Street Fighter II (1994)

Už úvodní souboj Sagat vs Ryu je skvělej a to zakončení Hadoken je paráda. Dál je děj rozmělněn mezi několik dalších známých postav a tvoří skládačku ve které chce Bison získat moc ostatních. Není to nic extra, ale podle bojovky, inu proč ne? Je však pravda, že některé postavy se objeví jen na chvilku, aby navíc dostali nakládačku od jiných, ale co. To se nedá nic dělat. Celkově je ale snímek vážně moc fajn. Soubojů je spousta a člověk v nich najde známé bojové techniky ze hry, takže jsem se jen usmíval a vše rychle uteklo.

Cassius Clay (1970)

V první části docela zábavný dokument o vzestupu toho nejkrásnějšího a nejlepšího boxera na celém světě, kterého se nikdo ani nedotkne a který předvídá ve kterém kole knockoutuje soupeře. To o sobě Cassius docela velkohubě rozhlašoval a vůbec se nedivím, že ho za to nejdřív milovali a před zápasem s Listonem nesnášeli, přeci jen to asi trošku přeháněl. Jeho celá řada řečnických výstupů je skvělá a já jsem je poprvé viděl právě v tomto dokumentu, takže jsem se skvěle bavil. K tomu mám rád box a sledovat dobové záběry několika Aliho zápasů je též celkem pěkná podívaná. Jeho styl byl prostě úžasný. Druhá část už mě tolik nebavila svou komediálností, ale i přesto je povedená. Jednoduše slušná sonda do života (alespoň toho na veřejnosti) the greatest of all time boxera. Jen škoda, že dokument neukazuje i souboj s Foremanem, který přišel až 4 roky po natočení a znovu získání boxerské licence.

Armageddon (1998)

Vzpomínám, jak na film upozorňovali na konci televizních novin. Tvrdili, že se chystá nová pořádná pecka s Willisem v hlavní roli. Že půjde v uvozovkách jen o ničení asteroidu mi z té krátké ukázky tenkrát nepřišlo. Nedlouho poté jsem film poprvé viděl a hned se mi moc líbil. Narozdíl od nízkorozpočtových katastrofických filmů, které nesnáším, má díky rozpočtu co nabídnout. Herecké obsazení zaujme, i když ještě není ve vesmíru a tak čekání na konečnou cestu na asteroid není nudné. A nakonec když někde hraje Steve Buscemi a doma koukají jak vyvorané myši a neví o koho se jedná, vždy jim připomenu scénu se střílením na měsíci a hned si s úsměvem vzpomenou.

Vysoké nebe (1952)

Dobrudružné filmy mám moc rád, obzvlášť když se mi naskytne možnost vidět nějaký starší. V době shlédnutí téměř šedesátník Vysoké nebe mě moc potěšil. Zprvu mi trošku vadil vypravěč. Pozastavoval jsem se nad jeho projevem, který nebyl zrovna moc bohatý na slovní zásobu, spíš velmi jednoduchý používající spousty doplňkových slovíček jako je To a Ten, což by mi dříve asi nevadilo. Když mi však došlo, kdo je vypravěčem, už sem se nad tím vůbec nepozastavoval a jen jsem si užíval pohodovou cestu proti proudu řeky. Už začátek a písnička o whisky mi dala napovědět, že se i zasměju a jsem moc rád, že jsem mohl nasát alespoň trošku atmosféry a vzduchu z povodí Missouri, třeba mi ještě někdy snímek skříží cestu.

Podivní (2010)

Tradiční americké maloměstské odpoledne při baseballu naruší na první pohled opilý občan, jehož návštěva hřiště skončí střelbou. Idilka je rychle pryč. Na první pohled pomalý rozjezd je jen klam. Po dvaceti minutách už je všechno jinak. Několik lidí brutálně zabitých. Spousta krve kolem. Příchod speciální jednotky ukllízející průser, který způsobila. Jenže ani tentokrát jsem se nedočkal toho, v co jsem doufam. Opravdové napětí, mrazení v zádech, pocit, že večer neusnu. Už jsem vážně tak otrnulý po všech těch filmech co nám jsou servírovány? Crazies ale má i celkem slušný děj, není jen o brutálním zabíjení a hlavně bizarních způsobech zprovození ze světa. Hlavně přežít, to je podle mě mottem filmu. Vyhlídky hlavní dvojice ale nejsou moc dobré :). Jo a ještě maličkost k Timmothymu. Konečně vypadá dobře, ta zarostlá tvář mu vážně dodává na charisma po té plešce z Hitmana.

