• Krátkometrážní

Rudá volavka (2018)

Úspešná ruská baletka Dominika musí kvôli zlomenej nohe ukončiť svoju kariéru. Ako sa však postará o svoju chorú mamu ? Dá sa teda najať do ruskej tajnej spravodajskej služby. Výcvik je však náročný a miestami až sadistický. Film má viaceré kruté scény. Niektoré naozaj neboli príjemné pre diváka, zachraňuje to však tá troška citu, ktorá vznikne medzi Dominikou a americkým dôstojníkom Nashom. Obdivujem Jennifer Lawrence za zvládnutie hlavnej roly.

Zkažená úča (2011)

Vtipné, milé a občas aj poučné. Komédia zo školského prostredia z pohľadu učiteľky. Cameron Diaz a jej cesta za lepšou budúcnosťou.

Nezapomeň na mě (2010)

Ally zažije v detstve tragédiu - vraždu svojej matky. Celý život je tak chránená svojím otcom policajtom. Tyler má so svojím otcom komplikovaný vzťah. A cesty tých dvoch sa začnú prelínať. Záver filmu bol pre mňa totálny šok. Tento film patrí medzi moje topky.

Jana Eyrová (2011)

Filmové spracovanie klasického diela od Charlotte Bronte. Romantika, dobové kostýmy, výborná chémia medzi hlavnou dvojicou. Za mňa spokojnosť.

Podoby lásky (1998)

Nádherná mozaika príbehov viacerých dvojíc. O to krajší obraz vznikne na záver filmu, kde sa jednotlivé časti puzzle skladačky spoja do jedného celku. Záver výborný a divák dostáva príjemnú dávku emócií. Oceňujem príjemnú hudbu a množstvo známych hercov vo filme.

Pasažéři (2016)

Nádherná sci - fi romantika. Krásne interiéry, výborní herci, pekné vesmírne zábery. Oceňujem, že vo filme nie sú žiadne násilnosti ani strieľačky. Určite si tento film pozriem viackrát.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Jeden z tých lepších katastrofických filmov. Sieť satelitov začína na príkaz niekoho vyššie postaveného ničiť určité oblasti Zeme. Postupne je ohrozená celá Zem. A Gerard Butler zachraňuje planétu. Trochu mi pripomínal Brucea Willisa z Armageddonu, kde šlo tiež o záchranu ľudstva. Film nebol nudný, páčili sa mi aj zábery z vesmíru. Za mňa spokojnosť.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Veľa párov, veľa príbehov. Zo začiatku sa treba najprv zorientovať v týchto mikropríbehoch o vzťahoch, ale mňa osobne to nerušilo. Práve naopak, tým, že to nebol príbeh len o jednej dvojici, tak nebola nuda. Pekná hudba vo filme, príjemné exteriéry aj zaujímavé zápletky.

Dominant Chord (2019)

Krátkometrážny film o tom, ako je ťažké mať vzťah s verejne známou osobou. Pripadá mi však trošku zvláštne, že v dnešnej dobe je mnoho známych umelcov, ktorí sa prezentujú ako openly gay. A nemajú problém s budovaním kariéry.

Le Paradis (2023)

Mladý Joe trávi svoje dni v nápravnom zariadení, odkiaľ už viackrát ušiel. Nemá dobrý vzťah s matkou, preto by neskôr radšej býval sám. Jedného dňa prichádza do zariadenia William. Medzi oboma chlapcami vznikne náklonnosť. Problém sa vyhrotí, keď Joe nemôže opustiť zariadenie, ale má nariadený predĺžený pobyt. Nezvládne to psychicky, čo postupne naruší aj vzájomný vzťah oboch chlapcov.