Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Spoiler. Tenhle horor mě do sebe fakt vtáhnul od první do poslední minuty. Bylo tu hodně pitvání a záhad, na což vždycky ráda koukám. První polovina byla bomba. U druhé už začalo vyvstávat čím dál víc nelogičností a sklouzávalo to k pochybnému konci. Celý nápad se mi ale extrémně líbil, vč. solidního konce, který dopadl tak, jak horory dopadat mají. Tedy smrtí všech. Možná bych i dala plný počet, kdyby mi do toho furt někdo svými argumenty a vzdycháním neházel vidle. Nápad byl hodně originální a těšila jsem se na konečné vyústění. 4,5*. A už by se fakt šikl větší rozsah hodnocení.

Tajemná řeka (2003)

Výborné herecké obsazení v čele s oblíbencem Timem Robbinsem, který je snad v každém snímku jen hromádka neštěstí, dávalo tušit skvělé podívané. Od C. Eastwooda bych si postupně chtěla pustit všechny filmy. Zatím nešel ani jeden pod 4*. Tady tomu není jinak. I když mi bylo hned jasné, že věci nebudou takové, jaké se na první pohled zdají. Celým filmem vás provází temná a depresivní atmosféra, která se stupňuje. Nakonec vyústí snad až v příliš obyčejný konec. Asi se nemusí za vším hledat víc, než tam ve skutečnosti je. Moc jsem ale nepochopila poslední minuty filmu. Byly tam ještě z nějakého důvodu, který mi uniká?

Bastard (2023)

Spoiler. Jako by snad dánský film bez Mikkelsena nebyl dánský film. Vůbec mi to ale nevadí. Naopak to vítám, protože umí zahrát bravurně kohokoliv. V každé roli je jiný a do každé role se vžije dokonale. Tady si zahrál hlavní roli sedláka, který se chtěl stát šlechticem a dokázat, že umí pěstovat záhadnou zeleninu za jakoukoliv cenu. Jeho urputnost a přesvědčení až braly dech. Samozřejmě mu musí házet klacky pod nohy hnusný had jménem DE! Schinkel, který se mimořádně vyvedl. Jeho odporný vzhled krásně korespondoval s jeho odpornou duší. Nešlo tedy jinak, než si plnými doušky užívat jeho kastraci a smrt.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik byl opravdu dokonalý a musel se pro něj obětovat nejeden život. Konečné rozuzlení ve vás vyvolá ten správný wow efekt. Hltáte ale celý film a těšíte se na konečné řešení. Herecké obsazení bylo opravdu sympatické. Dvě hodinky uběhnou jako voda, ale stane se za ně opravdu mnoho událostí. Jen pozor. Nesmíte polevit v ostražitosti. Ani na malou chvíli. Ať vám trik neunikne…

Zatímco spíš (2011)

Dost dobrá úchylovinka! Hlavní úchyl se mimořádně vyvedl. Dlouho jsem nechápala jeho popudy k tak zajímavému a neobvyklému koníčku – ničit lidem život. Celou dobu jsem tak byla v napětí, co si pan Odporný zase vymyslí za kulišárnu. Horor to tedy zcela jistě nebyl, ale napětí by se dalo krájet. Kolik takových lidí asi po světě chodí? Na konci se pan Odporný ukázal v pravém světle. Hrozně mě rozesmál jeho proslov k Veronice. Naservíroval jí realitu taková, jaká je. Bez příkras a mazání medu kolem pusy. Nemohl přeci odejít jen tak…

Mozek jako pachatel (2016) (TV film)

Dokumentem vás provází už známá, nutno podotknout, že dost nesympatická, tvář. Vědci ukazují, jak moc jsme vlastně odevzdaní mozku a jak úžasný a samostatný nástroj to vlastně je. A že o něm víme stále velké nic. Dokument pokládá spoustu správných otázek, na které ale není zatím odpověď. Dost to připomínalo dokument Cesta do hlubin mozku, který byl ale komplexnější a informativně hodnotnější. Hodně se tu řeší otázka duševních/psychických/neurologických poruch na vliv lidského jednání, a jak se (ne)můžeme sami ovládat. Moc se mi líbila osa porozumění na konci. V podstatě dokument ukazoval to, co už vím – že víme úplné hovno a jsme jen loutky. Bylo to ale opět zajímavě podané. Moc bych si přála jít na tomograf a vidět, co se mi v mozku odehrává.

Lesní rituál (2017)

Spoiler. Krásná krajina a lesy byly na tomhle filmu to nejlepší a nejkrásnější. Parta chlapů byla celkem sympatická a nechala bych si takový výlet líbit. Dokud by se tedy nezačalo vraždit, napichovat na větve a mít noční můry. Byla jsem napnutá, co že je to za nestvůru, která okupuje tak krásné lesy. Potom ale přišlo vystřízlivění a odhalení té „bestie – bastarda“, která vůbec nebyla strašidelná. Spíš působila dost směšně. Napětí tak vystřídalo zběsilé pobíhání po lese a hromada otázek, na které nikdo nedal odpověď, což ve filmech a v životě opravdu nemám ráda. 2* za originální a krásné prostředí, 0,5* za partu sympatických chlapů, 0,5* za počáteční napětí. Vraždičky mohly být vidět a mohlo si s nimi monstrum víc vyhrát.

Shrek Třetí (2007)

Samozřejmě už nešlo udržet vysokou laťku předchozích dobrodružství. I tento díl měl ale něco do sebe. Každopádně už se mi Shrek přejedl a do dalších dílů se nepustím. Líbil se mi tu Mr. Marlin a pojídání žulových jednohubek, které jsou zajisté velmi organické a návštěva školy, kde se to jen hemžilo roztomilými exoty. Jinak už to ale bylo takové plácání se v kruhu. Shrek se moc nezměnil a může se jen těšit na nadílku smradlavých malých zlobřat.

Shrek 2 (2004)

Trošičku slabší díl než jednička. Ale i tady jsou chytlavé skladby, skryté dvojsmysly a parodie na kultovní filmy. Nejvíc me dostal pepřový sprej ala pepř a celá zatýkací scéna.Jinak je tu už ale větší nálož klišé a rádoby emočních výlevů. Andělsky krásný Shrek nebyl andělsky krásný, ale Oslík se vyvedl. Taky se tu poprve ukazuje postava Kocoura v botách, která pouť hezky okoření.

Shrek (2001)

Tak jsem si po několika letech pustila na svátky Shreka a zjistila jsem, že si z dětství pamatuji slovo od slova, co kdo řekne. Moc pěkná animace a originální nápad mě oslnily. Všechny 3 díly taky provází dobře zvolená hudba a humor. Teď v dospělosti jsem ale postřehla spoustu dvojsmyslů a skrytých vtipů, které rozhodně nejsou pro děti, proto musím pohádku ještě víc ocenit.