Milý Johne (2010)

Nedávno jsem během jednoho z dalších pokusů o pokračování v rozepsané povídce narazil na část, kde se hlavní hrdina chystal rozdělat oheň. Využil křesadla. Asi není dobré, že právě scéna kdy Johny v rychlosti ocílkou uvrhne několik chomáčů suché trávy do změti plamenů je to hlavní co si po pár hodinách vybavím první. Jenže je to vážně tak. Jak Channing tak Amanda vypadají dobře. Amanda je vážně krásná. Jenže zatím co první hodina je tradiční romatika, po několika letech dopisování mezi ústředním párem přijde dějový zvrat, který mi moc neseděl. Náhlá snaha všechno dramatizovat a dělat z filmu jeden velký smutný příběh se mi prostě nelíbila. K dosažení mi prostě chyběly scény, které by se mnou opravdu hnuly. Film sice nezanechá úplně chladným a hezky se na něj dívá, ale ničím moc nepřekvapí a ani si ho moc člověk nezapamatuje.

Travička zelená (2008)

Fakt, že ústřední dvojice není jen páreček blbejch puberťáků je pro mě hlavní tahákem téhle celkem bláznivé akční komedie. Hlavně akce je bláznivá a musím se přiznat, že na celém snímku tím nejnudnějším. No a jinak? Určitě se dá toto dílko považovat i za cestu za přátelstvím. Vlastně všichi tři zřízení huliči z plakátu mají kromě trávy společnou ještě jednu věc. Postrádají ve svém životě opravdové kamarády a nakonec je najdou v lidech, ve kterých by možná nechtěli, ale ke kterým mají se svou zálibou v hulení jointů nejblíž.

Zack a Miri točí porno (2008)

Popravdě jsem čekal něco trošku víc. Možná humor založený na sexu ale trošku víc ve stylu Ugly Truth. Ta občasná vulgarita se mi chvílemi prostě nelíbila, i když převládali okamžiky kdy jsem se zasmál. Herecké obsazení je fajn. Ústření dvojice se k sobě hodí víc, než by se na první pohled mohlo zdát. No ale ohozený kameraman byl na mě trošku moc. Podobným vtipům se prostě nezasměju a spíš mi znechutí celý film.

Muž s cejchem smrti (1990)

Akce mohlo být víc, hlavně lámání rukou a aikida. Klidně bych si odmyslel střílení a automobilové honičky. Ale dobrý, jinak snímek ujde a jelikož jsem si chtěl zapnout nějakou ze starších seagalovek, dostal jsem dost z toho nač jsem se chystal. Co mi však hlava nebere je, jak mohl bývalý polda a takový frajer skočit na tak průhlednou a trapnou léčku s nákladákem a bagrem. Super blbá past, která by byla jasná snad každému, komu by šel někdo po krku a John se z ní dostane ještě trapnějš než do ní. S takovou lehkostí. Opravdu jsem se jen smál blbosti tvůrců.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Starší díly si moc nepamatuji, rozhodl jsem se podívat na dva nejnovější, které mi chyběly na shlédnutí. S Harrym nejsem moc velký kamarád. Knižky jsem nikdy nečetl, před lety jsem zkusil jedničku, ale po pár desítkách stránek jsem jí odložil a nikdy se k ní nevrátil. První filmy o Harrym mi přišly spíš jako pohádky. Co mi nejvíc u Harryho dělalo problém byl fakt, že jsem se párkrát bavil s lidmi o fantasy filmech, někteří jsou schopni nazvat Pána prstenů fantasmagorií a přitom jsou paf z Harryho, což mi hlava vážně nebere. Ale je to můj osobní problém, který sem asi moc nepatří. Kolikátý je tohle díl? Pátý? No špatný není. Závěr se mi obzvlášť líbil, celkem rychle uteče, ale pořád je tu něco, co mi ve všech filmech vadí. Takový ten pomalý rozjezd. Nejdřív se stane něco podivného a pak už Potter míří do Bradavic, další setkání s kamarády a začátek nového roku, přijde mi to být pořád podobné. Netuším samozřejmě, jak je to v knize. Někdy mi vadí Harryho chování a jako by Radcliffe zvládal jen několik pořád stejných výrazů, které nahodil už jako malý kluk. Tolik na Harryho nadávám, že se mi nakonec ani nechce věřit 4 hvězdičkovému hodnocení, které mu dávám, ale jinak je to velmi dobrý snímek. Plný napětí, ale i zábavy, série začíná být čím dál temnější, což mi vyhovuje, k přečtení knih mě to však nedonutí.