Zrcadla (2008)

Celkom sklamanie. Čakal som niečo napínavejšie a inovatívnejšie, než obohranú schému šikmookých hororov vyšperkovanú niekoľkými mäsiarskymi chuťovkami (podaktoré mali vďaka do oči bijúcemu CGI troška horkastejšiu príchuť). Atmosféra ako tak funguje akurát tak prvú hodinku, potom ide už len o povinný dobeh so záverom, ktorého prekvapivý efekt sa tak akosi minul plánovanému účinku. Aspoň že Aja nemasakruje teenegerov, pretože ak si ten film naozaj chce človek aspoň trochu užiť, tak nech si všíma Kiefera Sutherlanda, ktorý to urputne utiahne až do konca na svojich pleciach a vďaka ktorému ten film možno brať aspoň trošku vážne

Tropická bouře (2008)

Začínal som s úškrnom od ucha k uchu, ešte nezačali ani len úvodne titulky. Hold očakávania boli vysoké. Potom to šlo len z kopca už a na lepší priemer to vytiahlo asi tak prvých 15 minút, do role maximálne vžitý a ponorený Downey Jr., fuckujúci Cruise a záverečný akčných 15 minút.... Narážky tam síce cítiť je pomerne často, no akosi mi neprišli vtipné až tak ako som očakával a ako to možno Stiller plánoval...... 5/10, viac nedám ani omylom ...a to mám Stillerovho Zoolandera naozaj v osobnom zlatom komediálnom fonde

Speed Racer (2008)

najrýchlejší, najštýlovejší a najfarebnejší rodinný film na nedelné poobedie.... . Jediná chybička, že som to nevidel v kine na veľkom plátne. Mohol to byť duplovaný zážitok

Ali G: Bling Bling (2001)

Intervew s Backhamovcami bez debát prevalcuje všetko, čo kedy Alimu vyliezlo z papule.... čo otázka to perla, ktorá ťala do živého. Až som sa divil, že jeden z nich (skôr prekvapivo sympatická a pohotová Victoria než utiahnutý Davidd) dvoch nevystrelil z kresla a Ali jednu nevyfásnul.... zvyšok kolísavý, občas trapné, občas vtipné

Oni (2008)

Z celého filmu sa mi vryl do pamäte akurát jeden dialog (-Prečo to robíte? -Pretože ste boli doma!). Nie žeby tomu chýbalo napätie, podaktoré plíženia sa po dome boli napínavé ako guma v trenírkach, ale ked všetko to bolo tak zúfalo otrepané, že mi pri tom oči klipkali, nehovoriac o tom, že záverečná, v podstate žiadna pointa, alebo rozuzlenie ma tak trošku nasralo. Ak si chcete pozriet neoriginálny, ale napínavy horor so zaujimavou pointou, skúste radsej The Orphanage

Smrt on-line (2008)

Spolu s Primal Fear najlepší Hoblitov film. V podstate tuctová kriminálka liznutá mäsiarinou a'la Saw, ale celý film som si neustále podvedome spytoval svedomie, či by som sa aj ja pridal k tým milionom popravcom, keby sa ku mne takýto link dostal. A trošku sa poznám a myslím, že zvedavosť by bohužiaľ asi zvíťazila. Každopádne zaujimavé, aj ked namiešané podla receptu, ktorý sa asi už každému pomaly prejedá

96 hodin (2008)

Tak takéhoto Neesona som doteraz ešte nemal česť vidieť. Takto to mal šuhaj rozbehnúť aj v Schindlerovom zozname :-))) Ok, čierny humor stranou, no odkedy Neeson nahodí ten svoj drsný pohľad, pri ktorom by aj mlieko skyslelo a rozbehne sa cez mrtvoly (to vyjednávanie pri večernom stole ma dostalo) za svojou dcérou, tak ide doslova o akčný nášup aký mi tu od posledného Bournea chýbal

Spálené vzpomínky (2007)

Akosi sa nejde ubrániť porovnávaním s 21 gramami (B.del Toro, chronologicky rozhádzané rozprávanie príbehu...), no na rozdiel od A.G.Iňárittuho, Susanne Biel občas sklzne až k lacnému sentimentu a niektoré scénky doslova šuštia papierom (napr. to s tými 20 doláčmi čakal asi každý), takže očakávaný sústrasný pocit s postavami sa nekoná - aspoň nie u Halle Berry. Ak je tu niekto presvedčivý, tak štndardne Benicio del Toro

Zázraky se nedějí (2008)

V podstate klasický slaďák medzi hlavným hrdinom a jeho novou susedkou, ktorý určite nešokuje prekvapivými pointami, no tá téma možného zázraku na stene domu je natoľko zaujímavá, že udrží otvorené očné viečka, aj keď viete, že (a pravdepodobne aj ako) sa všetko nakoniec na dobré obráti.

Jezero smrti (2008)

Jednoznačný a zaslúžený osobný víťaz kategórie "Masaker roka". Toto totiž svojou priamočiarou a neskrývanou brutalitou človeka rozhodí nielen psychicky, ale je možné, že zaznamenáte na sebe aj nejaké telesné prejavy rozhorčenia, znechutenia, opovrhnutia a nenávisti nad chladnou krutosťou hlavných záporakov, ktorými sú prosím pekne deti. A myslím si, že hovorím za každého, kto toto videl, že už strašne dlho som tak nedržal päste hlavným hrdinom (paradoxne učiteľka v škôlke) a pritom tak intenzívne dúfal, že tých malých harantov niekto čo najskôr uviaže ostnatým drátom o strom, vyreže im jazyk a upáli ich zaživa...film, ktorý nevyženiete ľahko z hlavy a ktorý v sebe proste musíte nechať samovoľne doznieť s vedomím, že to všetko čo ste videli nemalo asi ďaleko od skutočnosti