky? Ale jděte... Když vynechám faktický a realistický chyby (95% filmu - vše kromě presents na začátku a závěrečných titulků), zbejvá už jen podtrhnout absolutně NICNEŘÍKAJÍCÍ scénář, plochý, ničím NEZAJÍMAVÝ postavy, PŘÍŠERNÝ EFEKTY hodný nízkorozpočťáku z první půlky osmdesátých let a PRAŠIVÝ herecký výkony. Kolem a kolem by šla hvězdičková HODNOTA zaokrouhlit na NULU. To by ovšem musela chybět scéna kdy BLESK rozbije BOČNÍ OKÝNKO u rozjetýho AUTA.. Tak to pardon, ale tohle je pro mě zatím bračka (kombinace braku a něčeho jinýho) tohohle roku, ne-li nejvěší vůbec.. Tohle se prostě nehodí ani v neděli odpo na Novu.. :((((((((( (-1)*

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Ze začátku hodně xenoherkulovitý (bodeť ne s takovejma autorama :)), přespříliš heroismu a čarodějovi moudrosti rozhazované po hrstech taky není úplně dle mýho gusta, ovšem má to něco do sebe.. Je to nenáročný, je to docela naivní, ale mimo to je to o lásce, zpracovaný velice pohádkovým způsobem. Něco podobnýho jsem už dost dlouho neviděl a jestli má něco ukazovat správný morální směr lidstvu a budoucím generacím, tak to může být klidně tohle :) Jo a knížku jsem nečetl. takže ostatními často kritizované "nedostatky" mě vážně netrápí :) * * * * * Nutno podotknout, že druhá série je vážně vostrá - temnější, krvavější, a i když taky mainstreamovější a snaží se o lepší - ale stále hrozně levně vypadající - efekty, zatím stále vypadá zajímavě alespoň proto, že už to hledač nebude mít tak lehký..

Moon (2009)

Pěkná psychárna, takovejhle film mi poslední dobou chyběl. Hezky vystižená tísnivá atmosféra osamělosti, ovšem často sama sobě dost podobná, což mě osobně snižuje časem požitek a přestává bavit. Citlivej empatickej robot se smajlí displejem mě na druhou stranu neskutečně učaroval a má ode mě jednu hvězdu sám..

Piráti na vlnách (2009)

Parádní dílo - sex, drogy a rakenrol v tom správnym lehkym neurážlivym stylu, to vše na neklidným přenádherným anglickým moři, doprovázenym tim nejlepším, co dokázali lidi v druhý půlce 20. století vytvořit.. A Bob :) Tenhle film jsem neviděl naposled..

Mercury (1998)

Ať si kdo chce co chce říká, mě se to líbilo..

G. I. Joe (2009)

Slušná mlátička ve starym stylu, špičkový efekty a jasně vymezený dobro a zlo.. To mi ke spokojenosti naprosto stačí :)

Dračí srdce (1996)

Toho draka sem si fakt oblíbil :)