Australian Survivor (2016) (pořad)

S 06 Šampioni vs Vyzyvatelé 2019- Zatím bez debat nejlepší Survivor, co jsem viděla. Americký je oproti tomuto hrozně strojený, afektovaný, připrclý, friendly (zkrátka americký). Moderátor je super a vůbec se nestydí ptát se na jakékoliv otázky nebo občas prohodit kousavou poznámku. Soutěže jsou taky originální. Nejlepší ale byli soutěžící. Casting se mimořádně povedl. Jednu velkou výtku mám ale k finálové dvojici. Hlavně vítěz mě obrovsky zklamal. Myslím, že ani jeden si nezasloužil postoupit tak daleko. O nezaslouženém vítězství jsem přesvědčená. Extrémně pohodová podívaná plná zvratů, sympatických lidí, soutěží a moderátora. Oblíbenci: Luke, Abbey, John, Ross Neoblíbení: Pia, Daisy, Janine, Andy Neutrál: Simon, Shaun, Matt, Harry S 08 Brains vs Brawn 2021- Začátek bohužel dost pokulhával a nikdo se mi absolutně nelíbil. Nefandila jsem nikomu a těžko jsem si zvykala na nové prostředí bez oceánu a džungle. Naštěstí se ale všechno tak nějak v dobré obrátilo a začalo mě to extrémně bavit. Vidlemi jste mohli přehrabovat zrady, lsti, podlosti a chytré tahy. Finále bylo extrémně zasloužené pro oba. Už už to vypadalo, ze tam se tam omylem probojuje nejaka dutá hlava v podobě Wai. Naštěstí to jeden z mých oblíbenců rychle otočil. Oblíbení: Hayley, George, Baden, Emmet NEOBLÍBENÍ: Wai, Dani, Andrew NEUTRÁL: Flick, Laura S 09 – Blood vs Water 2021 - Rodinné vztahy zamotaly hru a místo aby ji usnadňovaly, tak ji samozřejmě ztěžovaly. Soutěže mě snad baví víc a víc a nepřestávám žasnou nad nápady, co všechno jde vymyslet. Tentokrát nikdo nijak zvlášť nevybočoval. Soutěžící byli skvěle vybraní a finálové trojice mě i tentokrát uspokojila. Vítěz byl zasloužený.  Už několik sérií mi ale vadí vracení se soutěžících, tak doufám, že další série se obejde bez tohohle nesmyslu. Vadí mi to asi tolik, jako v minulé sérii rozbíjení vázy o setrvání v soutěži. OBLÍBENÍ: Mark, Josh, Khan, NEOBLÍBENÍ: Shay, Jordie, Ben, NEUTRÁL: Sam, KJ, Chrissy

What the Fact? (2023) (pořad)

Naučný pořad naditý zajímavými informacemi. Každý díl se týká zajímavé otázky a vše je jasně a podrobně vysvětleno. Paní, která provází pořadem má moc příjemný hlas a krásně maluje. Hodně se mi líbí prostřihy hlášek z filmů, které vždy perfektně a trefně do daného tématu zapadají a ještě víc zpestřují tento super kontent.

Duna: Část druhá (2024)

Impozantní písečný, vizuální, hudební zážitek. Sci-fi není můj šálek kávy. Tady jsem ale držela pozornost od začátku do konce. Všechno bylo naprosto dokonalé. Hlavně Zimmerova hudba, která provázela každou scénu. Vizuální stránka filmu byla dechberoucí. Byli jsme na 4DX a i v pondělí večer bylo narváno. A není se čemu divit. Užívala jsem si atmosféru plnými doušky. Jízdu na červech, bitvu, pouštní větřík, politické čachry, postavy, světy, herecké výkony... Nejdéle ve mně asi zůstane scéna z temné planety a boje Freyd-Rauth Harkonnena v aréně. Freyd byla velmi zajímavá a temná postava, se kterou se jen tak nesetkáte. Při pohledu na něj mi přebíhala po těle husina. Trošku bych vytkla velmi pozvolné tempo ze začátku filmu, kdy byl na vše čas, láčes, pohodička, nohy v teple. Postupně ale asi režisér přišel na to, že mu dochází stopáž, a tak se jednotlivé události víc a víc zkracovaly. Takže zatímco velmi dlouho pozorujeme dění Fremenů na poušti (učení se, víra, zaláskování, nedůvěřivé obličeje), tak konečná bitva proběhla velmi rychle. Nic to ale nemění na mém 5* hodnocení, protože jsem prostě byla celou dobu v transu a užívala jsem si tuhle velkolepost od A do Z. Konec naznačil i 3. díl. Naštěstí byl ale jakž takž uzavřený, takže teď nemusím myslet na to, jestli teda vyhrají ti dobří nebo ti zlí. Už teď je jasné, kam půjdou všichni Oscaři za rok 2023…

Signál (2012)

Film jsem viděla před 10 lety s tátou. Hádka jako herce mám fakt ráda. Dyk ale vůbec nezůstával pozadu a předváděl slušný herecký výkon. Do teď ve mně zůstává soutěž ve strouhání křenu. Hrozně jsme se u ní nasmáli a hláška: "řekni jasný NE" u nás zdomácněla. Co se ale týče děje a ostatních hereckých výkonů, tak to stálo fakt za pendrek. Navíc jsem vůbec nepochopila Menzelovu postavu. Námět byl opravdu ultra stupidní.

