• Krátkometrážní

Popelka (2015)

Krásna a pracovitá Popoluška, múdry a pekný princ, nápomocné myšky a jašterice a perfektná love story. Nemám čo vytknúť. Bolo to nádherné.

Hlava státu (2003)

Mladý a akčný černoch ako kandidát na amerického prezidenta? Prečo nie? Celkom dobrá zápletka na priemernú komédiu s všadeprítomným americkým patriotizmom.

Duna: Část druhá (2024)

Epická sága pokračuje. Modrooký Chalamet pôsobí sympaticky, Zendaya má podľa scenára vážnu, občas zamračenú tvár. Vadili mi nudné a zdĺhavé dialógy vo fiktívnom jazyku Fremenov, ako aj dlhá stopáž filmu. Záver sa mi páčil, nakoľko sa veci dali do pohybu a z Paula sa konečne stáva charizmatický vodca ľudu. Otvorený koniec filmu mi neprekáža.

Peníze těch tupců (2023)

Mám rada sfilmované príbehy podľa skutočnej udalosti.  V podstate sa jedná o nárast investícií do spoločnosti GameStop, ktoré skupujú malí investori. A mnohí z nich to berú až príliš vážne : "Nesmieš tomu prepadnúť. Je to ako droga." Myslím, že film chce ukázať aj na veľký vplyv internetu, ktorý správne využil Keith Gill. Režisér Craig Gillespie  zvládol tento námet veľmi dobre, film má dobrú dynamiku a dej správne graduje.

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

Elitná škola Hillerska a príbehy, ktoré skrýva. Mladý princ Wilhelm bojuje so svojím postavením, miluje Simona, nenávidí Augusta, nechápe sám seba,...Súrodenci Simon a Sára, ktorí vlastne nepatria medzi elitu a napriek tomu sa medzi ňu dostávajú. August a jeho kariérne ambície a slabosť pre Sáru. K tomu všetkému švédske reálie a perfektná hudba.

Mastičkář (2023)

Knihu som čítala už dávnejšie. Teraz prichádza poľská produkcia s novým filmovým spracovaním. Lekár, ktorý stráca pamäť sa prediera životom.  O niekoľko rokov však dôjde k osudovému stretnutiu s dcérou. Herecké obsadenie bolo fajn, páčila sa mi aj príjemná hudba s poľskými ľudovými piesňami. Chirurg Wilczur je jednoducho sympatický literárny hrdina a jeho príbeh nenudí.

Bod obnovy (2023)

V roku 2041 zistili v Inštitúte obnovy, že vírus vymazáva body obnovy mnohých ľudí. Celý systém to môže narušiť, je treba to vyšetriť. Film má výbornú vizuálnu stránku, zaujímavé futuristické vychytávky: samohrajúci klavír, autonómne autá, interaktívne noviny, obnova ľudí zo smrti atď. Počas filmu som sa nestihla nudiť, zápletka sa mi páčila, som z tejto českej tvorby nadšená. Vrelo odporúčam.

Johanka z Arku (1999)

Odvážna žena s výnimočným poslaním, taká bola Jana z Arku. Zomrela veľmi mladá a dnes ju cirkev uznáva za svätú. Film sa držal historických faktov - skoré úmrtie Johankinej sestry, list anglickému kráľovi, výsluchy,...Milla Jovovich bola skvelá, uvítala by som však kratšiu stopáž filmu.

Než jsem tě poznala (2016)

Keby bol Will zdravý, nikdy by si Louise nevšimol. Keby bola ona bohatá, nikdy by si nenašla cestu k nemu. Krásny romantický film, ktorý mal aj vážne aj vtipné momenty. Ale v závere som chcela kričať na Willa : Nieee, nerob to! Zlomíš jej srdce!

Království nebeské (2005)

Z obyčajného kováča (Orlando Bloom) sa stáva postupne rytier a nakoniec udatný obranca mesta Jeruzalem. Čo prináša ľuďom vojna? Dokáže byť rytier čestný? Je možné vyjednať mier? Úžasný historický veľkofilm, ktorý neprináša len bojové scény, ale aj mnohé morálne zásady platiace v každom storočí.