Schumacher (2021)

Schumacher mi byl vždycky sympatický a tato óda na „Šumiho“ to jen potvrdila. Život velmi cílevědomého člověka, který věděl, co chce a šel si za tím. Velmi sympatická mi je i jeho manželka, která na konci řekla moc hezkou myšlenku „Michael nás vždy ochraňoval. A teď ochraňujeme my Michaela.“ Takže rozhodně nečekejte, že vám někdo ukáže záběry, jak leží bezvládně na lůžku. Jaký paradox, že se mu život obrátí na ruby při obyčejném lyžování. Jinak je dokument proložen velkou spoustou fotografií a videí jak z profesního, tak z osobního života. Jelikož jsem ale viděla nedávno dokument Senna, tak dávám jen 4*. Zkrátka mě tak nechytil za srdíčko.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

Jelikož jsem o Bundym četla už nespočetněkrát, tak pro mě byl překvapivý snad jen konec, kdy vás nepřestane překvapovat lidská stupidita. Nikomu nejde zazlívat, že je rád, že je o jednoho šílence na světe méně, sama jsem pro trest smrti, ale trošku rozumu do hrsti a nestávat se sám psychopatickým maniakem… Jde o pěkný souhrn jeho velmi zajímavého života, originálních koníčků, soudu a smrti. Líbilo se mi, že byl na konci života využit ke spoustě nových informací, jak tito lidé vlastně myslí. Určitě by to byl velmi zajímavý subjekt ke zkoumání. Ke konci svého života už snad i vypadal, že by byl ochoten dál pomáhat a možná i přivést na stopy dalších vraždících maniaků. Solidně zpracovaný dokument.

Sám proti všem (1998)

Ještě o větší chlup lepší než Řezník. Řezník byl takový prolog k tomuto úžasnému dílu. Myšlenky se na vás valí jako vodopád. Neříkám, že se všemi myšlenkami souhlasím, ale konečně někdo přesně dokázal popsat můj neutuchající tok myšlenek všeho druhu. Kdy se valí a nabaluje jedna myšlenka za druhou a nejde přestat… Opět se dílo nebojí nic ukazovat a říkat. Samozřejmě závěrečná scéna a k tomu dokonale zvolená hudba byla naprosto epesní a nezapomenutelná. Jestliže chcete trošku hlubší dílo, které ve vás chvíli zůstane, doporučuji Sám proti všem.

Carne (1991)

Drama jednoho nešťastníka, který zůstal na dceru sám. Není mi toto téma neznámé. Jak už je u Noeho zvykem nešetří myšlenkami a absolutním realismem. A proč taky? Co je na těch věcech, které ukazuje divného, nepřirozeného, nechutného? Velmi zajímavých 45 minut. Líbí se mi specifická práce s kamerou a atmosférou, která jeho díla mají.

Pojď si hrát (2020)

Tak konečně horor u kterého jsem se vůbec nebála. A to jsem se dívala v noci. Tihle bubáci a divny monstra strach vůbec nenaháni. Bylo tu dost šancí na solidní lekačku, kterou ale tvůrci neproměnili. A tak jste celou dobu jen koukali, jak nějakej vyhublej netvor krouží kolem němého chlapce. Zdá se mi dost vtipné a zbytečné do žánru, jako je horor dávat jakékoliv poselství (tady konkrétně nabádají, ať pořád necivíme do obrazovek). Celou dobu se to tak jaksi vleklo a nic se nedělo. Postavy taky nebyly úplně sympatické. Konec byl ale vcelku příjemný.

