Shrek 2 (2004)

Trošičku slabší díl než jednička. Ale i tady jsou chytlavé skladby, skryté dvojsmysly a parodie na kultovní filmy. Nejvíc me dostal pepřový sprej ala pepř a celá zatýkací scéna.Jinak je tu už ale větší nálož klišé a rádoby emočních výlevů. Andělsky krásný Shrek nebyl andělsky krásný, ale Oslík se vyvedl. Taky se tu poprve ukazuje postava Kocoura v botách, která pouť hezky okoření.

Shrek (2001)

Tak jsem si po několika letech pustila na svátky Shreka a zjistila jsem, že si z dětství pamatuji slovo od slova, co kdo řekne. Moc pěkná animace a originální nápad mě oslnily. Všechny 3 díly taky provází dobře zvolená hudba a humor. Teď v dospělosti jsem ale postřehla spoustu dvojsmyslů a skrytých vtipů, které rozhodně nejsou pro děti, proto musím pohádku ještě víc ocenit.

Jak se budí princezny (1977)

Milá pohádka o šípkové Růžence, plná krásné hudby od skvělého Svobody a humoru, o který se postaral egoistický princ - Kraus a hubatý sluha - Menšík. Plné pochopení celého děje je ale asi spíše pro starší publikum. Moc milá a pohodová klasika.

Petr Pan (2003)

Přiznávám se, že hodnocení je ovlivněno dětstvím.  Dala jsem si o svátcích repete a i po letech se mi na to moc hezky dívalo. Celkový vizuál nebyl dokonalý, ale bylo příjemné se ponořit do krásného světa fantazie, Země nezemě a Petra Pana, který nikdy nechtěl vyrůst a řešit strasti dospělého života. Obsazení bylo naprosto famózní. Od hlavního hrdiny a hrdinky, až po kapitána Hooka a všechny dětské herce. Nechybí tu létání, víly, mořské víly, piráti. Co je ale nejdůležitější, je hudba! Ta každou scénu perfektně doplňovala a mám ji spojenou s různými scénami. Howard si dal opravdu záležet a složil naprosto uchu lahodící soundtrack.

Zhoubné zlo (2021)

Jelikož jsem se v noci opět probudila, nemohla jsem dostat lepší nápad, než že si pustím horor. Všechny končetiny jsem opravdu poctivě skryla pod deku a čekala jsem na strach, či případné pošimrání na nožce. To se ale nekonalo. Nápad se mi libil. Jen nebyl originální, protože jsem ho už před 15 lety četla v stupidní Kingovině - Temná půle. Filmové zpracování mě ale potěšilo a postrašilo víc. Jen nelogičností tu byla strašná spousta a děs to moc nenahánělo. S odvahou sobě vlastní jsem tedy v půlce filmu vytáhla nožku zpod peřiny. Hrdě pronáším, že jsem přežila. Nikdo mi neurval nohu, nerozřezal hruď a nestáhl mě z kůže. Beze strachu jsem šla na konci filmu spát. Happyend mně v hororech dost vadí a tento film se mu bohužel nevyhnul. Krásný průměr, na který může být film hrdý.

Tělo (2012)

Již třetí film od Oriola Paulo a zase mě nachytal. Přiznám se ale, že si s ním musím dát pauzu, protože začínám vidět v jeho filmech hroznou šablonovitost a už to zkrátka není ono, když víte, že přijde otočení situace o 180°. Jednalo se však o jeho nejlepší snímek. Hlavnímu "chudákovi" jsem palce rozhodně nedržela, protože to byl děsně nesympatický jouda. Opět je tu hon za tvrdou a důmyslnou pomstou, která je hlavním motivem všech jeho filmů. Dost bych se bála O. Paula nakrknout, protože jeho pomstychtivá nutkání jsou vážně něco. Jeho postavy rozhodně na křivdu nezapomínají. Nutno podotknout, že se ale není moc čemu divit.

Řezníci (2003)

Obrovský povedená černá komedie. Odpudivý Mikkelsen se vžil do role lidského řezníka a jeho hlášky spolu s naprosto bezcitným přednesem mě doháněly k záchvatům smíchu. Trošku mě nebavila linka s jeho společníkem, ale při celkovém pohledu si stejně pamatuji hlavně mlsné huby zákazníků a vražedného Mikkelsena. A co se týče konce? Tak ten byl naprosto dokonalý! Nijak tlačený, ale sám přirozeně vykrystalizoval v epesní závěr.

South Park: Not Suitable for Children (2023) (TV film)

Satiru společnosti miluji a tady se mi ji dostávalo v nebývale velké a hlavně nijak omezené míře. South Park se zjevně nebojí ukázat na cokoliv a kohokoliv a to je dobře. Moc jsem si sledování užívala a nasmála jsem se. Bohužel si myslím, že na žádné zmíněné téma - Prime, OnlyFans, infuenceři - tvůrci nijak zvlášť nepřeháněli. Tímto dílem asi započala moje láska k South Park.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Většina hvězdiček míří ke vtipné postavě Egona. Jeho Egonismus je příjemným zpestřením obyčejné pohádky. Už si ji moc nepamatuji, ale sir Egon mi přirostl k srdci.

Korunní princ (2015) (TV film)

Překvapivě zajímá a vtipná pohádka. Víno zapomnění udělalo hodně parády. Stejně tak Hádek a Pakosta. Hádek si zahrál hada skvěle a vyžíval se v tom. Úplně mě nenadchlo par topornych hereckých postav, ale do pohádek to už asi patří. Povedená, neukricena pohádka. Možná by se i obešla bez čaroděje, který neměl žádnou důležitou funkci.