• Krátkometrážní

Království nebeské (2005)

Z obyčajného kováča (Orlando Bloom) sa stáva postupne rytier a nakoniec udatný obranca mesta Jeruzalem. Čo prináša ľuďom vojna? Dokáže byť rytier čestný? Je možné vyjednať mier? Úžasný historický veľkofilm, ktorý neprináša len bojové scény, ale aj mnohé morálne zásady platiace v každom storočí.

Duna (2021)

Paul Atreides je od mladosti vychovávaný, že raz bude viesť svoj ľud. Vo svojich víziách dostáva hmlisté obrazy budúcnosti. Sfilmované Herbertovo dielo dostalo výborný vizuál, vydarené efekty a slušné herecké obsadenie.

Ben Hur (2016)

Dvaja muži, dva príbehy. Vyrastajú ako bratia, ale prichádza chvíľa, keď sa ocitnú na opačnej strane. Dobová výprava, momenty napätia ( na lodi a počas konských pretekov ) aj romantické vsuvky ma úplne pohltili. V závere prichádza posolstvo tohto Wallaceho diela a to potreba odpustenia. "Už nemôžem bojovať. Už nemôžem nenávidieť. Budem ťa niesť."

Kon-Tiki (2012)

Nórsky moreplavec Thor Heyerdahl a jeho dobrodružná cesta do Polynézie, kde zostal napokon aj žiť. Film má veľmi silné momenty, ukazuje nástrahy na mori ale aj silu priateľstva týchto dobrodruhov. Veľmi silný príbeh.

Postel plná růží (1996)

Na jednej strane tu máme  manažérku, ktorá nemá oporu v rodine a na strane druhej je tu majiteľ kvetinárstva s úžasným rodinným zázemím. Ona sa vzťahu bojí, on sa zase do vzťahu ponáhľa. Aj keď scenár nie je ideálny, výsledok vôbec nie je zlý. Už len to množstvo ruží vytvára peknú romantiku.

Velikonoce v utajení (2019) (TV film)

Erin je mladá a atraktívna žena, ktorá spolu s otcom vedie firmu na výrobu čokolády. Aby sa zvýšila produktivita, prichádza v utajení priamo do výrobne. Tu spoznáva lásku svojho života. Príjemne sa na to pozeralo. Vhodné pre všetkých romantikov (nielen) počas Veľkej noci. Odporúčam ku filmu balenie čokolády.

Spolu to dáme (2017)

Tínedžer Dávid má ťažko choré srdce, boľavý chrbát aj neposlušný žalúdok. Jedného dňa za ním prichádza Lenny. Spolu vytvoria super dvojku. Napriek ťažkej chorobe sa Dávidovi pomaly začnú plniť jeho sny. Náročná téma ťažkej choroby je v tomto filme spracovaná citlivo a s vtipnými momentmi. Film je ladený veľmi pozitívne.

Láska mezi regály (2018)

Nemecký film už v úvode ponúka pohľad na supermarket spolu s melódiou valčíka. V centre pozornosti je mladík Christian, ktorý nadväzuje vzťahy v novom kolektíve. Film ukazuje reálnu dobu a reálne vzťahy, ale robí to celkom jemne až poeticky.

Atlas mraků (2012)

Mozaika viacerých príbehov z rôznych storočí. Mne sa páčil futuristický príbeh servantky a príbeh Adama na lodi. A idea filmu? "Každým zločinom a každou láskavosťou tvoríme vlastnú budúcnosť."

Mladá modrá krev - Série 1 (2021) (série)

Seriál švédskej produkcie zasadený do elitnej internátnej školy Hillerska. Hlavnou postavou je švédsky princ, ktorý sa zahľadí do kučeravého mladíka zo školského zboru. Výborné sú aj dejové linky s dievčatami a staršími študentmi. Jeden z hlavných hercov Omar Rudberg je vo Švédsku speváckou hviezdou. Prvá séria má 6 dielov.