The Grand Tour - Happy Finnish Christmas (2016) (epizoda)

V mírném polospánku dokoukávám tuto epizodu. Najednou vidím ty zajímavé dospělácké hračičky a probouzím se. Epizoda ukazuje mimo jiné debatu o sušence, Mustangu, Fordu a Ferrari. Opět oddychový a vtipný díl.

Wonka (2023)

Zvažovala jsem i jednu hvězdu. Beru ale v úvahu, že je tahle infantilní muzikálová blbina hlavně pro děti a rodiče. Bylo to opravdu EXTRÉMNĚ family friendly. Tomu odpovídal naprosto trapný humor. Až je mi skoro líto používat slovo humor ve spojení s tímhle hloupoučkým muzikálem plným příšerných písní. Ani jedna mě nechytila a nožkou jsem si rozhodně nepodupávala.  Všechno bylo extrémně barevné. A to nemyslím jen kostýmy a rekvizity, ale samozřejmě narážím na "herce" (přiznám se, že když se černoška koupala v čokoládě, tak to byla jediná pasáž, kdy jsem se od srdce zasmála, protože v  čokoládě nešla vůbec vidět a tak nějak s ní splývala). Konečný "plot twist", který překvapil asi opravdu jen děti byl tragický a čitelný hned ze začátku. Jediné, co mě pobavilo, byla postava umpalumpy - Hugha Granta, který jediný netrapčil a snažil si svoji roli užít. Fakt trága. Ještě, že jsem tak hodná a nedávám odpad. Oprava - po přečtení svého komentáře musím dát jednu.

Metoda Markovič: Hojer - Ženská oběť (2024) (epizoda)

Určitě se jedná o zajímavější díl než první. Vrah je nalezen a začíná snad ta těžší část – dokazování. Láďa je opravdu perfektně zahraná postava. Kdykoliv začne spokojeně škrtit mladé dámy, představovat svůj um s nožíkem nebo zkrátka mluvit, tak před sebou nevidím herce, ale slizkýho úchyláka s dvojciferným IQ, který neumí udržet svého hada na uzdě. A to je přesně to, co chci. Opravdu povedená postava. Stejně tak se mi moc líbí Markovič, který má šmrnc, inteligenci a velkou spotřebu cigaret. Atmosféra byla hodně plíživá a chladná. Ale tak to většinou bývá u filmů z plíživého a chladného komunismu. Díl se tedy nese v duchu rozhovorů s labilním Láďou, hledáním důkazů a policejních postupů. Hodně povedené jsou hovory z věznice, krátké vsuvky skutečných vražedných případů z minulosti a závěrečné titulky. Možná bych je proložila dobovou hudbou, ale tak nějak mi učarovaly a líbí se mi. Není moc, co bych vytkla.

Metoda Markovič: Hojer - Možnost léčby (2024) (epizoda)

Pilotní díl byl přesně takový, jaký jsem ho čekala. Hned v úvodu vám bude představen vrah svých dětí. Ocenila bych, aby mrtvoly nebyly rozmazané, ale chápu, že by se někomu mohlo dělat šoufl, když vidí malé děti v tratolišti krve a s rozmašírovanou hlavou. Na konci je o tomto vrahovi vsuvka, aby divák věděl, jak to s ním skutečně dopadlo (v seriálu se ale případ neřeší). Tento nápad se mi líbí. Díl začne vraždou, která se nijak netýká hlavního případu a na konci vám je ukázáno rozuzlení. Beru to jako milé oživení každého dílu. Samozřejmě jde o skutečné případy.   Detektivní trio je vcelku sympatické. Nejvíc určitě hlavní detektiv -  Markovič. Na Mišíka si budu chvíli zvykat. Pořád ho vidím, jako vyhula z filmu BANGER. Atmosféra je vystavěna dost přesvědčivě a úzkostně. Budu se těšit na další díly, kdy se nám asi představí náš hlavní úchyla. Už teď je jisté, že pan Hojer bude pěkné kvítko. Tahle minisérie mě bude určitě bavit. Těším se na další díly, jak Láďa Hojerů na pich.

O princezně z Rimini (1999) (TV film)

To jsem si úplně náhodou asi před rokem pustila tuhle nadprůměrně dobrou nedělní pohádku. Ihned mi vytanuly vzpomínky, kdy jsme na to se sestrou v dětství koukaly klidně i 4x denně (teta nám to nahrála na kazetu). Pohádka má hezké kostýmy, hudbu, herecké obsazení (bože… bratři Dlouzí jsou fakt hříšně sexy) a taky dětem předá informaci, že domýšlivost, jájínkovství a povrchnost nejsou pěkné vlastnosti. Moc příjemné a pohodové nedělní pokoukání.

The Grand Tour - Moroccan Roll (2016) (epizoda)

Asi nejslabší epizoda. Hrozně ráda hraju lodě, takže tady se mi celkem trefili do vkusu. Osobně bych ale uvítala víc aut a testů. Celý díl tak nějak pokojně plynul. Další díl snad bude zase lepší. Bohužel si nasadili velmi vysokou laťku, a tak chápu, že není vždy lehké ji překročit.