• Krátkometrážní

Když Harry potkal Sally (1989)

Milá romantická komédia plná zaujímavých rozhovorov. Práve na dialógoch tento film stojí. Až som si miestami hovorila, že Harry je strašne ukecaný. Zaujímavá bola aj večera, na ktorú pozval Harry svojho kamaráta a Sally zase svoju známu. Oplatí sa vidieť.

Miláček (2017)

Herci fajn, kamera dobrá, hudba v poriadku. Najväčším problémom filmu je zápletka. Je málo pravdepodobné, aby mladý, atraktívny a úspešný herec si nevedel nájsť dievča a následne sa stal stalkerom 17 - ročnej stredoškoláčky. Obťažovanie dievčaťa v jej dome a zničenie svojej reputácie a hereckej kariéry. Veľmi slabé.

Crash (2004)

Veľa príbehov, veľa postáv. Tieto mikropríbehy majú spoločnú tému rasizmu. Obdivuhodné na tomto filme sú dejové zvraty, ktoré divák nečaká. Najviac ma bavila linka, ktorú hrajú Matt Dillon a Ryan Phillippe. Výborný film.

Zamilovaní (2011)

Zamilovali sa počas štúdia na univerzite. Anne však vypršalo vízum a začína sa vzťah na diaľku. Som prekvapená, že tento film funguje výborne aj napriek malému počtu postáv. Film je vhodný pre ľudí, ktorí majú radi "vzťahovky".

X-Men: První třída (2011)

Akciou nabitá marvelovka, v ktorej James McAvoy dáva dokopy skupinu mladých mutantov. Zaujímavé scény, pestré postavy, výborné triky. "Som pyšný, že som mutant" hovorí postava v závere, kde je jasné, že pokračovanie na seba nenechá dlho čakať.

Cedulky (2008)

Milý a vtipný krátkometrážny film. Láska medzi dvoma ľuďmi z iných kancelárií. Tento filmík vyčarí úsmev na tvári.

Vzpomínky na lásku (2004)

Romantický film o láske dievčaťa, ktoré prežilo rozchod a cestu jej skríži sympatický mladík. Nakoniec sa z neho vykľuje zamestnanec jej otca. Po svadbe oboch mladých však vznikne iný problém. Ale láska musí zdolávať prekážky. Hlavné postavy sú sympatické, zápletka je uveriteľná. Pre milovníkov romantiky.

Imaginární lásky (2010)

Do príťažlivého blondiaka Nicolasa sa nie je ťažké zamilovať. Tento kučeravý mladík sa tak stáva objektom záujmu Marie a  Francisa (gaya). Tento artový film ubieha príjemným pomalým tempom. Na začiatku som sa bála, že to bude nuda, ale výborná hudba vo filme umožnila precítiť tento umelecký kúsok režiséra Xaviera Dolana.

Terapie láskou (2012)

Hlavný hrdina Pat v podaní Bradleyho Coopera sa vracia k rodičom po prekonaní psychickej krízy a snaží sa usporiadať svoj život. Túži po opätovnom zblížení so svojou bývalou, no divák už chápe, že je to nemožné. Pat sa však zoznámi s Tiffany, ktorá bojuje s depresiou. Občas film pôsobí nezáživne a nudne, občas to naberie spád. Za mňa priemer.

Touha po moci (2014)

Na začiatku pôsobia ako dokonalý pár. Spája ich nielen vzájomná vášeň ale aj ťažba dreva v lese, ktorej obaja rozumejú. Obaja však majú aj svoju minulosť. U nej sú to výčitky svedomia, že neochránila najbližších, u neho nemanželský syn. No a s pribúdajúcimi problémami úmerne narastá vo filme aj počet vrážd. Dvaja skvelí herci v hlavných úlohách: Bradley Cooper a Jennifer Lawrence.