Mandragora (1997)

Celkem dost syrový snímek s pekelně depresivní atmosférou se mi zařezal pod kůži. Se znechucením jsem kroutila hlavou nad tim, jak se do takové špíny a hnusu může člověk dostat. Film o pornu, prostituci, drogách a řekla bych, že snad i nějakém nouzovém přátelství. Fetky mi ve filmech nedělají úplně dobře a dost nehezky se mi taky dívá na sex hnusnych uchylaku s chlapečkama. Ono by to asi ani nebyl tak hrozně nepříjemný film, kdybyste nevěděli, ze se to děje. A bojim se, že se to děje víc, než by bylo zdrávo. Herci byli dost toporni, ale za chvíli jsem si zvykla a nevnimala jsem to. Spíš jsem vnímala ten děj a co se sakra děje venku, zatimco ja na to z tepla domova koukám se zhnusenim. Nedokážu si představit, jaká situace by se mi v životě musela přihodit, abych s jedním z těchto 3 koníčků začala. Atmoska je v tomto filmu podpořená dost depresivní hudbou. Konec mně snad i trošku zamrzel... Odporná představa, že se tohle děje vašemu dítěti.

Sestra II (2023)

Spoilery? Donucena HBO, které mi tento horor pořád doporučovalo, ŽE AŤ UŽ SI HO SAKRA PUSTÍM, ŽE JE TO NOVINKA!!! jsem se do něj tedy pustila. Ve dne. Radši. Vubec jsem se tentokrat nebála. Tak nevím, jestli to bylo tak trapný nebo to bylo tím, že mě přes okno hladilo po tváři sluníčko. Každopádně konec, kdy ani ten Moris nemohl chcípnout mě pěkně nakrkl. Ač jsem 1. díl viděla v kině s kamarády, kdy mi do ouška ze všech stran šuškali, jak je to trapný (ano, ja se bála), tak jsem si z něj nepamatovala vubec nic. Brala jsem to teď teda tak, že nekoukám na pokračování, ale na samostatný horor. Nic moc děsivého to nebylo. Dokonce jsem se 2x smála (kozel, ministrant rozhanejici se kadidlem). Happyend tomu jen zatloukl hřebíček do rakvičky. Ale mělo to alespoň nějaký trošičku originalni děj.  P.S. sice ráda hraju hry, ale hru s názvem Duel s ďáblem, kterou si holky chtěly zahrát bych s díky odmitla.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Ufff. Konečně je konec. Film jsem měla rozkoukany asi 3 týdny, ale v mé nemoci a blouznění jsem se zařekla, že to už ukončím. 2 hvězdy jsou jen za Audrey. Je to asi nejhezčí ženská, co jsem viděla. Nemohla jsem se jí vynadívat. Líbilo se mi, jak hrála, ale nelibilo se mi, koho hrála. Byla roztomile praštěná, ale strašlivě využívala lidi. Prostě hnusná zlatokopka. Navíc jsem ji vůbec nechapala. Moc nerozumím, co na tom filmu kromě Audrey je. Strašlivě trapný byl navic ten pan zeshora, který jí otevíral dveře. Byla to taková lehce podprůměrná romantika. Konec samozřejmě nepřekvapil. Vůbec nic se mnou ale neudělal, protože ten nagelovany frája nebyl vůbec můj typ. Ač nemám ráda kočky, tak jedinou emoci jsem citila, když toho kocoura vyhodila z auta do deště... To mi ho bylo lito.

Temný rytíř povstal (2012)

Jedná se o 3 silnější hvězdy. Catwoman mě celou dobu dost vadila a nevěřila jsem ji vůbec nic. Alespoň je ale hezká, že? Hlavní zaporaci se mi taky moc nepozdavali. Cele se to neslo v takové podivně dobré, pohodové, klidné atmosféře. Nikdo nikam nespěchal, na vše byl čas. Jen se čekalo, až se Batman vyhrabe z díry. Ale akce, hudba, vetsina hereckych výkonů opět nezklamala. Poslední (doufám) a nejslabší díl Batmana. Dost lito mi bylo starého sluhy. Překvapily další zrady a rodinná pouta.

Hotel Transylvánie (2012)

Pěkný animak, který je i trošku uzpůsobený pro dospělé, Hlavně  nenápadným humorem a vtipnými narážkami  na monstra. Pro děti je tu přehršel ukřičených částí a stupidniho humoru. Hudba teda byla strašlivá. Tohle není vubec můj styl. Hodně jsem se zasmála u pantomimy, kterou předváděl Neviditelný. Líbilo se mi, jak tvůrci podali postavu Draculy - tatínka. A ten jeho krásný přízvuk byl třešničkou na dortu.